Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımTurkcell'de işler böyle yürüyor: Ensar Vakfı'na destek serbest, Ali İsmail'e yasak

Turkcell'de işler böyle yürüyor: Ensar Vakfı'na destek serbest, Ali İsmail'e yasak

Tarih 04 Ağustos 2017, 17:28 Editör yorumcahaber.com

12 yıldır çalışmakta olduğu Turkcell'deki işine, Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı'nın kampanyasını desteklemesi nedeniyle son verilen, Fizik Mühendileri Odası İstanbul Şube Başkanı Alper Mertoğlu, işten atılma sürecini soL'a anlattı.

Ensar Vakfı'na verdiği destek ve AKP'ye yakınlığıyla bilinen Turkcell'den, Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı'na (ALİKEV) verdiği destek nedeniyle kovulan Fizik Mühendileri Odası İstanbul Şube Başkanı Alper Mertoğlu, işine son verilme sürecini soL'a anlattı. 

ALİKEV'in "Kıtadan kıtaya düşlerinde özgür dünya" ismiyle başlattığı kampanyaya destek veren Mertoğlu'nun, 23 Temmuz'da düzenlenen yarıştan 2 gün önce Turkcell'deki görevine son verildi.

Turkcell'in finans departmanında yönetici olarak çalışan Mertoğlu, işten atılma sürecinde kendisine herhangi bir bilgilendirme yapılmadığını belirtti. İşine son verilmesine ilişkin tebligatın kendisine ulaşmadığını ifade eden Mertoğlu, tebligatın kopyasını noterde gördüğünü, kurumun işe son verme bahanesi olarak "güven ilişkisini ortadan kaldıran davranışlar" iddiasını ortaya attığını söyledi. 

Kurumun kendisini, tek taraflı fesih ile tazminatsız olarak işten çıkardığını ifade eden Mertoğlu, Turkcell'in sırtını, iş yasasının patronlara "tek taraflı fesih yetkisini" veren "Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller" (25/2) maddesine yasladığını kaydetti. 

Turkcell'deki görevleri süresince performansına dayalı herhangi bir sıkıntı yaşamadığını, aksine performansının da yüksek olduğunu belirten Mertoğlu, Turkcell ile yaptığı görüşmede kendisine "ALİKEV'le ilgili bir gerekçe" gösterilmediğini, hatta herhangi açıklama yapılmadığının altını çizdi. 

Ensar Vakfı'nın sponsorlarından olan Turkcell'in, söz konusu vakfı "gençlerin eğitimine katkı" amacıyla desteklediğini ifade eden Mertoğlu, kendisinin de ALİKEV'e "gençlerin üretimini ve eğitimini desteklemek" için katkı sunduğunu vurguladı. 

Mertoğlu, kurum içinde muhalif kimliği ile bilindiğini ve işten çıkarılmasının kendisi için sürpriz olmadığını da sözlerine ekledi. 

Ercan Bekçi

Bu haber 404 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Eski AKP’li vekil olan Ege Üniversitesi Rektörü, otopark yapımı için zeytinliğe asfalt döktürdü!

Eski AKP’li vekil olan Ege Üniversitesi Rektörü, otopark yapımı için zeytinliğe asfalt döktürdü! Otopark yapımı için zeytinliğe asfalt döktüren AKP'nin eski Edirne vekili Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak...

'Al gülüm, ver gülüm': Erdoğan'ı alkışlayan 2. Ordu Komutanı'nın eşi Danıştay'a atandı

'Al gülüm, ver gülüm': Erdoğan'ı alkışlayan 2. Ordu Komutanı'nın eşi Danıştay'a atandı Tayyip Erdoğan'ın Muharrem İnce'yi eleştirdiği seçim konuşmasını alkışlayan ve bu nedenle İnce'nin '...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi