Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşımİnce'den Taciz İddialarına Sureyle Yanıt!

İnce'den Taciz İddialarına Sureyle Yanıt!

Tarih 30 Kasım 2012, 07:32 Editör Bahattin Gülyuva

CHP'li İnce, hakkındaki taciz iddialarına Felak suresinin Türkçe anlamını söyleyerek cevap verdi.

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova'da okullardaki serbest kıyafet uygulamasını eleştirerek, “Siyaset artık çocuk bedeninden oy devşirmeye dönüşmüştür” dedi. Kendisi ile ilgili taciz iddialarıyla ilgili de konuşan İnce, Felak suresinin 'Hasetçinin kötülüğünden, yarattıklarının şerrinden sabahı ortaya çıkartan rabbe sığınırım’ bölümünü hatılatıp, "Ben önce adalete sığınırım, sonra da Allah’a sığınırım. Yapacağım bir şey yok" dedi.

Partisinin Yalova İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Muharrem İnce, Türkiye’nin NATO’dan talep ettiği Patriot Savunma Sistemiyle ilgili değerlendirme yaptı. İnce, “Patriot füzelerinde maliyet bizim, tetik NATO’nun. Kurbanlık üretemedik, Angus ithal ettik. Samanı saklayamadık, saman ithal ettik. Ve en son NATO Genel Sekreteri Rasmussen’in patriotların komutasının NATO’da olacağını, maliyetinin ise Türkiye tarafından karşılanacağını söylediğinde inanın dudaklarım uçukladı” dedi.

YÜCE DİVANDA HESABINI VERECEKLER
Konuyla ilgili Hüseyin Çelik’in başka Başbakan'ın başka şeyler söylediğini kaydeden İnce, şöyle devam etti:
”Orada İsrail’i korumak için yaptıkları ve Anayasa'ya rağmen yaptıkları, Anayasa'ya karşı çıkarak yaptıkları. Bunun hesabını bir gün yüce divanda verecektir. Bunu böyle bilsin herkes. Anayasa'nın 92’nci maddesi çok nettir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yurtdışına çıkışı ya da yabacı silahlı kuvvetlerin Türkiye’ye girişi meclisin iznine tabidir. Oradaki tesis NATO tesisi değildir bir Amerikan tesisidir. Ve Amerikan tesisinde Amerikan askerleri vardır ve bu anayasaya aykırı. Meclis'ten izin alınmadan yapılmıştır. Bu yüce divanlık bir suçtur. Gün geldiğinde bunun hesabını AKP verecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin toprakları bir NATO toprağı değildir. Bu ülkenin insanları NATO’nun bir parçası değildir. Biz NATO’ya üye olabiliriz. Bu topraklar bedel ödenerek, kan dökülerek alınmıştır. Bunun bedelini ödeyen insanların torunlarına bu topraklar NATO toprağıdır demek hakarettir. Biz CHP olarak Türkiye Cumhuriyeti topraklarının NATO toprağı olmasını kabul etmiyoruz ve bunu başbakana aynen iade ediyoruz” diye konuştu.

“KAMU DENETÇİSİ, AKP’NİN TEŞKİLAT BAŞKANI GİBİ ÇALIŞACAK”
Muharrem İnce, Türkiye’nin ilk Kamu Baş Denetçisi olarak görevlendirilen Nihat Ömeroğlu’nu da eleştirdi. Ömeroğlu’nun AK Parti’nin teşkilat başkanı gibi görev yapacağını iddia eden İnce, “ Yeni bir kamu baş denetçisi atandı. Kamu adına devleti, başbakanı bakanları denetleyecek, hükümeti denetleyecek, idareyi denetleyecek. Bağımsız ve tarafsız olması gereken birisi. Başbakan oğlunun nikah şahitliğini yapıyor. Oğlu Türk Hava Yolları'nda yüksek maaşla çalışıyor. Böyle bir kişi başlarken daha ofsaytla başlar. Bu arkadaş ayrıca Pınarhisar’da hakimlik yapmış. Acaba Başbakan’ın hapishane günlerinde mi onu bilmiyorum. Onu da araştırıyorum. Bu kişiden tarafsız bağımsız olması beklenebilir mi? Kamu Baş Denetçisi AKP’nin teşkilat başkanı gibi görev yapacaktır” diye konuştu.

“OY DEVŞİRME ÇOCUK BEDENİNE KADAR UZANMIŞTIR”
Okullarda kıyafetlerin serbest olmasını da eleştiren İnce, çocuk bedeni üzerinden oy devşirildiğini iddia etti. İnce, “Ne yazık ki siyaset artık çocuk bedeninden oy devşirmeye dönüşmüştür. Kadının giyim kuşamından başlayan oy devşirme çocuk bedenine kadar uzanmıştır. Biz zamanlar ezilmişlerin, mazlumların temsilcisi olduğunu söyleyen başbakan bugün ‘Bırakın herkes ekonomik gücüne göre giyinsin’ diyor. Başbakan bu ülkedeki gelir dağılımında müthiş bir adaletsizlik olduğunu bilmiyor mu? Birileri yüz elbise alırken diğerlerinin bir elbise alamayacağını bilmiyor mu? Önlüğü savunmuyorum ama önlüğün bu ülke şartlarında birçok yararı da vardır. İlk olarak çocukların güvenliğini sağlıyor. Yabancı madde kullanımlarını azaltıyor. Aidiyet duygusunu arttırıyor. Zenginle yoksulu eşitliyordu. Türkiye’de çocukların zorla örtüldüğü bir Türkiye’ye doğru hızla gidiyoruz. Burada sivil topluma ve velilere iş düşmektedir. Anneler sesinizi çıkartın diyorum” dedi.

TACİZ İDDİALARINA FELAK SURESİ İLE YANIT
Hakkındaki taciz iddialarına Felak suresinin Türkçe anlamını söyleyerek cevap veren İnce, “Fincancı katırlarını ürküten herkesin başına kötü şeyler gelebilir. Ben buna hazırlıklıyım ve susmam. Başıma gelecek ne varsa hepsine hazırlıklıyım. Konu benim bilgimde değil. 3 senedir devam eden bir konu. Ben tüm söyleyeceklerimi söyledim. Bundan sonrası avukatımın ilgi alanına giriyor. Size bir surenin Türkçe mealini okuyayım, ‘Hasetçinin kötülüğünden, yarattıklarının şerrinden sabahı ortaya çıkartan rabbe sığınırım’. Ben önce adalete sığınırım. Sonra da Allah’a sığınırım, yapacağım bir şey yok. Ben adalete sığındım. Gidip davamı açtım. Yargı en doğru olanı söyleyecektir. Ne bana inanılsın ne de başkalarına inanılsın.”
DHA

Bu haber 511 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Tanıyın bunları: 'AKP'lilere oy veren babam da olsa evime almam sokağa atarım' dedi, AKP'den aday oldu

Tanıyın bunları: 'AKP'lilere oy veren babam da olsa evime almam sokağa atarım' dedi, AKP'den aday oldu AKP'nin Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva'nın 2014 yılında yaptığı bir paylaşımda 'Yaşl...

Soylu’dan halka tehdit: ‘Sokaklarımızda huzur var, filmi başa sarmayalım’

Soylu’dan halka tehdit: ‘Sokaklarımızda huzur var, filmi başa sarmayalım’ İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı'da düzenlenen temel atma töreninde konuştu.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi