Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: YAKLAŞAN ANTAKYA KIYIMININ İLK MESAJLARI GELMEYE BAŞLADI

Mihrac Ural Yazdı: YAKLAŞAN ANTAKYA KIYIMININ İLK MESAJLARI GELMEYE BAŞLADI

Tarih 15 Mayıs 2015, 21:35 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural / 15 Mayıs 2015 / Cuma - Kesab

Antakya halkı vatan haini Suriyelilerin çirkin ve ahlaksız davranışları karşısında patlama noktasına gelmiş bulunmaktadırlar. Kendi ülkesine ihanetin onursuzluğuyla her türden ahlaksızlığı başkasına da reva gören bu katil sürüleri tarihin en kadim mahallesi, kadim Roma kenti Antakya’dan da daha kadim Dırdyak mahallesine saldırıda bulunmuşlar. Bu mahalle ki Suriyeli olma onur ve bilinciyle 20. yy başlarında URUBA hareketini örgütlemiş, emperyalizme karşı tüm Arap aleminin uyanışına önderlik eden İsbat el Amel el kavmi etrafında Zeki el Arsuzi önderliğinde Baas'ın doğuşuna öncülük etmiştir. Bu mahalle tarihin aydınlatılan ilk en uzun yolu Herot'un mahallesidir. Tarihin ilk Kilisesinin olduğu mahalledir Uygarlık üzerine uygarlık kuran bu mahallenin sakinleri, 20.yy son çeyreğinde Türkiye devrimci hareketinin en önemli öncü mücadele güçlerini yaratan mahalledir de.

Bu mahalleye yapılan saldırı Türkiye'nin aydınlığına kültürel doruğuna barış içinde yaşamayı başarmış tüm etnik dinsel fikirsel yapısına yapılmış bir saldırıdır.

Antakya halkı bu saldırıdan çok mesaj almalı. Böyle başladı Suriye’deki çatışmalar basitten karmaşığa doğru. Sonra bu katil sürüleri bu Allah tanımaz karanlık akıllar hiç gerekçesiz, devletin bile tüm gösterileri özgür ve serbest bıraktığı bir anda silaha sarıldılar, insan kaçırıp fidye istemeye oradan da insan kaçırıp kesmeye başladılar. Suriye’yi kana bulayan eller böyle belirmeye başladı; diktatör Erdoğan’ın ahlaksız marifetiyle desteklenen Suudi gibi tarihin en karanlık yönetimlerinden mali destek gören, ölüm kültürünü yaşam kültürüne karşı dayatan bu zorbalar yaşamın tüm güzelliklerini yerle bir etmeye başladılar. Antakya’nın hikayesi de burada yazılırdır.

Uyarıyorum, hemşerilerimi dikkatle uyarıyorum. Korkunun ecele faydası yoktur, inancınızdan dolayı, Suriye’ye verdiğiniz haklı destekten dolayı, direnmeci fikirlerinizden dolayı sizi öldürmek için her türden hazırlığı yapmış bulunan bu katil sürüleri spontanede olsa kimi kıvılcımları çakmaya başlamış bulunmaktadırlar. Bu bir işarettir 5 yıllık savaşta deneylerimizle bildiğimiz gibi bu bir işarettir diyorum size…

Aptallığı bırakın, çok iyi biliyorum tehlike anında duyarsızlık maskesine bürünerek bana dokunmayan yılan bin yaşasın dersiniz. Bu sizin ahlaksızlığınıdır ödlekliğiniz paçavra olan kimliksizliğinizdir. Zaten bir çoğunuz dünden beri TC takılı isim haline gelmiş döküntüden ibaretsiniz. Türkleşmiş Arap olmanın dayanılmaz tadıyla yaşayabileceğine kendini inandırmış daha doğrusu aldatmış, çocuklarına aksansız Türkçe öğreterek gizlenebileceğine inanmış olarak yaşıyorsunuz. Suratınıza tükürmek bile tenezzül meselesi haline gelmiştir. Devletin size biçtiği değer ise son yüz yılın tüm gizli belgelerinde olduğu gibi bu günün açıkça söylemlerinde de sizler “hanisiniz” çünkü devlete biat etmiyorsunuz ve önünüzün bir biçimde kesilmesi gerekiyor. Ama siz bunu anlamamak için aptallığın her tür dalaveresine yaslanmayı ilke edinmiş yaşadığınızı sanıyorsunuz.

Hadi oradan siz de be ahlaksız sürüler diyeceğim; çıkın bu kirli ve erdemsiz oyunlardan kendinize lanet savurun ve bu halkın kendini savunması önünde engel olmayın. Çünkü duruşunuz düşmanın duruşundan da daha kötü. Siz içimizde bize yılgınlığı aşılayan hainlersiniz. Tekrarla söylüyorum, Antakya’nın bu küçük saldırıyı önemsemeden geçiştirmesi aptallığın daniskasıdır. Bu konuda “aman etmeyin yapmayın provokasyon olur” fetvaları verecek ahmakların az olmadığını da biliyoruz, ama gereç hiçbir şeyi değiştirmez, aklı beyni yıkanmış biat kültürünün köpekleriyle ne fikirsel ne de diyalog yoluyla insanı sonuç üretmek mümkün olur. Bunun bilmeyenin son pişmanlığı ise fayda vermeyecektir.

Mihrac URAL
 
Mahmut Pehlivan'ın fotoğrafı.

Bu haber 3066 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Mihrac Ural Yazdı: 'KIRMIZI BÜLTEN' VE DİKTATÖRÜN HUKUKSUZLUĞU

Mihrac Ural Yazdı: 'KIRMIZI BÜLTEN' VE DİKTATÖRÜN HUKUKSUZLUĞU Mihrac Ural – 25 Şubat/ Lazkiye

Mihrac Ural Yazdı: DOĞU ĞUTA BM KARARLARI VE CAFERİ'NİN CEVABI

Mihrac Ural Yazdı: DOĞU ĞUTA BM KARARLARI VE CAFERİ'NİN CEVABI Mihrac Ural - 24 Şubat 2018 / Cumartesi - Lazkiye

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi