Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımYeni Şafak'ın tepeden tırnağa yalan ve propaganda haberi takdimimizdir: Acilciler şoka girmiş (miş)

Yeni Şafak'ın tepeden tırnağa yalan ve propaganda haberi takdimimizdir: Acilciler şoka girmiş (miş)

Tarih 03 Şubat 2016, 21:44 Editör yorumcahaber.com

Başta Reyhanlı saldırısı olmak üzere Suriye'deki birçok katliamın baş aktörü terörist Mihraç Ural'a büyük şok! Ural'n sağ kolu Beşir Kanmaz'ın oğlu, tedavi için kaçak olarak geldiği Hatay'da yakalandı. Tutuklanmadan önce itirafçı olma teklifinde bulundu.

Terör ve istihbarat birimleri, Suriye'deki birçok katliamda parmağı bulunan ve 11 Mayıs 2013'te Reyhanlı'da düzenlenen saldırıda 52 kişinin ölümünden sorumlu tutulan terörist Mihraç Ural'a büyük darbe vurdu. Ural'ın başında bulunduğu 'Mukaveme-i Suri', özellikle Türkmen Dağı bölgesinde rejim güçleriyle birlikte muhaliflere saldırıyor. Bu çete, Suriye'de çok sayıda katliama imza attı. Güvenlik birimlerinden elde edilen bilgilere göre, 'Acilciler' olarak bilinen grubun da lideri eski DHKP-C'li Ural'a kötü haber, sağ kolundan geldi. Ural'ın cephedeki en önemli yardımcısı, 'Şerif' kod adlı Beşir Kanmaz'ın oğlu Münir Sahilli (30), ocak ayının son haftası gözetleme yaparken muhalifler tarafından vuruldu. Suriye içinde tedaviye başlanan Sahilli, durumunun kötüye gitmesi üzerine Suriye'den kaçak yollarla Hatay'a getirildi.

HATAY'A KAÇAK GELDİ

Hatay'da Defne Devlet Hastanesi'ne yatırılan Sahilli, 27 Ocak'ta güvenlik birimlerinin operasyonuyla hastanede yakalandı. Sorguya alınan Sahilli'nin örgütle ilgili kritik bilgiler verdiği öğrenildi. Güvenlik güçlerine, serbest kalma karşılığında itirafçı olmak istediğini söyleyen Sahilli, gözaltına alındıktan bir gün sonra Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak İskenderun Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Sahilli'nin, Beşir Kanmaz'ın öz oğlu olduğu, ancak başka bir ailenin nüfusuna kayıtlı göründüğü için soyadının öz babasından farklı olduğu öğrenildi. Sahilli'nin babası 'Şerif' kod adlı terörist Beşir Kanmaz, Mihraç Ural liderliğindeki örgütün beyin takımı arasında bulunuyor. Sahilli'nin tutuklanması, Esed rejimi tarafından üst düzey silah, mühimmat ve mali destek alan Mukaveme-i Suri'de moralleri altüst etti.

İhlal var şüphe yokRusya'ya ait SU-34 tipi bir savaş uçağının Türkiye hava sahasını ihlal ettiğine ilişkin bir doğrulama da ABD'den geldi. Rus yetkililerin daha önceki sınır tacizlerinde de olduğu gibi ısrarla 'ihlal yaşanmadığını' iddia etmesine karşılık ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Rus savaş uçağının, 29 Ocak'ta Türk ve NATO hava sahasını ihlal ettiğini doğruladı. Kirby, Rusya'yı Türk hava sahasına saygı göstermeye ve bölgede istikrarsızlığı daha da artırabilecek eylemlerden kaçınmaya çağırdı.
EDİTÖR NOTU: Bu tür haberlerle insanları kandırmaya çalışanların her haberini deşifre edeceğiz.
B.Gülyuva

Bu haber 490 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Medya

'Sahibinin sesi' gerici 'sözde' yazar: 'Laiklik bu ülkenin boynuna geçirilmiş bir tasma'

'Sahibinin sesi' gerici 'sözde' yazar: 'Laiklik bu ülkenin boynuna geçirilmiş bir tasma' Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, dün Ahmet Hakan'ın Hürriyet'te yazdığı yazının bir benzerini kaleme alırken...

Yalakalıkta sınır yok: Ertuğrul Özkök, Tayyip'e laiklik açıklaması için teşekkür etti!

Yalakalıkta sınır yok: Ertuğrul Özkök, Tayyip'e laiklik açıklaması için teşekkür etti! Kasım seçimleri ardından Erdoğan'a biat eden Doğan Medya'nın temel yazarlarından Özkök, Türkiye'nin ger...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi