Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBaşbakanı ve Melih Gökçek'i Yerden Yere Vuran Konuşması Ayakta Alkışlandı

Başbakanı ve Melih Gökçek'i Yerden Yere Vuran Konuşması Ayakta Alkışlandı

Tarih 07 Ekim 2012, 09:22 Editör Bahattin Gülyuva

Antalya’da bu yıl 49′uncusu düzenlenen Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nin açılış kokteyli Cam Piramit arkasındaki parkta yapıldı.

Altın Portakal Ödül Töreni’nde Yıldırım Önal Anı Ödülü’nü takdim etmek üzere sahneye gelen usta tiyatrocu Cihat Tamer, yaptığı konuşma ile geceye damgasını vurdu.

Tiyatrocu Işık Yenersu’ya ödülünü vermek için kürsüye gelen Tamer, yaptığı konuşma ile ayakta alkışlandı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderme yapan Cihat Tamer’in konuşması şöyle:
“Sevgili dostlar, bu yılki festivalin teması mizah ve muhalefet. Maalesef ülkemizin üzerinde kara bulutların dolaştığı, “Ben böyle sanatın içine tükürürüm” diyen büyüklerimize, ‘ucube’ deyip heykel yıkan sayın büyüklerimize rağmen yarım asrını devirmeye çalışan bir Antalya Altın Portakal Film Festivali yaşıyorsa, sevgili gençler sayesinde, sanata ve kültüre baş koymuş, gönül vermiş gençler sayesinde 2023′e hatta 2071′e kadar yaşayacak.”

15 YIL SONRA
Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne 15 yıl aradan sonra katılan Türk sinemasının ‘Sultan’ı Türkan Şoray’a ‘Sanatta Sosyal Sorumluluk’ ödülü verildi.
Ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’dan alan Türkan Şoray, sahneye çıktığında uzun süre ayakta alkışlandı.

Antalya’da olmanın kendisi için farklı bir anlamı olduğunu belirten Türkan Şoray, “Daha sinemaya yeni başladığım yıllarda 1. Antalya Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülü aldım. Ben de çok şaşırdım, nasıl olduysa. Onun için bu gece burada olmak benim için çok farklı duygular uyandırıyor. Yıllardır bu festivali destekleyen Antalyalılara ve belediye başkanlarına, bir sinemacı olarak çok teşekkür ediyorum. Türk sineması son yıllarda özgün, kişisel sineması ile çok güzel yerlere geldi. Dünya sinemasında, festivallerde artık Türk filmlerinden bahsediliyor. Türk filmleri ödüller kazanıyor. Bundan büyük gurur duyuyorum” diye konuştu.

Ök­te­n ve Güney’­e onur ödü­lü
Türk si­ne­ma­sı­nın emek­tar­la­rın­dan Gü­ler Ök­ten, ya­şam bo­yu onur ödü­lü al­dı. Sa­lih Gü­ney ise ya­şam bo­yu onur ödü­lü­nü Sel­da Al­ko­r’­un elin­den al­dı.

Bu haber 1089 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Kültür-Sanat

İslamcı camiada ABD sevinci: Suriye’ye saldırıları yetersiz buldular, devamını istediler

İslamcı camiada ABD sevinci: Suriye’ye saldırıları yetersiz buldular, devamını istediler ABD’nin Suriye’ye yönelik saldırısının sınırlı olması İslamcı çevrelerde memnuniyet yaratmadı. ABD, Fransa ve İngil...

Nevin Koçoğlu ve Sema Güler Okurlarıyla Buluşacak

Nevin Koçoğlu ve Sema Güler Okurlarıyla Buluşacak Geçen hafta İzmir'de okurlarıyla buluşarak imza günü düzenleyen ve şiir söyleşisi gerçekleştiren Nevin Koçoğlu ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi