Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMuammer Doğan Yazdı: DUYARLI BİR BEDEL ADINA

Muammer Doğan Yazdı: DUYARLI BİR BEDEL ADINA

Tarih 21 Ocak 2015, 19:07 Editör yorumcahaber.com

Can dostlarımdan önemsediğim bir yürek kardeşim; bana, " Abim, bizimle uğraşıyorlar, çelme takıyorlar, engel koyuyorlar, yolumuza taş döşüyorlar, bazı zaman da mesaj ile tehdit ediyorlar.." dediğinde, yanıtım; Haklısın, yaparlar, Demokratik dönüşümünü tamamlayamamış, içselleştirememiş, ve kurumlarını oluşturmamış tüm, geri ve aklı-evveller ülkesinde buna benzer baskı ve tehditler olmuştur, oluyordur, dedim..!

Özel olarak biz gibi duyarlı ve bilinçli insan yürekler ile uğraşacaklarına; bir dinleyip anlamaya çalışsalar...Adam akıllı karşılarına alıp, derdini-tasasını bir sorsalar; bu ülke insanlarını ayrımsız sevdiğimizi, onların geleceği için yırtındığımızı bir bilseler; bilmek isteseler..! Ne çok şey değişirdi, bir bilseniz..!!! İnsanları harcamak kolay da, kazanmak zor olan..!!
.....
Takdir bekler iken, tahkir edilmek..! Ne acı bir fatura..!
.....
Çocuklarımızın geleceği için bedeller ödemeyi göze almış yürek cesareti sergileyen 'ben gibi'lerin kaygısı nedir:

Doğru gördüğümüzü yazma, ve açık yüreklilikle söyleme dışında, gizli saklı bir şey yapıyor muyuz..! Kimseyi, gizli bir şey yapmaya teşvik ediyor muyuz..!

Hakkıyla bakılacak olursa, biz gibi, duyarlı ve bilinçli insan yürekleri daha çok dinlemeleri, ve önemsemeleri, ülke menfaati açısından değil midir..?!
.....
Birey olarak bakış açım ile tüm çabam:

-Bu ülke, ve bu ülkede yaşayan her insanımızın onurunu, gururunu, özgürlüğü ve mutlu geleceğini, eşitlikten yana, sömürüden uzak, baskı ve vahşeti de ret ederek, tüm insani demokratik haklarını; ana dil hakkı dahil, kullanmasını sağlamak, güncellemek istiyorum. Benimle, bu hasletler ile buluşma sağlayan, koordinat oluşturan, kendini konumlayan, bu insanlık gıdasından beslenmeyi ilke edinen her yürek insanı ile, hiç bir ayrım gözetmeksizin, buluşup-kaynaşmayı, tek yürek olmayı önemsiyor-gururla bakıyorum..!

-Face sayfam üzerindeki tüm yazı-makale ve vurgularımı, bilinçle bir araya gelmiş, duyarlılığını öldürmemiş, ülkesi ve insanına, giderek de tüm insanlık ortak alemine yararlı bireyler oluşturma duyarlılığı ve sorumluluğu kapsamında görüyor; bunu, hiç bir karşılık beklemeksizin, ve çoğu zaman, ailemi ve kendimi de ihmal ettiğimi bilerek, ama, büyük bir zevkle yapıyorum..!!!

-Ülkemizi oluşturan tüm insanlarımızı; kesin bir ifadeyle; Rengine, ırkına, diline ve dinine bakmaksızın seviyor-önemsiyorum..!

-Hiç bir yazı ve paylaşımımı, birilerinin gözüne mutlaka çomak sokmak olarak da anlamıyor, bu amaçla yapmıyorum..! Aman gelin de, benimle uğraşın...diye de mazoşist bir yanım yok..Ama, tüm bu iyi niyetli girişim ve çabalara rağmen, can dostumun dediği gibi, birilerinin sırf rahatı bozulmasın diye, bir bedel olarak fatura kesilecekse, hoş gelmiş sefa gelmiştir..!!!

Kavga hakkı ve aşkına devam..!

YÜREĞİ ÖNDE GİDENLERE SELAM OLSUN..! 21 OCAK 2015 M.DOĞAN/

ÇARESİZ ÇARE ARAYIŞLARI:

Faşizm; tarihsel olarak çöküş eğilimine giren kapitalizmin, daha çok tekel karı, daha çok egemenlik alanları, ve daha çok hükümranlık adına; ama, tezat bir tamamlama eşliğinde, çok dar ve 'elit' bir yönetsel ekip ile yola devam etme yöntem ve uygulama vahşetidir..! 

Bir devlet biçimi olarak faşizm; dünya ölçeğinde tıkanıklık içinde bocalayan kapitalist sistemin, öne çıkan, gizlenemez özünü yansıtır..! Ekonomik bunalım ve açmazlarını; Yönetsel ve idari konumlarındaki kaybı; Yüzü gizlenemez boyutlarıyla işgal-katliam destek ve uygulamalarını; işçi-emekçi ve halk kitleleri ile, bilimsel ve teknolojik gelişkinlik ve etki gücüyle aydın ve ileri unsurların; sesini kesme, yalnızlaştırma, tecrit etme, hapsetme, ve giderek de katletme olarak, pervasızca uygulama alanına koyduğu, özünü, kapitalist aç gözlülükten alan tekelci sermaye saldırganlığıdır..!!!

Tüm dünyayı karşısına almaktan çekinmeyen bir saldırganlığın adı ve devlet düzenlemesi olarak faşizm; her ülkede kimi özgün biçim ve kılıflar altında farklı versiyonlara gereksinim duysa da; öz itibariyle, ulus ve ırk kavramlarını, yüceltilmiş bir özen ile paketleyip servis etmeye devam etmektedir..! Din ile uyutma; sabır ve şükür ile kadere razı etme; bu tabloyu tamamlayan en önemli üçüncü unsur sayılmalıdır..!!!

Tarihte kalıcılık oluşturmadığı, tüm vahşet ve katliam örneklerine rağmen, yaşanılır bir örnek ile anılmadığı bilinmektedir..! Kuvvetler ayrılığı denen üçlü bileşen yönüyle; Yasama-Yürütme-Yargının tek elde toplanmasının bile, başlı başına bir ekonomik-toplumsal model olmadığı; var olan, ve çürümeye yüz tutmuş kapitalist sistemin açmazlarını giderme supabı olarak icra edildiği, bu yönüyle de başarı sağlayamadığı göz önüne alınırsa, kaçınılmaz sona bir katkısı olamayacağı yüksek sesle vurgulanmalıdır..!

Uzatmaları oynamanın da bir miadı vardır; kaçınılmaz sondan, kimse kaçınamamıştır; zaten kaçınılmazlık sözcüğü, yalın olarak, bu gerçeklikten beslenmiştir..!

Gidecek yeriniz yoktur; yatacak yeriniz de olmayacaktır..!!!

YÜREĞİ ÖNDE GİDENLERE SELAM OLSUN..! 16 OCAK 2015 M.DOĞAN/
 

Bu haber 474 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Cemil Hayek Yazdı: TİYATRO

Cemil Hayek Yazdı: TİYATRO Dünyanın en güzel tiyatrosu Türkiye halklarına karşı oynandı. Oyuncular Erdoğan ve AKP, yazanlar Erdoğan’ın akıl ho...

EN BÜYÜK MAFYA, ÇETE, EMPERYALİST İTİ KURUMSAL DEVLET FAŞİZMİNİN TA KENDİSİDİR

EN BÜYÜK MAFYA, ÇETE, EMPERYALİST İTİ KURUMSAL DEVLET FAŞİZMİNİN TA KENDİSİDİR 12 Mart ve 12 Eylül gibi faşist cuntalar, açık faşizmler olmadan emperyalizm ve İşbirlikçi oligarşi kendi krizlerin...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi