Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımLağım Suyu İçiyorlar, Seslerini Duyan Yok!

Lağım Suyu İçiyorlar, Seslerini Duyan Yok!

Tarih 14 Temmuz 2014, 13:53 Editör Bahattin Gülyuva

Erzurum'un Karayazı ilçesi Alemdağ köyü Şeref mezrası sakinleri, 21. yüzyıl Türkiyesinde kanalizasyon ayağının bağlı bulunduğu sazlığın suyunu içiyor.

15 haneli 100'e yakın kişinin yaşadığı mezra sakinleri, geçen yıl kaymakamlık köylere hizmet götürme birliği tarafından çeşme yapılması için boru gönderildiğini ancak pahalı olduğu gerekçesiyle bundan vazgeçildiğini ifade ediyor.

Alemdağ köyü muhtarı Ayhan Kara, söz konusu mezrada yaşayanların kanalizasyonun karıştığı suyu içtiğini söyledi. Muhtar, 25 yıldır temiz içme suyu sıkıntısı çeken mezra sakinlerinin probleminin giderilmesi için yetkili mercilerin yardımını beklediklerini ifade etti. 25 yıllık susuzluğu giderecek bütün girişimlerden netice alamadıklarını belirten Kara, "Bu olumsuz durumun düzeltilmesini istiyoruz. Şu an bu vatandaşlarımız hayvanların içtiği suyu içiyor. İçtikleri bu suya yine kanalizasyon suları karışıyor. Yine bu vatandaşlarımızın suyunda her türlü canlı böcek var ve çocukları ile kendileri hasta olmuş durumdalar." dedi.

İki çocuk babası Suat Seren, pis su içtikleri için kendisinin ve yeğenlerinin hepatit olduğunu söyledi. Seren, kirli su sebebiyle hepatite yakalandıklarını valilik, kaymakamlığa rapor halinde sunmalarına rağmen çözüm bulamadıklarını dile getirdi. Seren, besledikleri hayvanların içinde dolaşıp, dışkıladığı sazlığa, tuvalet ayaklarının bağlandığı kanalizasyon suyunun karıştığını ve bu suyu içtiklerini ifade ederek, "Kanalizasyonun ve hayvan dışkılarının karıştığı suyu bidonlarla evlerimize taşıyıp içiyoruz. Bu pis sudan dolayı çocuklarımız ve bizlerin hastalıktan başı kurtulmuyor." diye konuştu.

Çetin Kara ve İnayet Balcı isimli mezra sakinleri de temiz içme suyu hasretiyle yaşadıklarına dikkat çekip, temiz su içmek için yetkililerin harekete geçmesini istedi.

Gerçek Gündem

Bu haber 897 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Yaşam

Mihrac Ural Yazdı: YENİ AKİT İLK DEFA DOĞRU HABER VERDİ! MİHRAC URAL VAR YA...

Mihrac Ural Yazdı: YENİ AKİT İLK DEFA DOĞRU HABER VERDİ! MİHRAC URAL VAR YA... Mihrac Ural -19 Ocak 2018 / Cuma – Lazkiye

Kemal Kurkut'u öldüren polisi tutuklama talebi reddedildi: Polisler sanığı 'tebrik' etti

Kemal Kurkut'u öldüren polisi tutuklama talebi reddedildi: Polisler sanığı 'tebrik' etti Kemal Kurkut'u vuran polis Y.Ş. için tutuklama isteyen savcı ve müşteki avukatların talebi mahkeme tarafından r...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi