Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAtilla Karaduman'dan 'rantçılara, yağmacılara' zehir zemberek açık mektup

Atilla Karaduman'dan 'rantçılara, yağmacılara' zehir zemberek açık mektup

Tarih 12 Nisan 2016, 10:52 Editör yorumcahaber.com

Değerli okurlarımız..
Bildiğiniz gibi Gaziantep'in son 15 gündür gündeminde LOGO tartışması var...

www.gaziantephaberler.com sitesi olarak yaptığımız haber Türkiye gündeminde yankı buldu…

Ökkeş Özekşi’nin Gaziantep 27 Gazetesi dışında kentin yerel gazeteleri konuyu yazmadıkları gibi bir de kendilerince bizi sözüm ona eleştiri yağmuruna tuttular.

Bu LOGO olayı gündemde epeyce kalacak gibi. Baksanıza daha iki gün önce Başkan Fatma Şahin ünlü gazetecilere LOGO’yu anlatmak zorunda kaldı.

İLK MEKTUBUMUZ SAYIN FATMA ŞAHİN’E

Sayın Başkan;

Gazeteci Balçiçek İlter’e verdiğiniz mülakatta aynen şunu söylemişsiniz

Şöyle geliyor bana... Sıfır iş, sıfır hata. Ya da yüreğinde şehrin ve ülken için bir sevdan, bir gayen varsa iş yapıyorsun... Benim aslında herkesle aram iyidir, diğer partilerle de problem yaşamam. Peki bunu niye yapıyorlar? Sanırım muhalefet kendine muhalafet yapacak alan bulmakta zorlanıyor da ondan.

Sayın Başkan;

Sizi ilk başkanlık koltuğuna oturduğunuz günden beri dikkatlice takip ediyorum.Gaziantephaberler.com sitesi olarak 8 kişilik ekiple ziyaretinize gelmiş ve bir söyleşi gerçekleştirmiştik. Gaziantep için iyi şeyler yapacağınız inancımı hep taşıdım ve bunu da hep haberleştirdim. Diğer gazetecilerin pek göremedikleri yönlerinizi ön plana çıkartarak toplum nezdinde size de çok yakışan sevimliliğinizi artırdığım kanaatini taşıyorum.

Sayın Başkan;

Bir gazeteci hep muhalif olmalıdır. Gazeteci için kimin iktidarda olduğunun bir hükmü yoktur, olamaz da. Muhalefetten anladığınız siyasi partilerse onların bu haberle uzaktan-yakından hiçbir ilişkisi yoktur. Edindiğim bir belgeden yola çıkarak bu haberi yaptım. Sonrası malum. Beni en çok üzen, bu işe ayırdığınız paranın temini için açtığınız ihalenin dayanağı oldu. Yani anlayacağınız gibi; Sel felaketi, deprem gibi vb. Siz hep “ iyi niyetli” davranabilirsiniz. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim. “ Aman çevrenize dikkat” diye.

Sayın Başkan;

Size ve danışmanlarınıza ulaşmak oldukça güç. Bu haberin ertesinde beni aramanızı beklerdim. Demek ki çok yoğunmuşsunuz. Bize açıklama gönderseydiniz yayımlardık şüphesiz. Ama siz bunun yerine bizleri suçlamayı seçtiniz ki doğrusu size hiç mi hiç yakışmadı. Şimdi makamınızda tadilata gidiyorsunuz. Beğendiğiniz koltuğun fotoğrafını da çektik. Fiyatının da ne olduğunu biliyoruz. Bunu da haberleştirirsek ( güzel bir haber ortaya çıkacağını sanıyorum) yine bizi suçlar mısınız? Gazeteciye “ haber yapma” demekle itfaiyeciye “ Yangını söndürme” demek aynı şeydir. Biz, size olan seviyeli yaklaşımımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Sonuçta makamlar gelip geçici. Ama bizler ileriki zamanlarda yine yüz yüze bakacağız. Öyle değil mi? Bilesiniz istedim.

İKİNCİ MEKTUP OSMAN TOPRAK’A

Sayın Osman Toprak;

Sizi hiç tanımadım, daha doğrusu hiç tanışmadık. Kim olduğunuz konusunda bilgim yok. Ama adını zikredince inanın beni bir gülme krizi tutuyor. Nedenine gelince; Hani şu ünlü savcı vardı ya. Ergenokon davalarına baktığı için kendisine zırhlı araç verilen ve şimdilerde kayıp olan o savcı. İşte o savcının “ perde arkası”ndaki adamına hep “ Osmanım” dediğini anımsayınca halen gülüyorum. Bunun sizinle uzaktan yakından hiçbir ilişkisi yoktur.

Sayın Osman Toprak;

Gelelim LOGO işine. Dün mecliste yaptığınız konuşmada aynen şöyle dediniz;

Biz bu logonun çalışmasıyla alakalı tanıtımımızı 8 Şubat 2016 tarihinde hem basınımıza hem de Gaziantep’in tüm STK’larının davetli olduğu bir lansmanda tanıtmıştık. Demek ki yeterince yapamamışız. Aslında ben buradaki hadisenin iyi niyetli bir eleştiri olmadığını düşünüyorum

Bak şimdi Osmanım; İyi niyetin ne olduğunu sana kısaca anlatayım. Sütü kalmamış bir annenin   bebeginin karnını doyurması için ekmeği kendi ağzında yumuşatarak  ona yedirmesidir. Bu bir iyi niyettir. Ama KÖTÜ dür. Zira ağız yoluyla geçebilecek hastalıklar bebeğe geçebilir. Burada anlaştık mı?

İyi, niyetin zıttı KÖTÜ NİYET se eğer, bunu niçin yapayım. Şimdi söyle bakalım benim hangi kötü niyetim olabilir? Demem o ki; İnsanlar konuşurken sözcükleri iyi seçmelidir. Yanılmıyorum değil mi?

ÜÇÜNCÜ MEKTUP ADİL KONUKOĞLU’NA

Sayın Adil Konukoğlu;

Sizde şu LOGO konusunda aynen şöyle dediniz” Markalaşmadan haberi olmayan, üç- beş ufku dar insanın art niyetle yarattığı bir süreç olarak değerlendiriyorum bu süreci. Koskoca bir markalaşma süreci yalnızca bir logoya indirgenemez. Kendilerini gazeteci zanneden bazı isimlerin konuya ilişkin yazılarını şaşkınlıkla okudum.. Bu nedenle yaşananları gülerek ve üzülerek izliyorum. Markayı anlamak ufku geniş olan insanların işi, ufku dar olanlar markalaşmayı yalnızca logo zanneder.”

Sayın Konukoğlu; 43 yıllık gazeteciyim. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibiyim. Bu kartı kasaptan değil başbakanlıktan veriyorlar. Evet ben kendimi gazeteci sanıyorum. En azından soytarı olmaktan iyidir. Sizin “ paralı lejyoner” gazetecilerinize benzemediğim için hiç te üzülmüyorum.

Gelelim “ Ufku geniş olmaya” Sahi; Sizi Sanayi Odası Başkanlığına ufkunuz geniş olduğu için mi yoksa paranız ve gücünüz olduğu için mi oturttular? Haydi, gelin sizinle bir konuda anlaşalım. Siz paranızı bırakın, ben gazeteciliğimi. İstediğiniz televizyon kanalında tartışalım. Söz gelimi, resimden , romandan, sosyolojiden, spordan, şiirden, kitaptan, fizikten, kimyadan, ağaç kıyımlarından, faşizmden, kapitalizmden, davranış biliminden,şarkıdan, türküden, bir müzik aleti çalmadan, basketboldan, voleyboldan, efkarlanıp rakı içtikten sonra şarkı söylemekten, tiyatrodan, sinemadan konuşalım. Ne dersiniz.İnanıyorum ki o zaman kimin “ ufkunun dar olduğu” ortaya net bir şekilde çıkacaktır.

Sizin ufkunuzun genişliği ;Bankasya’dan,  TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral’i yıllarca müdür olarak çalıştırmanızdan, gelenin ağanız, gidenin ise  paşanız olduğunu bilmenizden  ortaya çıkıyor. Haksız mıyım?

Son sözüm: Sermayenin ulusu olmaazzz.

gaziantephaberler.com-Atilla KARADUMAN

Bu haber 3886 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Haber

Mihrac Ural: ABD ve işbirlikçileri hava saldırısında hezimete uğradılar yine Suriye'nin zaferi

Mihrac Ural: ABD ve işbirlikçileri hava saldırısında hezimete uğradılar yine Suriye'nin zaferi Mihrac Ural - 14 Nisan 2018 / Cumartesi- Lazkiye, saat: 06:05

MİT ve yandaş medyanın öldü dediği Mihrac Ural dün canlı yayında önemli açıklamalar yaptı

MİT ve yandaş medyanın öldü dediği Mihrac Ural dün canlı yayında önemli açıklamalar yaptı 'Saldırılar insanlığı ve barış içinde birlikte yaşayan Suriye halkını hedef aldı' Mihrac Ural

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi