Devrimci,Güncel,Tarafsız,Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAKP'liler Evleri Tek Tek Geziyor, Peki Neden?

AKP'liler Evleri Tek Tek Geziyor, Peki Neden?

Tarih 11 Ocak 2014, 06:52 Editör Bahattin Gülyuva

Zaman gazetesi, AKP'nin Çankaya İlçe Teşkilatı mensuplarımım, evleri tek tek dolaşarak cemaat aleyhine karalama kampanyası yürütttüğünü iddia etti.

Boyunlarında parti kartviziti asılı olan Kadın ve Gençlik Kolları görevlilerinin, evlerin cemaat evi olup olmadığını öğrenmeye çalıştığını belirten gazete, Kapıyı açan ev sakinlerine, “Burası öğrenci eviymiş, cemaat sizi sıkıyor mu?”, “Cemaatle bir sorununuz var mı?” şeklinde sorular sorduğunu, Cemaat evi olmadığı anlaşıldığında ise, “Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar. Hoca bizi birbirimize düşürüyor.” sözleriyle aleyhte propaganda yapıldığını iddia etti.

Grup ayrıca, öğrencilerden ‘TC kimlik numaranız, okuduğunuz okul, mezun olduğunuz lise’ gibi soruların da yer aldığı formu doldurmalarını da istiyor.

İşte Zaman'da yer alan o haber:

"Geçtiğimiz hafta misafir olduğum evde yaşadığım ilginç olay kelimenin tam anlamıyla, bu kadarı da olmaz dedirtecek türdendi. Zaman Gazetesi muhabirliğinin yanı sıra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğum için sınavlarıma hazırlanmak üzere okul arkadaşlarımda kalmaya başladım. Misafir olduğum ev, Hacettepe Üniversitesi’nden sınıf arkadaşı olan üç kişinin Cebeci’de beraberce kaldığı bir evdi. Bir gün ders çalışmak üzere evde olduğumuz sırada kapı çaldı. Kapıyı açan arkadaşım, gelenlerle konuşmaya başladı. Konuşmaya kulak kabarttığımda kapıdaki kişinin arkadaşıma, “Burası öğrenci eviymiş, cemaat sizi sıkıyor mu?” dediğini duydum. Anlaşılan, apartmanda çaldıkları diğer kapılardan bu evin öğrenci evi olduğunu öğrenmiş, arkadaşım başörtülü olduğu için de cemaat evi olduğunu düşünüp konuşmaya o şekilde giriş yapmışlardı. Arkadaşımsa ısrarla evin cemaat evi olmadığını söylüyordu.

Konuşmaya dahil olmak üzere kapıya çıktığımda boyunlarında AK Parti kartviziti asılı olan dört kişiyle karşılaştım. Biri erkek dört kişi sırasıyla Çankaya İlçe Teşkilatı, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyesi olduklarını söylediler ve tekrar sordular, “Sizi burada sıkıyorlar mı? Herhangi bir ihtiyacınız olduğunda bize gelebilirsiniz.” dediler. Bu soruların evin niteliğini öğrenmek için sorulduğunu anladık. En sonunda gerçeğe kanaat getirmiş olacaklar ki bu kez farklı bir söylemle, “Arkadaşlar bu aralar Türkiye çok karışık, hoca bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor.” dediler. İçlerinden yaşça küçük olan Gençlik Kolları üyesi ise, “Parti faaliyetlerine katıldığı için abiler, cemaatten birini atmışlar.” gibi kaynağı belirsiz sözler söylemeye başladı.

Daha sonra ellerindeki formu bize uzatarak doldurmamızı istediler, biz parti faaliyetlerine katılmadığımızı dile getirerek formu imzalamak istemedik. Ancak formu elimize alıp incelediğimizde ilginç sorulara yer verildiğini gördük. Formda, ‘TC kimlik numaranız, okuduğunuz okul, mezun olduğunuz lise, kan grubunuz ve ev adresiniz’ gibi sorular yer alıyordu. Siyasetten beklentiler de formda sorulan sorular arasındaydı. Formun, AK Parti Gençlik Kolları Çankaya İlçe Başkanlığı antetli oluşu kapıya gelen grubun gerçekten AK Partili üyeler olduğunu doğrulamış oldu. Ayrıca ellerinde öğrenciler için olan formdan başka formatta bir form yoktu ve aklımıza “Öğrenci evleri tespit edilmeye mi çalışılıyor?” sorusu geldi. Tedirgin olduğumuzu yüz ifademizden anlamış olacaklar ki, bize korkmamamız gerektiğini, bunun resmi bir belge niteliği taşımadığını söylediler. Bunun üzerine arkadaşlardan biri rahatlayarak formu doldurdu.

Parti faaliyetleri kapsamında dil kursları düzenlediklerini söyleyen grup, bizden bir de fotoğraf almak istedi. Bunun üzerine yapılanın basit bir parti faaliyeti olmadığı izlenimi oluşturdu. Bize okullarımızı sorarak okullardaki parti mensuplarının isimlerini verdiler. İçlerinden biri, “Oraya giremedik ama bu dönem artık oraya da gireceğiz.” dedi. Herhangi bir sıkıntımız olduğunda parti teşkilatı tarafından karşılanacağını söyledi. Kendi telefon numaralarını da vererek apartmandan ayrıldılar. Apartmandan çıktıklarında ise grup üyelerinden biri teşkilat tarafından aranarak karşısındaki kişiye rapor verdi. Telefondaki kişiye, ‘yok’ ve ‘4 kişi’ şeklinde cevaplar verdiğini duyduk.

Kaldığımız semt olan Cebeci, Ankara Üniversitesi Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’ne yakın olduğu için her apartmanda en az üç öğrenci evi bulunuyor. Öğrenci evleri bakımından Ankara’nın en yoğun semti denebilir. Bunun üzerine, AK Parti Çankaya İlçe Teşkilatı Başkanı Süleyman Yılmaz’ı aradım. Yılmaz, bu faaliyetlerin partiye üye kazandırmak amaçlı yapıldığını söyledi. Özellikle öğrencileri değil, tüm parti üyelerini ziyaret amaçlı gezildiğini söyledi ancak ellerindeki form sadece öğrenciler için hazırlanmış gibi duruyordu. Süleyman Yılmaz, konuyla ilgili, “Öyle bir görev tanımlamamız yok, bu yapılanlar bizim işimiz değil.” demekle yetindi."

Odatv.com

Bu haber 495 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Madem 'Demokrasi Şöleni' var, Aleviler neden tedirgin?

Madem 'Demokrasi Şöleni' var, Aleviler neden tedirgin? "Ne askeri darbe ne diktatörlük" diyen Armutlulular, olası saldırılara karşı üç gün boyunca sokaklarda nöbet tuttu....

Fethullah Gülen Cemaati'nin hikayesi: Hepiniz oradaydınız (Bölüm1)

Fethullah Gülen Cemaati'nin hikayesi: Hepiniz oradaydınız (Bölüm1) Darbe girişiminin ardından kamuoyunda öyle bir algı yaratıldı ki, dışarıdan gören gözler, 'Fethullah Gülen Cema...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
VATANDAŞLIK SORUNU
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
Hukuk ve Adalet Kalmadı, Viegra Verelim Mi?
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
'Kahredici Bir İstibdada Karşı İhtilalle Cevap Vermek'
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
DALTON KARDEŞLER 'DEMOKIRASİ' PEŞİNDE
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi