Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımNuriye Gülmen: Kemal Amca bize yeniden ışık oldu

Nuriye Gülmen: Kemal Amca bize yeniden ışık oldu

Tarih 18 Mayıs 2017, 08:32 Editör yorumcahaber.com

Ankara'da açlık grevine devam eden Nuriye Gülmen Tunceli’de oğlunun kemikleri için açlık grevine giren Kemal Gün'ün talebinin kabul edilmesiyle umutlandıklarını belirterek "Bize yeniden ışık oldu" dedi.

Açlık grevinin 70’inci gününde açıklama yapan Nuriye Gülmen, “Bu direnişi hiçbir şekilde engelleyemeyeceksiniz. Açlık grevini asla bırakmayacağım” dedi. 

dihaber’de yer alan habere göre, Ankara Yüksel Cadde’sinde bir araya gelen Yüzüncü Yıl İnisiyatifi üyeleri ile Çağdaş Hukukçular Platformu üyeleri Nuriye Gülmen İle Semih Özakça’yı ziyaret etti. Alanda kendisine ziyaret gerçekleştiren yurttaşlara konuşan Nuriye Gülmen, 83 gündür açlık grevine giren Kemal Gün’ün direnişini selamlayarak, “Kemal amcanın direnişi zaferle sonuçlandı” dedi. 

'DİRENİŞİ BİZE IŞIK OLDU'

Alanda kendilerini ziyaret eden kişilere teşekkür ederek konuşmasına başlaya Nuriye Gülmen, Tunceli'de oğlunun kemiklerini almak için 83 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’ün direnişinin zaferle sonuçlandığını dile getirdi. Gülmen, “Semih’le tutmayan bacaklarımızla halay çektik. Gerçekten çok güzel bir haberdi. Direnenlerin kazanacağına olan inancımız bir kere daha tazelendi. 77 yaşında direnmeyi öğreten Kemal amca, bize yeniden umut oldu, ışık oldu” dedi.

‘AİLEMİ RAHAT BIRAKIN’ 

Gülmen daha sonra polislerin sürekli olarak ailesini taciz ettiğini aktararak, “Polis bu kez iki amcama ve amcamın oğullarının yanına gitmiş. Ailemi bir şekilde korkutmayı başarmışlar. Kütahya Emniyeti’ne sesleniyorum. Ailemi rahat bırakın. Bu direnişi hiçbir şekilde engelleyemeyeceksiniz. Açlık grevini sizin çabanızla asla bırakmayacağım. Siz ne yaparsanız yapın bu direnişe yetemezsiniz” diye konuştu. Gülmen, küçük oyunlarla bir sonuç alınamayacağını ve açlık grevini zaferle sonuçlandıracaklarını belirtti.

Daha sonra konuşan Yüzüncü Yıl İnisiyatifi üyesi Semra Yumuşak ise, Gezi eylemlerinden beridir alanlarda olduklarını, her zaman ülkenin her yerinde çığlık olmaya çalıştıklarını belirtti. Yumuşak, “Bizi buraya taşıyan şey KHK değildir. Bizi buraya getiren şey Nuriye ve Semih’in inatçı direnişlerindir. Biz direniş zaferle sonuçlanıncaya kadar Nuriye ve Semih’in yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ABC Gazetesi

Bu haber 139 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Polis Hafta’nız kutlu olmasın!

Polis Hafta’nız kutlu olmasın! Polis neden büyük bir iştahla hakkını arayan insanlara saldırır? Maaşı bizim tarafımızdan ödenen ve görevi bizleri ...

Cepheli’ler Küçük Armutlu Mahallesi’nde ABD Emperyalizminin Saldırılarını Teşhir Eden Yazılama Yaptılar

Cepheli’ler Küçük Armutlu Mahallesi’nde ABD Emperyalizminin Saldırılarını Teşhir Eden Yazılama Yaptılar Küçük Armutlu mahallesinde, emperyalist, halkların katili ABD emperyalizminin Suriye halkına karşı yaptığı saldırıl...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi