Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBunların hayatı yalan: Belediye başkanlarının istifaları bireysel olarak verdikleri bir karar

Bunların hayatı yalan: Belediye başkanlarının istifaları bireysel olarak verdikleri bir karar

Tarih 25 Ekim 2017, 21:39 Editör yorumcahaber.com

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Belediye başkanlarının istifası, kişinin bireysel olarak karar verdiği bir husustur" dedi.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, belediye başkanlarının istifasının, kişilerin bireysel olarak karar verdiği bir husus olduğunu iddia ederek, "AK Parti Genel Merkezimiz, Genel Başkanımız bu arkadaşlarımızın istifalarını, yapılan istişareler neticesinde halkımıza verilecek hizmetler açısından faydalı bulmuştur." dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, konuşmasında şunları söyledi:

"Onlarca, yüzlerce hastane ve başka binalar yaptık. Milletvekili arkadaşlarımız gidip bu hastaneleri görsünler bir de klasik ihalelerle yapılan hastaneleri de görsünler. Klasik ihale usulü ile yapılan bir işte, yüklenici işi yapıyor, parasını alıyor ve gidiyor. Siz artık devlet olarak onun peşinde koşmak zorunda kalıyorsunuz. Oysa kamu-özel ortaklıklarında 25 yıl boyunca kaliteli bir şekilde o hizmeti yürütmek zorunda olan bir yüklenici var, firmalar ya da firmalar ortaklığı var. Meseleye bu yönden yaklaşmak lazım.

Biz, vatandaşımıza ihtiyacı olan yolu, köprüyü, hastaneyi, marijinal faydasını dikkate alarak bir an önce yapıp teslim etmiş, vatandaşımızın hizmetine sunmuş oluyoruz. Ülkemizde 40-50 senedir, iktidarın yaptığı yatırımlara 'ben yaptırmam' diye direnenler oldu. Ankara-İstanbul otoyolu, ilk boğaz köprüsü yapılırken maalesef bununla karşılaştık. Dünyanın en büyük havalimanlarından birini yapmayı sadece alkışlamak gerekir. Siz bu yöntemi beğenmiyor olabilirsiniz ama bu yöntem dünyaca kullanılan bir yöntemdir ve biz yararlı olduğuna inanıyoruz."

İSTİFALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Bazı belediye başkanlarının istifasına ilişkin sorular üzerine Akdağ, şunları kaydetti:

"Neticede istifa, kişinin bireysel olarak karar verdiği bir husustur. AK Parti Genel Merkezimiz, Genel Başkanımız bu arkadaşlarımızın istifalarını, yapılan istişareler neticesinde halkımıza verilecek hizmetler açısından faydalı bulmuştur. Belli iradelerin baskısı ile bu istifaların gerçekleştiği iddiasını kabul etmiyorum. Önümüzdeki günlerde istifası arzu edilen değerli arkadaşlarımızın da davranışını hep birlikte göreceğiz.

Elbette istişareyi partimizin ilgili kurulları yapıyor. Oturulan koltuklar kimsenin gücü falan değildir. O koltuklara oturan herkes, siz de biz de partilerimizin kararları ile aday olan kişileriz. Bu kişilerin hiçbirisi bağımsız olarak aday olmuş ve seçilmiş kişiler değildir. Seçim kişinin kendisi ve partisinin gücü ile birlikte gerçekleşmektedir. Partilerinin kararlarına uyabilirler, uymayabilirler bu kendilerinin kararıdır. Ortada demokrasiye ve demokratik teamüllere aykırı herhangi bir durum yoktur. Her şey kamuoyunun önünde şeffaf bir şekilde cereyan etmektedir. Çok sağlıklı bir süreç yaşıyoruz. Siz buna alışık olmayabilirsiniz ama AK Parti'nin kendisine ait gelenekleri, ilkeleri var."

soL

Bu haber 364 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Soylu’dan HDP'li Günay’a tehdit gibi sözler

Soylu’dan HDP'li Günay’a tehdit gibi sözler İçişleri Bakanlığının bütçe görüşmelerinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li Ebru Günay'ı tehdit etti...

Bakan Soylu'dan 'kanunsuzluk' çağrısı: Kanun kural dinlemeyin, yıkın gitsin

Bakan Soylu'dan 'kanunsuzluk' çağrısı: Kanun kural dinlemeyin, yıkın gitsin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adana Valiliğince düzenlenen "Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantı...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi