Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ MARTAVALI, ALDILAR, KAÇIP GİTTİLER

Mihrac Ural Yazdı: SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ MARTAVALI, ALDILAR, KAÇIP GİTTİLER

Tarih 22 Şubat 2015, 11:37 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural - 22 Şubat 2015 / Pazar - Kesab

Uzun süre tahdit yaptılar. Çeşitli münasebetlerde de har vurup harman savurdular; Diktatör Erdoğan “bilmenizi isterim ki, gerektiğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tereddüt etmeden ve bir an bile gecikmeden yanı başınızda olacaktır.” Diyerek pohpohladığı askerler ve kamuoyunu şişirme çabaları genelkurmaydan da;” Arkanızda Yüce Türk Milletinin, 76 milyon yurttaşımızın olduğunu unutmayınız. Gözümüz, kulağımız ve gönlümüz hep sizlerle beraberdir. Sizden gelecek tek bir haberle, Silahlı Kuvvetlerimizin anında yanınızda olacağının güvenini içinizde hissedin” denilerek aynı balon şişirilmeye çalışıldı.

Bu sallamaları duyan Süleyman Şah türbesi için III. Dünya savaşının bile göze alındığını sanır. Ama bakıyoruz ki dün haberini verdiğimiz ve bir provakasyon olduğundan şüphemiz olmayan Türk ordusu Suriye’ye girdi” söylemi tipik bir hırsızlık eylemi için yapıldığı, türbeyi ve sandukayı çalarak Türkiye’ye getirme eyleminden başka bir şey olmadığı açığa çıkmıştır. Medyaya yansıtılış biçimine baktığımızda da yandaş medyanın malum o abartılı yaygaracı yaklaşımlarıyla basit bir eylemi tarihin en karmaşık komando eylemi olarak yansıtmaya çalışmıştır. Oysa bölge Diktatör Erdoğan’ın dostları olan İŞİD’in elinde bulunmaktadır. Bu anlamda da türbeye giden yol güvenlik içindedir; bunu anlamak için bir askeri yetkilinin Hürriyet gazetesine yaptığı şu açıklamayı okumak yeterlidir “askerlerin erzak ve mühimmat sıkıntısı yaşadığı doğru değildi. Çikolatalarına kadar her ay düzenli şekilde bir kamyonla erzak gönderiliyordu”

Bu operasyon tamamen İŞİD ‘in hakım olduğu bölgede yapıldı yani İŞİD’le koordineli olarak düzenlendi. Bu olmadan bölgeye diri giren askerin ölü çıkması kaçınılmazdır. Buradan bir kez daha ifade edeyim Bu Türk ordusu Amerika’nın uşak ordusu haline gelmiştir, İŞİD’in dostu bir ordu haline gelmiştir bunun için Türkiye halklarını temsil etmekten uzaktır ülküsüzdür kuruluşuyla birlikte kendisine tevdi edilen hedeflerin dışına çıkarak yani “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkesini terk ederek Yeni Osmanlıcı yayılmacı algıların hizmetinde emperyalistlerin kukla ordu haline gelmiştir. Bu ordu II. Viyana kuşatmasından (1683)bu yana bir tek savaş kazanamamıştır hep yenilmiştir çünkü haksızlıkları halkların ulusların başına bir kılıç gibi dayatmış, kendine ait olmayan toprakları zorla eğmen güçlerin hizmetine sunmuştur. Bu ordu bu gün ülkenin iç sorunlarında artık tüm ülke bileşeninin temsil etmekten uzaktır. Bu açıdan en küçük bir devletler arası savaşta yerle bir olur ve hezimeti uğrar. Süleyman Şah türbesi operasyonunda yaşadıkları tedirginlik bile bunu yeterince açık anlatıyor.

Türbeyi söküp almaları kaçarak Türkiye’ye getirmeleri esasında en akıllı şeydi. Bir yandan kamuoyuna askerimiz Suriye’ye girdi diyerek övünecekler milli hassasiyetleri kabartacaklar puan alacaklar diğer yandan ise bir püsküllü bela olan bu türbenin yarın bir gün yeni sorunlar yeni meydan okumalara yol açma ihtimalinden de kurtulmuş olacaklar. Sandukalar TSK’ya ve onun kuklaların kuklası diktatör Erdoğan’a hayırlı olsun diyorum. Bu "karmaşık ve bir okadar evrensel çaplı operasyon"da TSK'nın tek kazancı olan bir askerin ölümü dolaysıyla ailesine taziyelerimi iletiyorum.

Mihrac URAL
 
 

Bu haber 862 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Şırnak'ta düşürülen bomba yüklü Drone'lar aynı 15 Temmuz bombaları gibi!..

Şırnak'ta düşürülen bomba yüklü Drone'lar aynı 15 Temmuz bombaları gibi!.. A Haber'de de videosu var, Drone'un inişini yakalamış etraftaki kameralar, anlayamadığım tek şey, alanda on...

'101 gün telefonlu rehin, cengaver Öztürk Yılmaz...'

'101 gün telefonlu rehin, cengaver Öztürk Yılmaz...' Ben böyle terbiyesiz açıklama görmedim, umarım bir daha da görmem ama Öztürk Yılmaz'ın neden AKP yerine CHP'...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi