Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: ALEVİ GEÇİNEN 'UTANMAZ SOYTARI'... ÖNCELİKLE SEN...

Mihrac Ural Yazdı: ALEVİ GEÇİNEN 'UTANMAZ SOYTARI'... ÖNCELİKLE SEN...

Tarih 31 Aralık 2015, 04:38 Editör yorumcahaber.com

Gerçek Alevileri ve insan sevgisi ve öğretisiyle yol gösterici olan laik Alevi şeyhlerini, dedelerini insanlığı esas alan insanlık üreten zulme sesiz kalmayan direnen kadın, genç ve yaşlı tüm Alevi yiğitleri tenzih ederek yazıyorum. Alevi geçinen korkak ahlaksız, iki yüzlü sahtekarları da gerçek Alevilerin vicdanına ve inancına havale ederek suratlarına tükürüyorum. (Mihrac Ural / 31 Aralık 2015 / Perşembe / Kesap)

EVET EVET SEN

Humus’ta katledilen yüzlerce Alevi için, cesedi paramparça olan çocuklar için düşündüm düşündüm ve yazdım..

Sen korkaklığını örtü yapan Alevi, sen çevrende olan bitenden bihaber kanal kanal zıplayan duyarsız insan. Sana insan demek ayıp, hatta hayvan demek bile bu yaşam türüne hakarettir. Sen, ülkede Kürt kardeşin lime lime doğranırken, zalim eli kanlı devletin üçüncü sınıf çömezi olarak sessizliğe gömülüp duruyorsun. Ne etnik kökün ne de insan kökünü hatırlamıyor, utanmadan “ben Aleviyim, inancımla ilgiliyim ne etnik ne de siyasal duruşum olmaz, devletime biat ederim” mi diyorsun. Bununla mı örteceksin insanlık dışı duruşunu, yanı başında Suriye’de her gün intihar bombaları patlatılıp inanç kardeşlerin ve evlatları paramparça edilirken aynı duyarsızlığı göstererek gerçek bir Alevi olmadığını gösterdiğinin farkında bile değil misin!?

Bu hoyrat, sefil, ahlaksız, korkak Alevi sen misin? Hz. Ali’nin gencecik bir insanken ölümü göze alarak, zalim Arap kastlarına karşı Peygamberle omuz omuza savaşan yiğidin “Mana”da anlam bulan inancını göğsünde taşıyorsun? Hadi oradan lan yalancı, ahlaksız kişi, sen ne o sun ne de bu sun. Sen sadece vicdansız, ahlaksız, sefil bir varlıksın. Git ve aynaya bak, gördüğün işte odur… Suriye’de kardeşlerine ölüm saçanlara para için silah satan da sensin, kiraya evini veren de, hastanende tedavi edip bir kez daha ölüm saçmasına yardım eden de duyarsızca ödediğin vergilerle “eğit donat” adlı karanlık kirli ve kanlı projelere Suriye’yi kana bulayan terör şebekelerine kaynak aktaran da sensin. Sensin o alçak, o namusuz olan sensin geçmişini bilmeyen sefil kişi sensin.

Sen ne Alevisin ne de insansın. Sen inancının hiçbir derinliğini bile bilmeyecek kadar tutarsız, kimliksiz bir yabancılaşmış türsün.

Reankarnasyonda anlam bulan bu yaşamda insanca davranıp ikinci yaşama yine insanca gelmenin sigortasını bile içselleştirmemiş inançsız kalpazansın. Kendini aldatmak üzerine kurgulanmış ikiyüzlü şeytanın ortağısın, en yakınlarına bile para için yapmayacağın zillet yoktur. Sen ancak ve ancak iğrenilecek bir yaratıksın...

Çevresiyle ilgisiz, korkak ve ahlaksız Alevi geçinen kişi bahanelerin bitmez senin. Her şeye bir kulp bulur kaçarsın. Sorumluluk nedir bilmezsin, ikiyüzlülükle yaptığın bayramlarla kutsanacağını sanırsın, ama Suriye’de katledilen kardeşlerin için bir kuruş bile destek yapmazsın. Bir protesto için gitmeye üşenir 1 lt benzin parasını hesap ederken, şurada burada sürtmek için, dansözün göğsüne dolarları sokuşturmak için, piç gibi yerlerde sürünürsün. Her yıl son model araba satın alıp pozlar verirsin, hayvanları aratmayacak tarzda çalışır, ama çevreni bilmeden içine kapanmış en yakın akrabasının sefaleti üzerinde tepinen bir bataklığı tercih edersin. Yaptığın tuttuğun kutsal bayramlara akıttığın haram paraların aklanacağını sanırsın, ama Wahhabi terör şebekelerinin inanç kardeşlerini paramparça yapması karşısında hiçbir duruşun olmaz; ibadetinde sapı silik, ahlaksız, inancından uzak şeyhlerin devlet korkusuyla Suriye’nin başarısı için bir dua dahi okumaz.

“Minina” (bizden) diyerek şatafatlı, gizlenmeyi sağlayan bir kavram bulduğunu sanırsın sen. Oysa alameti farikan çirkin bir mezhep ayrımcılığıyla ezilen Sünni’yi ayak altına almayı bile vicdansızca yaparsın. Yeter ki, kârın olsun, çıkarın olsun, ama aynı anda da para için her boy ve soydan Mininaları üç kuruşa satar gidersin; sözde karşıtı olduğun insanlık dışı ırkçıların, Ülkücülerin - Alperen Ocaklarının, faşistlerin, gericilerin köpeği olursun. Ezilen Kürde karşı devletle faşistlerle omuz omza olmaktan çekinmez, ama namazlarında Suriye için bir duayı bile esirgersin.

Şimdi de sen ey korkak ahlaksız Alevi geçinen soytarı, yılbaşını kutlamaya hazırlanıyorsun öyle mi? Boğma rakı, şömine, dansöz, göbek havası ve fantezilerinle o anı hiçbir masraftan çekinmeden yaşayacaksın.

Ben senin ahlakına, ben senin gelmişine geçmişine lanet ediyorum ve sana Hz Ali’nin lanetini, masum imamların tacı şehitlerin vicdanı Hasan-Hüseyin’in ve tüm masum ehlibeyt imamlarının lanetini iletiyorum. Dönün en yakın kardeşleriniz toplumsal kaderinizin yol göstericisi yiğit direngen evlatlarına bakın, hendeklerde kıran kırana nasıl direniyorlar, hakları için neler yaptılar, yılmadan da yapmaya çalışıyorlar. Dönün bakın cami imamlarına nasıl da fetvalarıyla onlara destek veriyorlar, açıktan duruş sergileyip ölüm oruçlarına oturuyorlar. Özgürlük ve demokrasinin yollarını hangi fedakarlıkla açmaya çalışıyor, size bedavadan alan sunuyorlar.

Ama siz, siz be ahlaksız vicdansız korkak sahte Aleviler, sahtekarlar sürüsü kimi kandırıyorsunuz? Alevi olduğunuza kimi inandırmaya çalışıyorsunuz? Siz Mana’nın aldatılabilir olduğunu mu sanıyorsunuz? Karınızı, nişanlınızı, kardeş ve akrabalarınızı aldatabilir, rezilliğinizle bin yaşarsınız, ama Mana’yı asla aldatamazsınız. Size bu dünyada insan kılığıyla yaşam hakkını tanıyan güç sizi “esfely el safilin”e (yerin diplerinin dibine) indirerek yaşam türlerinin en azaplısına sürecektir.

Alevi maskesi takmış ahlaksız, sen, evet sen, gerçek Alevi şeyhlerini ve Alevi gençlerini, Suriye’ye destek verdikleri için, Kürt halkının acısını içinde taşıdıkları için, zaman zaman devletin üçüncü sınıf horlanmış muhbiri olarak, zaman zaman da polisiyle birlikte ağzı salyalı köpek gibi saldırıyorsun. Esasında sen aramızdaki azınlıksın, hiçsin de ama arkanı yasladığın devletin, kimliğini satarak aralarına karıştığın ırkçı-milliyetçiler boş teneke olarak çok ses çıkarmana olanak sağlıyor ve çevreyi korkuyla sindirmeye çalışıyorsun. Dik duracak, olanları yıldırmak için her öneriye burun kıvırarak eli kanlı şebekelere içimizden kan taşıyorsun. Bu, seni daha çok pervasız kılıyor daha da saldırganlaştırıyor. Ama ezileceksin!

Şimdi gidin yılbaşını kutlayın (!) Ama bilin ki, sizi hiçbir şey kurtarmayacaktır. Biz sizin için mutluluğunuz ve evlatlarınızın torunlarınızın güvenliği için bu terör şebekeleriyle sonuna kadar mücadele edeceğimizi bilin. Bu sizi şımartıp duyarsız kılıyorsa, biliniz ki; biz baştan itibaren davamızı hakka ilettik, o her şeyi bilen ve hakkı koruyandır. Sizi gerçek Alevilerin vicdanına inancına havale ettik, siz orada bin kez ölüp ölüp dirilecek ve sürüneceksiniz.

Tarih bunu sizlere çok acı tarzda gösterecek bu yaşamda bile azaptan kurtulamayacaksınız.

Bu haber 4063 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Cemil Hayek Yazdı: BEBEKLERE BIRAKTIĞIMIZ DÜNYA

Cemil Hayek Yazdı: BEBEKLERE BIRAKTIĞIMIZ DÜNYA Yeni doğan bir bebeğin gözlerinde dünyanın bütün güzelliklerini görebilirsiniz. O bebeğe dünyanın bütün güzellikler...

Gezi İsyanı Erdoğan’a da lazım oldu!

Gezi İsyanı Erdoğan’a da lazım oldu! Gezi; seçimler öncesi tekrarlanmasını engellemek için hem baskı aracı Erdoğan’ın, hem de yitirdiği kitlesini oya dö...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi