Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCemil Hayek Yazdı: DİLENME VE İCAZET

Cemil Hayek Yazdı: DİLENME VE İCAZET

Tarih 18 Mayıs 2017, 14:13 Editör yorumcahaber.com

Bir ülke milli bayramlarını kutlayamıyorsa, o ülke işgal altında demektir. Milliyetçiliği hiçbir zaman savunmadım. Bununla birlikte, hangi yer için olursa olsun, hangi bayram olursa olsun, her yasakta, Erdoğan’ın ‘Türkiye NATO toprağıdır’ sözünü anımsarım.

Tarih: 22 Kasım 2012. Milli bayramları kutlayamayan bir halk, yakında bayrağını da sallayamayabilir. Şimdilik halkı uyutmak için sallanan bayraklar, sizi aldatmasın.

Suudiler için sol kısım, kirli veya şer olarak kabul edilir. Kesildiği zaman sağ el kesilir. Sol el, apış arasını temizlemek için kullanılır. Sol elle yesinler diye, elleri kesilip, alay edilir. Sana sol eli ile ne ikram etti? Suudiler peşinde yol alan Türkiye’de sanat eserlerine ‘ucube’ denilmeye başlandıktan sonra, Suudiler de seni ucube saymış, önemli mi?

Bari şalvarla gitseydin, daha uygun olurdu.

Bitli sakalları ve mantarlı elleri ile sana hurma yedirip, ‘genel hurma başkanı’ dediler mi?

Hiçbir cemaatle ilişkisi olmayan İlker Başbuğ, terör örgütü başkanı olarak tutuklanmıştı. Onun başkanı olduğu örgüt, senin başında olduğun ordu idi. O hala bir yanlışlık oldu sanıyor, sırık kadar boyu ile. Şimdi o örgütün başında sen varsın ve daha bir teğmen iken, yasak tarikatlarla ilişki içinde idin, çünkü cemaatler de terör cemaatleri olarak biliniyordu. Sen tutuklanmadın, figuran olarak kullanıldın. Hani Anadolu’da dedikleri gibi, üniforma çok yakışmış, ‘artiz!’

Artık sen de ‘ara eleman’sın. Ordun da ‘ara ordu’ olacaktır. Suudi askerlerinin önünde ordunu koşturursun. Kore’ye çok demokrasi getirdik, şimdi de kalan demokrasi artıklarını Suriye’ye götürürsün.

Suudi Arabistan kralı seni soluna oturttuğuna göre, Amerika seni neresine oturttu? Onuru, ahlakı hiç düşünmedin mi, yoksa ondan önce onuruna, gözlerine, kalbine çuval mı giydirdiler? Markası ne idi acaba, ‘Ülker’ mi, yoksa ‘BIM’ mi, yoksa ‘Medical Park’ mı?

Sen genelkurmay başkanısın da, kurmayların elinde değil, kuvvet komutanları sana bağlı değil, istihbaratın elinden alınmış, eh sen de Cengiz hanın ordusunu terennüm edersin, dünyanın en büyük kütüphanesini yıkan, okuması yazması olmayan Hülagü ile övünürsün, kendisine verilen kadın tarafından zehirlenmeden önce, kendisine içki içirilerek çocukları yedirtilen Atilla ile övünürsün, olur, biter. Simdi de nehirde boğulan ve kemikleri bulunmayan Süleyman- şah ile onun torunlarından Yavuz gibi, mezhep söylemleri ile, Suriye’ye girme rüyaları kurarken, Anadolu’nun artık olağan hallerle yönetilemediğini ve asker analarının gözyaşlarını unutursun. Genel Kurmay başkanı olarak, süper yatları olduğu halde, bir gemide kaç kaptan olduğunu bilmeyen başbakan kadar işinin ehlisin, Artiz!

Sadece körfezde dilenmek olmaz, efendiler Atlantik ödersinde. Ömürleri büyük şeytanın takdirine bağlı, petrol tüketerek çok namaz kınla dinci ahlaksız körfez ülkelerinden para alabilmek için, icazeti Amerika Birleşik devletlerinden almak lazım. Erdoğan Amerika’dan eli boş dönerken, iç politikada eller boş değil. Yine hamasi söylemler, yine kocaman kocaman laflar. Erdoğan’ın her tarafı kahramanlık dolu.

Sen artık asker ocağında değil, mehter eşliğinde, sultan ocağındasın, ‘Kapı Kulu Askeri’sin.. .Acaba bu bir terfi mi oluyor senin için, yoksa başka vaatler mi var?

Senin gücün ‘şimdilik’ sadece bu halka yeter; Gazetecilere, akademisyenlere, garibanlara…

Satılık olmayan herekese, her vatandaşa düşmansınız artık. Çeteler böyle olur.

Hele uzatın bu OHAL’i, biraz saha laçkalaşsın.

Aklı sıra Amerika onu dinleyecek; Maşallah, Trump ona kocaman bir 20 dakika ayırmış, eh, ona da şükür. 20 dakikada paralar sıfırlanmaz ama Erdoğan sorunları 20 dakikada çözer. Zarrab susturulur, Fethullah’tan vazgeçersin, halkı sustururken destek alırsın, Körfez ülkelerinden dilenme için icazet alırsın, ordunu İran için hazırlarsın, İsviçre bankalarındaki paraları güvenceye alırdın, çuvalları unutursun, Türkiye’den külhanbeyi gibi ‘eyyy…!’ diye bağırabilirsin…falan, filan.

Erdoğan Filosu önceden gitmiş, fotoğraflarını yayınlamışlar. Sanki bir aile çetesi gibi.

Henüz yasaklanmadan, sen hala bayrağını salla, halkı uyutmak için lazım olur valla.

Yanında Hakan Fidan, savaş için ülkemize birkaç füze fırlatmağa hazır da, onu kelepçeleyip getirmek zor olur, kahramanlık gerektirir, vatan sevgisi, mertlik, yiğitlik gerek. Tutuklamak yerine bari arkasından koşta, kahraman ol. Savaşta silah lazım olur, hep milli olmaz da, en azından ölecek askerlerin milli, bu vatanın evlatları. Onlar ölür, sen ve AKP çetesi kahramanlaşırsınız. Nasılsa oğullarınız aralarında olmayacak.

Bunun da bonkör bir ödentisi olur nasılsa...

Cemil HAYEK

Bu haber 321 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Mahmut Alınak Yazdı: MAFYAVARİ ÇETELERİN SOKAK TERÖRÜ

Mahmut Alınak Yazdı: MAFYAVARİ ÇETELERİN SOKAK TERÖRÜ Kars, İstanbul, Gaziantep ve Adana’nın da aralarında olduğu pek çok şehirde silahlı çeteler ve katiller terör estir...

Erdoğan’ın ‘Türkiye’yi bölme projesi’ tutmadı

Erdoğan’ın ‘Türkiye’yi bölme projesi’ tutmadı 24 Haziran seçimlerinde Erdoğan Türkiye’yi üç ana eksende bölüp hepsinde yüzde 65-70’i bulan en büyük parçayı arkas...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi