Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural: KÜRTLERİN SİYASAL HAKLARINA KARŞI BU NASIL BİR ÇILGINLIKTIR...

Mihrac Ural: KÜRTLERİN SİYASAL HAKLARINA KARŞI BU NASIL BİR ÇILGINLIKTIR...

Tarih 19 Mayıs 2017, 08:21 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural – 18 Mayıs 2017 / Perşembe – Lazkiye

Diktatörün Dışişleri bakanı bir kez daha bin kez daha "Her hangi bir Kürt oluşumuna şiddetle karşı çıkacağız" diyerek akıl almaz Kürt düşmanlığında bir kör düğüm daha atmış oldu.
Yüzlerce makale yazdım bu konuda. Kürt halkı çağdaş bir ulus oluşturmuştur ve kendi siyasal kaderini tayin hakkına sahip olarak bunu devlet kurma dahil her yol ve yöntemle dilediği biçimde dost gördükleriyle ikame etme hakkına sahiptir.
Buna her ne biçimde olursa olsun müdahale etmek en hafif deyimle ahlaksızlıktır. Bu gün bölgemizin var olan tüm ülkelerinin sınırları I. Dünya savaşı ürünüdür.
Hiç bir devlet ezeli değil ebedi de olmayacaktır.
Kürdistan’ı parçalayıp her bir devlete pay eden emperyalistler bu gün de Kürtlerin en büyük düşmanları olarak ip üzerinde cambaz oynatma çabasındadırlar.
Kürtlere istedikleri hakları vermeyenler bu sorunun belasıyla yüz yüze gelmeye mahkumdurlar. Bölge barışının da çözümü bu ulusun haklarını vermekten geçtiğini tekrarla belirtmek gerek. Bu nedenle kimse bu sorundan dolayı yakınmasın, çözüm için emperyalistlerin ellerini ayaklarını öpmesin, kendini sorgulasın, kanlı tarihiyle yüzleşip hakları tanısın
Kürt ulusunun kader tayininde dostça eleştiriler önermeler mümkündür ama müdahale ahlaksızlıktır. Kürdün seçtiği yol ve yordama karşı çıkış açık müdahaledir bu da kabul edilemez.
Türk devletinin iliklerine kadar titremesine yol açan şey de tamamıyla budur; Kürdün hakları
Osmanlıdan yeni Osmanlıya yayılmacılığın, “kılıç hakkı” zorbalığını, kendine savaş ganimeti bir hak olarak görmeleri ilkel feodal algılarından gelmektedir. Bu durumda eski Osmanlının 5 milyon km²lik alanını da yeniden gasp etmek “meşru” sanılmaktadır. Suriye’ye uzanan yayılmacılığın bilinç altında da bu var.
Sözün bittiği yer denir ya öyle bir şey.
Anlamak mümkün değil, akıl zoru bir histerik söylemle Türk devleti hükümetlerinin sürdürdüğü bu Kürd düşmanlığı, kürdün bir siyasal yapılanma hakkı kazanmasına karşı gösterilen kör refleks, bu gün bir kez daha diktatörün Dışişleri bakanının dilinden gelmiştir.
Utanın artık, uslanmak bir yana utanın artık, Kürtler bir ulus olarak bu bölgede tüm haklarını alacaktır size ve sizin benzerlerinize rağmen bu ulus kendi siyasal kaderini kendisi tayin edecek ve sizler ahlaksızca onurunuzdan da kaybederek boyun eğeceksiniz
Tüm veriler tüm dengeler tüm yönelimler bunu işaret ediyor artık sunun hakkı sahibine teslim edin, yerinize oturarak size kalacak olanla yetinmeyi öğrenin.
Yarın dava sahipleri için çok yakındır. 

Mihrac URAL

Bu haber 830 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Mahmut Alınak Yazdı: MAFYAVARİ ÇETELERİN SOKAK TERÖRÜ

Mahmut Alınak Yazdı: MAFYAVARİ ÇETELERİN SOKAK TERÖRÜ Kars, İstanbul, Gaziantep ve Adana’nın da aralarında olduğu pek çok şehirde silahlı çeteler ve katiller terör estir...

Erdoğan’ın ‘Türkiye’yi bölme projesi’ tutmadı

Erdoğan’ın ‘Türkiye’yi bölme projesi’ tutmadı 24 Haziran seçimlerinde Erdoğan Türkiye’yi üç ana eksende bölüp hepsinde yüzde 65-70’i bulan en büyük parçayı arkas...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi