Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımUlaştırma Bakanından Deniz Kazasına Dair Yüzsüz Savunma!

Ulaştırma Bakanından Deniz Kazasına Dair Yüzsüz Savunma!

Tarih 07 Aralık 2012, 04:23 Editör Bahattin Gülyuva

Şile’de yaşanan gemi kazasını değerlendiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, '' Cemil Kaptan'ı 7 kuvvetinde havada denize çıkmaya hiç kimse zorlamadı” dedi. Kendilerine dönük eleştirilere ise, "Denizciliğin tabiatında bu vardır” diyerek cevap verdi.

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Türkiye Haber-İş Sendikası'nın düzenlediği etkinliğe katıldı. Burada yaptığı konuşmada Şile'de yaşanan gemi kazasına ilişkin konuşan Yıldırım, yaşanan ölümleri “Denizciliğin tabiatında bu vardır. 7 kuvvetinde havada denize çıkmaya hiç kimse zorlamadı Cemil Kaptan'ı” diyerek değerlendirdi.

Binali Yıldırım şöyle konuştu, ''Bir kaza sonucu arkadaşlarımızı kaybettik. Bunun üzerine bazı yalan yanlış haberler de yapıldı. Biz arkadaşlarımıza üzülmekle kalmadık, bir de böyle aslı astarı olmayan, kafalarda soru işaretleri oluşturan bazı haberleri maalesef düzeltmekle meşgul olduk. Denizcilik zor bir iştir. Her mesleğin zorlukları vardır, ama denizciliğin ilave zorlukları vardır. Deniz sakinken herkes kaptanlık yapabilir, önemli olan fırtınalı havada gemiyi salimen limana ulaştırmaktır. Gemiciler her denize çıktıklarında yakınlarıyla helalleşerek çıkarlar. Denizciliğin tabiatında bu vardır.”

“İnsanlar ölüyor ama ülkemiz itibar kazanıyor”
''7 kuvvetinde havada denize çıkmaya hiç kimse zorlamadı Cemil Kaptan'ı” diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Vicdanı, denizcilik kültürü ve inancı, orada (İmdat) diyen insana bakmayı, onuruna yediremedi. Çıktı, hayatını bedel olarak ödedi. İşte bu kadar işine, ülkesine saygısı olan, bağlılığı olan bir ekiple çalışıyoruz biz. Tenkit etmek kolaydır. İş yapmayanlar sürekli tenkit ederler. Hiçbir şey yapmazsanız hiç hata yapmazsınız. Ama bu mudur bu ülkeye hizmet? Bu mudur bizim görevimiz? Yurt dışına çıktığınızda itilen, kakılan gelişmemiş ülke, üçüncü sınıf muamelesi yapılan bir Türk insanı olmayı kim ister? Son 10 yılda Allah'a şükür nereye gitsek itibar görüyoruz, alnımız açık, başımız dik. Çünkü ülkemiz itibar kazandı. Bunu yurt dışında olanlar çok iyi biliyor. Biz de çıktığımızda bunu biliyoruz. O zaman pasaport kuyruklarında Türkler kırmızı, hatta kenara, en uç odaya çekilirdi. Şimdi Türkler baş köşeye, direkt geçişe yönlendiriliyor.''

Özben'in eşi: "Müdürler çağırdığı için gitti"
Öte yandan kazada hayatını kaybeden Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait tahlisiye botunun kaptanı Cemil Özben'in cenazesi bugün toprağa verildi.

Kaptan Özben'in eşi Günay Özben gazetecilerin ''Eşiniz telefonla mı aranarak çağrıldı '' sorusuna, ''Evet, telefonla aradılar ve çağırdılar. Hazırlanıp, gitti'' yanıtını verdi.
Bir gazetecinin, ''Eşiniz göreve giderken bir yakınması oldu mu '' sorusu üzerine ise Günay Özben, ''Müdürleriniz sizi çağırsa, gitmez misiniz?'' diye konuştu.

Bu haber 446 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

'Erdoğan ve Tiilerson’un gündemi şeker fabrikalarının satışıydı'

'Erdoğan ve Tiilerson’un gündemi şeker fabrikalarının satışıydı' Kırklareli’nin Babaeski ilçesine bağlı Alpullu beldesinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurdurduğu Alpullu Şeker Fabrik...

‘Saray ittifakı’nın modeli belli oldu: Kural yok, sınırsız kıyak var

‘Saray ittifakı’nın modeli belli oldu: Kural yok, sınırsız kıyak var AKP ve MHP’nin yarın Meclis’e getireceği düzenlemede, ittifaktaki partilere baraj, adaylar ve pusula konularında sı...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi