Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımYine AKP, Yine Bir Bakan, Yine Gayri Ciddi Bir Açıklama!

Yine AKP, Yine Bir Bakan, Yine Gayri Ciddi Bir Açıklama!

Tarih 25 Aralık 2012, 16:55 Editör Bahattin Gülyuva

Yoğun çalışma saatleri, her geçen gün artan iş yüküyle adeta ucuz iş gücüne dönüştürülen, yeterli düzeyde eğitim alamayan ve üstelik şiddete maruz kalan asistan hekimlerin sorunları olduğu yerde öylece dururken, Sağlık Bakanı’ndan gayri ciddi bir açıklama geldi: “Gerektiğinde bana ulaşsınlar...”

Son olarak Asistan Hekim Melike Erdem’in intihar ederek yaşamına son vermesi ve yoğun iş yükü sonucunda Kongo Kanamalı Ateşi hastasına kullanılan iğneyi yanlışlıkla eline batıran Dr. Mustafa Bilgiç hayatını kaybetmesi asistan hekimlerin karşı karşıya kaldıkları sorunların ulaştığı boyutları bir kere daha gün yüzüne çıkarmış ve kamuoyunun tepkisine neden olmuştu.

Kamuoyuna yansıyan olaylar karşısında sağlık emekçileri ise, adeta yarış atı gibi koşturuldukları bu sistemde sağlık hizmeti verilemeyeceğini ve can güvenliklerinin sağlandığı, insani niteliklere uygun olarak düzenlenmiş bir çalışma ortamında sağlık hizmeti vermek istediklerini açıklamıştı.

Medya iş başında, bu sefer “müjde” asistan hekimlere
Hastaneleri daha fazla para kazanmak için daha fazla hasta bakmak zorunda olan işletmelere çeviren ve bu işletmelerde çalışan sağlık emekçilerinin özellikle asistan hekimlerin durup dinlenmeden çalışmalarını bekleyen bu sistemin sorumlusu olan Sağlık Bakanlığı’ndan hekimlere gayri ciddi açıklama: “Gerektiğinde bana ulaşsınlar.”

Ana akım ve yandaş medya ise, hiçbir kurum ve kural tanımadan kendilerini her şeyi üstünde ve sistemin garantisi olarak gören AKP zihniyetinin bir yansıması olan Sağlık Bakanı’nın bu açıklamasını “Asistan hekimlere müjde” olarak sunmakta gecikmedi. Siyasal iktidarı elinde bulunduran hükümetin yetkili ve ilgili bakanının uygulanan kötü sağlık politikalarına müdahale etmek yerine “bana gelsinler” demesi ve bunun müjdeli haber olarak verilmesi AKP’nin ve medyanın durumun vahametini gözler önüne serdi.

Akdağ: "Hekimlere yönelik şiddet yok edilemez"
İşin ciddiyetinin bu boyutlara ulaşmasına ve uyguladığı politikalarla hastaneleri ticarethaneye dönüştüren Sağlık Bakanlığı’nın bu olayların temel sorumlusu olmasına rağmen Bakan Akdağ, "Şiddet belki yok edilemez ama asgariye indireceğiz" şeklinde konuştu.
Konuyla ilgili Habertürk Gazetesi’ne röportaj veren Akdağ, “Taciz gören çalışanlarımız sistemden bize ulaşabilir. Yüzbinlerce insanın çalıştığı sistem içerisinde yanlış davranışlar yapan olabilir. Biz bütün hatlarımızı açık tutacağız, çalışanlarımız bize rahatça ulaşabilecekler. Gerektiğinde bana kadar ulaşan bir sistem bu” dedi.

Türkiye'de doktor sayısı az olduğu için asistan sayısının da az olduğunu ifade eden Akdağ, “Herhangi bir hastanede bir asistana günaşırı nöbet tutturuyorlarsa bana ulaşsınlar. Özel hastanelerde ve hatta muayenehanelerde de bu sistem kurulacak” diye konuştu.

Bu haber 541 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Tanıyın bunları: 'AKP'lilere oy veren babam da olsa evime almam sokağa atarım' dedi, AKP'den aday oldu

Tanıyın bunları: 'AKP'lilere oy veren babam da olsa evime almam sokağa atarım' dedi, AKP'den aday oldu AKP'nin Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva'nın 2014 yılında yaptığı bir paylaşımda 'Yaşl...

Soylu’dan halka tehdit: ‘Sokaklarımızda huzur var, filmi başa sarmayalım’

Soylu’dan halka tehdit: ‘Sokaklarımızda huzur var, filmi başa sarmayalım’ İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı'da düzenlenen temel atma töreninde konuştu.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi