Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: FACİA, İŞTABRAK'TA SOYKIRIM, 500 ALEVİ TEK TEK KESİLDİ

Mihrac Ural Yazdı: FACİA, İŞTABRAK'TA SOYKIRIM, 500 ALEVİ TEK TEK KESİLDİ

Tarih 29 Nisan 2015, 18:43 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural / 29 Nisan 2015 / Çarşamba / Lazkiye

Cisir el Şuğur’a diktatör Erdoğan’ın eğit-donat siyasetiyle hazırlanıp girdiler binlerce katil sürüler halinde masum insanların bulunduğu köylere de girip katliam yaptılar. İştebrak küçük bir Alevi köyü, tarihi boyunca diğer din ve mezheplerle barış içinde yaşamış Suriye ortak kimliğiyle bu vatanı güvenli yaşamın vatanı haline getirmiştir. Ama karanlık güçler bölgeyi ve servetlerini talan etmek için Suriye’yi yıkmaya giriştiler her kenti her köyü kıyım ve savaş alanı haline getirdiler. Her türden ayrımcılığı ikame ederek kıyım üzerine kıyım yaptılar. Suriye’de Alevi kıyımının 22.si İştebrak oldu ve 500’ü aşkın kişi kurşun yağmuruyla delik deşik yapıldı ve satırlarla da lime lime doğrandı. Alevi kıyımıdır olan ama olayın özü asla mezhep savaşı değil böyle gösterilmek isteniyor böyle mesaj veriliyor katledilen alevi bile bunu kabul etmeyecektir…

Bu soy kırımını yapanlara artık sözüm yok. Onlar, ne iktidar ne mal ne mülk için değil doğrudan bir halkı bir inanç topluluğunu yeryüzünden silmek için gelmişler. Çünkü bu topluluk bölge tarihinde zulme karşı adaletsizliğe gasp ve talana karşı direnen tek topluluktur. Hiçbir devirde ne iktidar ne devlet sahibi olmamıştır; ne inancında ne ibadetinde de böylesi bir eğilim ya da veri yoktur. Ama inanç topluluğu mazlumdan yana tarihin her kesitinde canını vermekten çekinmemiştir. Bu gün de bölgede ikame edilmek istenen emperyal planlara karşı fire vermeden direndiği için Siyonist emperyalist güçler ve onları kuklası Türkiye Katar Suudi gibi ülkelerin çabasıyla yok edilmek isteniyor; bunun içinde selefi tekfirci cinayet şebekelerinin tetikçiliği kullanılıyor. İştabrak kıyımı bunun bir sonucudur. 4 yıldır vatansever duruşuyla barı içinde yaşayan bu köyü kana bulayanların mesajı korku ve kaygı yaratarak kaos ortamlarına sürüklenmeyi sağlamaktır. İştabrak’ta bunun için insana ait tüm olumlu değerler kıyıma uğramış oldu.

Bu akıl zoru kıyımı yapanlar açıktır ki düşman. Bunlara artık söyleyecek bir sözümüz kalmadı. Sözümüz kendimize sözümüz bu halkın bir unsuru olanlara, özellikle de duyarsızlara vurdum duymaz ahlaksızlara olacaktır.

Siz halkımızın onurlu çoğunluğunun yolunu kesen üzerine örten ama maalesef bizden birileri olan ahlaksızlar size sesleniyorum.

Siz uyumaya devam edin. Eli satırlarla gelip kapınıza dayandıklarında alçaklığınızı ahlaksızlığınızı onursuz erdemsiz rezil hallerinizi o an hatırlayacaksınız. Bıçak sizi kesmeden önce karınızın kızınızın ırzına geçildiğini seyrettiğinizde sonun yaklaştığını göreceksiniz. Karılarınız kızlarınız Sebaye olarak alındığına (cinsel köle) tanık olacaksınız. Siz o zamanda “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diye kurtuluş için titreyeceksiniz .Bıçak sizi kesmeye başlayınca getireceğiniz pişmanlık, özgürünüzün kabahatinizden büyük olduğunu göstermiş olacaksınız. Ama buda işe yaramayacaktır.

İştebrak kıyımından kurtulanlar yanıma geldi ve anlattılar; “farklı lehçelerle konuşuyorlardı; Türkmence Rusça, çeçence ağırlıktaydı. Çoğu. Çeçen, Özbek gibi tiplerdi uzun sakaları bıyıksız yüzleriyle kan içmeye gelmiş gibilerdi ve gerçekten de kanımızı içteler, 1350 kişi köyde bulunuyordu. Gelişen olaylara rağmen köylerini bırakmak istemediler dayandılar ama bu kez kıyım gelip dayandı” “Kesilenler kurşunlananlar 500 kişiyi çok geçer”, “mağarada onlarca kişi kurşuna dizildi, köy sahasında yüzlerce kişi satırlarla doğrandı, Su kanallarına sınan köprü altına sığına diye girenler yerinde infaz edildiler. “Sen Alevi’misin ?” diye soruyorlar, “evet “ demeye kalmıyor kurşun yağmuruna maruz kalarak ölüyor. 25 Nisan öğleye doğru akan kanlar donuyor, saklanan birkaç kişi ayağı bileklerine kadar kana batarak kaçma çabasına giriyor. Kıyım anının çığlıkları kadın ve çocuk feryatları yeri göğü inletiyor Olayı bu kıyımdan zor kurtulan eli ve ayağı kurşunla parçalanan Mukaveme Suriyyi militanı Ayham İbrahim anlatıyor; “ geri döneceğim birkaç güne kadar iyileşirim halkımı katledenleri biliyorum ama dönüp mücadele ederek toprağımızı bu karanlık insanlara teslim etmeyeceğiz”

Size sesleniyorum Hatay Mersin Adana halkı size sesleniyorum kardeşi akrabası bıçaklarla kesilen yüreksiz korkak sinsi bencil yaratıklar. Size sesleniyorum Türkiye’nin dört bir yanında katliam üzerine katliam yemiş kaderi makus Anadolu Alevileri, STK’ları kitle dernekleri federasyonları, görüntüden ibaret kof birlikleri size sesleniyorum… Sessizliğiniz kahredici ve alçakçadır. Dost değil düşman duruşudur.

Bir de aranızdaki sinsilere sesleneceğim, şahsi çıkarları için her şeyi satmış kör sağır dilsizlere sesleneceğim.

Sizi insandan saymak bile ayıp. Gidin yazlıklarda rakınızı yudumlayın, pavyonlarda metreslerinizin göğsüne dolarları sokuşturun, ya da kocanızı gaflete getirip sevgilinizle zevki sefa yapınız, daha pahalı araba, mobil, tel, gözlük, giyim, ayakkabı, makyaj estetik peşinde koşan gençlerinize daha çok para akıtın, nasıl olsa size benzeyecekler; bol keseden sarf edin.

Birde suya sabuna dokunmayan çok bilmişleriniz var onlar da seçimle meşgul olsunlar o parti mi bu parti mi, o aday mı bu aday mı diye hiçbir kıymeti olmayan seçimlerde seçeceği parti ve aday için şans oyunu oynasın. Kör ve sağır dilsiz ve b umutsuz halinizle siz düşmanlarınızın yığacağı ölümü bile hak etmişsiniz. Siz insan değilsiniz, siz türü beli olmayan ama alçaklığıyla korkaklığıyla ahlaksızlığıyla kardeşi kesilirken zevki sefa sürmekte bir vicdan muhasebesi olmayanlarsınız. Bu sözlerimi çok mu ağır buldunuz sakın bunu konuşmayın, hakkınız için mücadelede zerre kadar bir çaba gösterip de size destek olmasaydık haklısınız diyeceğiz ama siz onursuz ve erdemsizsiniz bahaneleriniz bitmez tükenmez birde başkası bir şeyler yapıp sizi rezil etmesin diye herkesi siz gibi olmaya davet eden şeref ve izan yoksunlarısınız.

Evet aranızda onurlu, erdemli ve yiğitler var, az da değil çoğunluğunuz öyledir ama kötüler sizi örtüyor, varlığınızı siliyor ayaklarınıza ellerinize prangalar vuruyor sizleri sessizliğin ölümcül çukurlarına sürüklüyor ve siz buna bile karşı gelme refleksi göstermiyorsunuz.

Aranızdaki alçak sürüleri hep baskın geliyor. Bunlar sizleri sindirmek ve korkutmak için kendinize benzetmek için her çareye baş vuruyor. Siz ise yine sessiz kalıyorsunuz. Bazen “ elimizde silah mı var ki” dersiniz sanki terör şebekeleri silahı Allahtan alıyor, gökten yağmurla birlikte vahi gibi onlara silah akıyor, “gücümüz yetmez” dersiniz sanki terör öbekleri yola koyulduğunda güçlü müydüler ki siz önce güç bulup sonra hakkınızı ve yaşama şansınızı savunasınız?

Bu ahlaksızlar içimizdeler ve içimizden yola çıkarak çevrenize umutsuzluk korkaklık aşılarken düşmanlarınız basit argümanlarla, sahte cennet, sahte huri vadiyle bile olsa çevrelerini toplayabiliyorlar ve bizleri katletmeye geliyorlar. 15 km uzağınızda İştebrak’ta facia yaşanırken siz bütün bunların yarattığı akıl almaz bataklıkta bocalamaya devam ediyorsunuz. Bir tekiniz vicdan sahibi değil ayağa kalkıp “yeter artık” deme cesaretine sahip değil. Bu ahlaksızlığınız altında medet umduğunuz devletinizden merhamet görmeyeceksiniz. Bu devlet bölgemizde ki tüm kanlı olayların organizatörüdür. Siz yaklaşan tehlikeden kurtulabileceğinizi mi sanıyorsunuz, bunu size burada yazarak anlatmak artık imkansız siz düşmanınızın bıçağı boğazınıza dayadığı zaman her şeyi çıplak anlayacaksınız. O zaman neredesin anavatanım Suriye güvenli limanım diye inleşeceksiniz

Biliyorsunuz 500 yıl onca geldiler (1516) bir tırpan vurdular belimizi ancak 500 yıl sonra doğrulttuk. Şimdi durum çok daha vahim, bunu bilmeniz gerek. Oysa bu tekfirci katil sürülerini ezmek hiçte zor değil yeter ki halk kitlesel olarak hazır olsun ve ağırlığını koysun. Bununu için siz ahlaksız ve korkaklar artık kendinize gelmeniz gerek ya da halkımızın yolunu kesmekten uzak olmanız gerek. Bu halk var oluşu için her şeyini ortayla koyarak savaşacak, ikinci bir İştabrak yaratmayacaktır

İştabrak’ın derin yaralarla ölümdün dönmüş halkıyla buluştum ve onlarla birlikte yüzünüze tükürme kararı aldık sizleri andık ve lanetledik.

İştabrak halkı ahlaksızlığınızı dünyaya ilan ediyor ve kimseden bir şey istemiyor. Kardeşlerini çağırıyor ama siz ne kardeşsiniz de dost. Siz düşmandan da beter içteki kurtsunuz. Kan emen bir sülüksünüz. Lanet olsun size de duruşunuza da. İlgili ilgisiz her olayda kıyameti koparan sizler, Gezi için şehitler verdiniz ve iyi ettiniz ama Suriye’yi savunmak için kılınızı bile kıpırdatmadınız. Biraz bekleyin şahdamarınız kesildiğinde kan fışkırmasını hissedeceksiniz ölümünüze ramak kala acı sahneyi tüm ayrıntılarıyla bilinicinizde hissedeceksiniz. Size en uygun yer cehennemdir; çünkü kardeşleriniz kesilirken hala seyircisiniz…

Antakya’nın Mersin ve Adana’nın onurlu insanları kardeşleri için bir şey yapmak isteyen yiğitler artık hazır olan sizleri bu mücadelenin içinde yer almaya davet edeceğim. Sizler bu halkın çoğunluğusunuz, benim sözüm alçaklara korkaklara servetiyle kendini örten onursuz ve erdemsizleredir. Sizlere sözün bu ahlaksızların suratına birer şamar aşk ederek bize mücadeleye gelin Mukaveme Suriyyi saflarına katılın.

İştabrak faciası derin bir yara bu yarayı sarmak için herkes savaşa hazır olsun, direnmeye katılsın.

Mihrac URAL
 
Mihrac Ural'ın fotoğrafı.
 

Bu haber 3486 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Mihrac Ural Yazdı: İKİ UCU BOKLU DEĞNEK!

Mihrac Ural Yazdı: İKİ UCU BOKLU DEĞNEK! 24 Mayıs 2018 / Perşembe - Lazkiye

Mahmut Alınak Yazdı: EŞEK KULAĞINDAN DON DİKMEK

Mahmut Alınak Yazdı: EŞEK KULAĞINDAN DON DİKMEK Kürt, Türk ve diğer halklardan işbirlikçiler tüm seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de yine görev başındalar.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi