Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımPerinçek, Tayyip Erdoğan’ı ve Hulusi Akar’ı eleştirenleri düşman ilan etti

Perinçek, Tayyip Erdoğan’ı ve Hulusi Akar’ı eleştirenleri düşman ilan etti

Tarih 11 Mayıs 2017, 17:48 Editör yorumcahaber.com

Vatan Partisi genel başkanı Doğu Perinçek, Tayyip Erdoğan’a ve Hulusi Akar’a yönelik eleştirilerin Türkiye düşmanlığı olduğunu savunarak CHP’yi düşman cephede olmakla, Cumhuriyet, Sözcü ve Oda TV’yi bozguncu yayınlar yapmakla suçladı.

İktidarlar değişir, Doğu Perinçek’in ideolojik pozisyonu da değişir ama her daim kontrgerillanın hizmetinde olan pusulası değişmez. 28 Şubat’ta en koyu 28 Şubat’çı olan Perinçek şimdilerde de en koyu Erdoğan’cı olarak Erdoğan’ı eleştirenleri “düşman” ilan etmekle meşgul.

Vatan Partisi genel başkanı Perinçek, bugün (11 Mayıs) Aydınlık’ta yayımlanan köşesinde Tayyip Erdoğan’a ve Hulusi Akar’a yönelik eleştirilerin Türkiye düşmanlığı olduğunu savunarak Cumhuriyet, Sözcü ve Oda TV’yi bozgunculukla suçladı.

Perinçek, Saray’ı vatan belledi

Perinçek, 24 Temmuz 2015’te “Vatan Savaşı” başladığını savunarak, “Türkiye’de stratejileri, siyasetleri, duruşları ve en önemlisi eylemi belirleyen, Vatan Savaşının yükselen ateşidir” dedi.

AKP tek başına iktidarı yitirdiği 7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında, iktidar tekelini korumak için parlamento içinde ve dışında muhalefete yönelik bir saldırı başlatmış buna elverişli atmosferi de 24 Temmuz 2015’te Kürt sorununda çatışmasızlığı sona erdirerek sağlamıştı.

Demokratik muhalefetin “Sarayın savaşı” ilan ettiği bu savaş, Perinçek ve partisi tarafından Vatan Savaşı kabul edildi. Perinçek ve takipçileri Erdoğan’a muhalefet edenleri “düşman kamp”a hizmet etmekle suçladı ve böylece koyu bir Erdoğancı çizgi izlemeye başladı.

Perinçek CHP, Cumhuriyet, Sözcü, Oda TV’yi hedef gösteriyor

Perinçek son yazısında, OHAL koşullarını eleştirdiği için CHP’yi ve Tayyip Erdoğan ile İslamcı kimliği ifşa olan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı eleştirdiği için de Cumhuriyet, Sözcü ve Oda TV’yi düşman saydı.

Perinçek’in yazısındaki ilgili bölümler:

“Bu koşullarda CHP Genel Başkanının son Salı konuşmasında, tutuklanan HDP/PKK ve FETÖ zanlılarını kurtarma faaliyetine hız vermesi, CHP’nin iç cephede nerede konumlandığını gösteriyor.”

“Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’a karşı yeni bir psikolojik harekâtın fitillenmesi de kuşkusuz Türkiye’nin iç cephesinde zaaflar yaratmaya yöneliktir. Oda Tv ile Cumhuriyet ve Sözcü gazeteleri ne zamandır Genelkurmay Başkanlığına karşı bozguncu faaliyetin odağı rolünü üstlendiler.”

Erdoğan’a ve Akar’a laf ettirmiyor

“Çok açık ve kesin ifadelerle belirtelim. Bugün Tayyip Erdoğan’a düşmanlık da, Org. Hulusi Akar’a düşmanlık da, ABD’nin iç cephedeki yıkıcı faaliyetinin hizmetindedir. Eleştiri ve uyarı ile düşmanlığı dikkatle ayırmak gerekir. Cumhurbaşkanı da Genelkurmay Başkanı da bugün vatan savaşı mevzisindeler ve en önemlisi sıradan insanlar değiller, karar veren konumdalar.”

“Savaşta iç cephenin sağlam tutulması esastır. Vatan Partisi, bunu biliyor ve kaleyi içten yıkmaya yönelik ABD girişimlerine karşı kararlı bir duruş içindedir.“

“Düşmanın iç cepheyi bozmaya yönelik harekâtlarında görev alanlar ile aramızdaki sorun, sıradan bir tartışma değildir. Bu saflaşma, hızla Türkiye ile düşman arasındaki kamplaşma içinde anlamlar yükleniyor. Herkes için uyarıcı olmalıdır.”

Sendika.Org

Bu haber 488 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

HDP'den ilk tepki: Erken değil panik seçim

HDP'den ilk tepki: Erken değil panik seçim HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan, 24 Haziran'da erken seçim yapılması kararını Twitter...

Faşist Bahçeli yine bildiğiniz gibi: ABD’ye destek, OHAL eylemine hayır

Faşist Bahçeli yine bildiğiniz gibi: ABD’ye destek, OHAL eylemine hayır AKP’nin karşı devrimci sürecinin baş destekçisi ve yedek lastiği faşist MHP’nin lideri Devlet Bahçeli, bugün partis...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi