Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşımİmamın Ordusundan 3 Polis Tecavüz Etti Sesini Kimse Duymuyor

İmamın Ordusundan 3 Polis Tecavüz Etti Sesini Kimse Duymuyor

Tarih 06 Ekim 2012, 17:05 Editör Bahattin Gülyuva

İstanbul’un merkezi Taksim’de 30 yaşında iki çocuk annesi genç bir kadın, önünde kendisinin yazdığı dövizlerle, yaşadığı olayı bağıra çağıra bazen de ağlamaklı anlatıyor, biz onu çevresine toplanan kalabalıktan sonra fark ediyoruz.

Bitkin bir halde anlattığı olaylar hiç de yenilir yutulur cinsten değil. 3 polisin kendisine tecavüz ettiğini iddia ediyor!

“Kelimeyi ağzınıza aldığınız anda kusmak gibi bir şey bu bu yaşadığınızın tarifi yok” oluyor ilk sözleri eyleminin üçüncü günü kendisi ile buluştuğumuzda. Yaşadıklarını anlatıyor ardından. “Hakkımda şikayet varmış ben de Kağıthane Karakoluna gidip şikayetin nedenini öğrenmek istedim ama 3 polis bana tecavüz etti” diyor.

İcradan aldığı arabaların alım satımını yapan R.T, elemana ihtiyacı olunca Emekli Polis Memuru M.Ç ile birlikte çalışmaya başlıyor. Bir süre birlikte çalıştıktan sonra M.Ç.nin talepleri artınca aralarında anlaşmazlık başlıyor. M.Ç. kızının özel okul kayıt parasını bile kendisinden istiyor örneğin. Anlaşmazlık büyüyünce M.Ç. hakkında şikayette bulunuyor R.T. ve asıl sorunlar da böyle başlıyor. M.Ç hakkında hırsızlık suçundan dava açılıyor. Öte yandan M.Ç de boş durmuyor, o da R.T. hakkında dolandırıcılık iddiasıyla şikayette bulunuyor.

ÖNCE BİBER GAZI SONRA TECAVÜZ
“Kısa bir süre sonra hiç alakası olmayan Kağıthane İlçe Asayiş Büro Amirliğine beni şikayet ettiğini öğrendim. Ben de şubeye gidip hakkımdaki şikayeti öğrenmek istedim. Gider gitmez iki sivil polis tarafından karşılandım. Yaka paça 4. kata çıkarıldım. Alındığım odada M.Ç. içeriye girip bana ‘Bundan sonra yaşayacaklarını hayatın boyunca unutmayacaksın’ dedi. Her şey ondan sonra başladı. İçeriye giren resmi kıyafetli polisler önce elbiselerimi çıkarmamı istediler. Kabul etmeyince önce gözlerime biber gazı sıktılar. Daha sonra da sırayla tecavüz ettiler. 18 saat alıkonulduğum karakolda daha sonra 4 polis eşliğinde Kağıthane Devlet Hastanesine götürüldüm. İki polis beni koridorda bekletti. Diğerleri de doktorun yanına girip ‘sağlam’ raporu alıp çıktılar. Evime 300 metre kala polis aracından indirildim”
Bu olayın 30 Ağustos günü yaşandığını ancak psikolojik olarak çok kötü durumda olduğu için ilk başlarda eşi de dahil kimseye açılamadığını söylüyor R.T. ve devam ediyor: “Gece gözlerimi kapattığımda yaşadığım tecavüz aklıma geliyordu. Eşim gece çığlıklarla uyanmamı, önce uzun saatler karakolda tutulduğum için korktuğuma bağlamış ama ilerleyen günlerde telefonuma gelen tehdit mesajları ve tacizlerle şikayetçi olmaya karar verdim.”

TEHDİTLER SÜRÜNCE EYLEME BAŞLADI
R.T. tecavüzün ardından da polislerin tehditlerinin devam ettiğini iddia ediyor. Polislerin, “Kağıthane’de yaşadıkların yaşayacaklarının yanında hiçbir şey” demesi üzerine de sesini duyurmaya karar veriyor ve eyleme başlıyor. “Herkese sesimi duyurmaya karar verdim. Başbakanımız Arakan’ın açlarını düşünüyor ama kendi ülkesindeki tecavüz mağdurlarından haberi yok” sözleriyle tepkisini dile getiren R.T, “Bana bunu yapanlar benim anneliğimi düşünmediler, eş olduğumu düşünmediler. Kendimi toparlar toparlamaz savcılığa başvurdum. Ama savcı vekili bana dedi ki ; ‘Senin zaten bir sürü dosyan var ama ona da bakarız!’ Yani ben dolandırıcıysam, yaşadığım tecavüz olayını hak etmiş miyimdir? Ben şimdi kimi kime şikayet edeyim? Her gün bana tehdit mesajları geliyor o insanlar yerinde ve ben geceleri uyuyamıyorum” diyor R.T.

‘SUSMAYACAĞIM’
Tecavüz soruşturmasının ise yetkili savcı atanamadığı gerekçesiyle bir türlü başlamadığını belirten R.T. isyan ediyor: “Böyle bir adalet olabilir mi? Bu ülkede ne yazık ki adalet, parası olanın ve çevresi olanın! Benim ne param var ne de kimsem. Peki ben şimdi ne yapayım? Üç gündür Taksim’de sürekli eylem yapıyorum. Benim yanımda olması gereken polisler tam tersine beni taciz ediyor, bana destek için gelenleri taciz etmeye çalışıyorlar.” Her şeye rağmen mücadele etmekte kararlı R.T. “Susmayacağım ve korkmayacağım” diyor.

Bu haber 1755 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Yaşam

Mihrac Ural Yazdı: YENİ AKİT İLK DEFA DOĞRU HABER VERDİ! MİHRAC URAL VAR YA...

Mihrac Ural Yazdı: YENİ AKİT İLK DEFA DOĞRU HABER VERDİ! MİHRAC URAL VAR YA... Mihrac Ural -19 Ocak 2018 / Cuma – Lazkiye

Kemal Kurkut'u öldüren polisi tutuklama talebi reddedildi: Polisler sanığı 'tebrik' etti

Kemal Kurkut'u öldüren polisi tutuklama talebi reddedildi: Polisler sanığı 'tebrik' etti Kemal Kurkut'u vuran polis Y.Ş. için tutuklama isteyen savcı ve müşteki avukatların talebi mahkeme tarafından r...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi