Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural'dan tokat gibi cevap: KENDİ BATAKLIĞINIZDA BOĞULACAKSINIZ!

Mihrac Ural'dan tokat gibi cevap: KENDİ BATAKLIĞINIZDA BOĞULACAKSINIZ!

Tarih 27 Ekim 2017, 03:03 Editör yorumcahaber.com

ŞEYH YUSUF YILMAZ'A (HABİB) YAPILAN DARBI ŞİDDETLE KINIYORUM
AHLAKSIZLAR SOYTARILAR KENDİNİ BİLMEZ CAHİL SÜRÜLERİ YAPTIĞINIZ HESABINI BU BARIŞ SEVGİ AHLAK GÜVEN İNANCI OLAN TOPLUMA ÖYLE VERECEKSİNİZ Kİ KENDİ BATAKLIĞINIZ SİZİ BOĞACAKTIR.

Önce şiddeti lanetle. Bu inançta şiddetin olmadığını olmayacağını söyle. Sonra şiddet eylemine sahip çıkan sözlerine dikkat et olayı üstlenmiş gibi konuşuyorsun ki bu da mesajımın sahiplerine ulaştığı anlamına geliyor. 

Hesap sormaya gelince, inanç konularında biz hesap sormayız, Hesap bir tek Allaha aittir, bu işe karışmayız; İŞİD, Allah adına hesap sordu da ne oldu kelle kesti şiddet uyguladı. Ama bu alçakça tekfirci şiddete karşı bizler Suriye'de direndik ve bu terör şebekelerine diz çökerttik. Aynıyla her kim ki inanca şiddeti karıştırırsa o bedel ödemeye hazır olsun. 

Şeyh, dini önder, asla ve asla şiddeti tasvip etmeyecek. Bunu öğreneceksiniz. Şeyhlerimizden hesap sormak da ne demek? Onlar bizi tekfirci olmaktan koruyan yegane imkanımız, onlara şiddetle davranmak ta ne demek? Onlardan hesap sormak da ne demek? Bu sokak ağzı bizde olamaz. 

Biz zaten 1400 yıldır saldırı altındayız ve zorunlu savunmadayız. Ama sonuç nedir saldırgan bizi yok edebildi mi? Bir şeyhe saldırarak kim bizi geriletebilir hangi akılsız bunu kendini iş yapabilir söyler misiniz? Şiddet, mütecavize saldırana karşı avunma için yapılır. Bakın Suriye’de ne yaptık direndik direndiğimiz içinde Alevi Sünni herki saflarımıza kazanarak zafer elde ettik. Ama şiddeti birbirimize asla kullanmayacağız. Zekat işi üzerine kimse şato kurmasın, bunu söyleyenler namaz içinde zorunlu bir ritüel olmasına rağmen almıyorsa kendi bilecekleri iş, ama aldıkları her zerre yardım zekatın ta kendisidir kimse kimseyi bu kelime oyunlarıyla aldatmasın. Zekat, inancın bir unsurudur ve zorla olmaz. 

Ayrıca bunun üzerinde şato kurup kimseye şiddet uygulanamaz. Şiddeti savunanlar, kendileri bataklıktadır ve kurtulmaya baksınlar. 

Mehmet Güvene gelince çocukluk ve mahalle arkadaşım, son yıllarda defalarca telefon konuşması yaptım ve uyardım;”Sen yaptırmıyorsan açıkça çık telin et” dedim. Adeti üzerine kırk yemin etti ve inkar etti. Ona “ bu yanlışı çevrenden insanlar yapıyorsa ellerini kır dillerini kes “dedim. Hep olumlu söz söyledi. Ama olaylar durmadı. Bir kişi Ademe kadar gidip geliyorsa, Hz hıdır Hz Ali ile görüyorsa ve bu durumu engellemiyorsa bir çelişki içindedir, kurduğu cümlelerden biri yalandır demektir. Kimse çocuk değil, reaya gibi biatçılar gibi de cahil değildir. Kimseye hiçbir şeyi yutturamazsınız. 

Suriye ölümle boğuşurken İŞİD-NUSRA- ÖSO köpekleriyle canla başla savaşırken cemaatine gidin “Suriye’yi savunun”, “savaşa katılın”, “yardım edin” demeyenlerin kendi inanç topluluğuna saldırganca davranması asla kabul edilemez. İşin kötüsü Türkmen dağında faşistlere Suriye düşmanlarına meydan muharebeleri Hastanesi hediye eden MHP’li Adana büyükşehir belediye başkanıyla iftar sofraları açanlar kol kola gezenlerin sözleriyle yaptıklarının bu kadar çelişkili olmasını bir kenara not ettiğimiz bilinsin. 

Açıklama bekliyoruz hem de ciddi şekilde. Zira tüm işaretler tek bir yöne akıyor. 

Memete, “İnanç insanlarımıza kimse el uzatmasın” dedim, cevabı açıkça “sana tamamen katılıyorum” oldu. Peşinden gittiğin insanın dili ayrı senin dilen ayrı bu nedir biriniz yalan söylüyor hanginiz acaba? Benim sert eleştirime takılacağını aranızda dil birliği yapın da kimin nasıl yalan ürettiğini görelim.

Bakıyorum ki bu yorumla sen olaya sahip çıkan bir dil kullanıyorsun, sen Mehmet Güven adına mı yapıyorsun bu açıklamayı? Öyle ise sakat şeyler var bunu gizlemeyin er yada geç niyetiniz belirginleşir. Biz de sözümüzü söylemiş olduk. 

Memet’le son bir kez telle konuşacağım, araması için haber elettim, sen de ilet. Çünkü bu yapılanlar bana ne din ne inanç gibi gelmiyor. Bu yapılan planlı programlı bir siyasi senaryo gibi geliyor. Arkasında Musa’nın oğulları mı var? Kim var bileceğiz. 

Çünkü derin devlet, MİT benim hakkımda ölüm fermanı çıkarmış, bunun için herkesi kullanıyor, defalarca suikaste uğradım, Allah ve Seyidina el Hıdır kurtardı. Bu fetvalara başkalarının da katıldığını işitiyorum, gizli kapaklı yerlerde böyle kararlar alınmış bekliyorum; hem bu kararı alanların çömezlerini hem de bu kararı alanların açıklamalarını bekliyorum. Daha fazlasını yazmayacağım. 

Diyeceğim şey aramızda şiddet değil diyalog esastır bilgi inanç derinliği ve işlevsel çabaları geçerli. Tüm gerçek inanç liderleri acı çekerek var oldular Hasibi (Kas) bile zindan yattı; egemenlere karşı çıktı. Ama bakıyoruz derin devlet MİT bu yeni yetmelere hiç dokunmuyor, at koşturmaları için ortam yaratıyor ve doğal olarak biz de soru işaretleri doğuyor. Ama yine şiddete başvurmuyoruz, soruyoruz uyarıyoruz bilgi edinmeye çalışıyoruz. 

Biz bu yöntemle kendimizi savunurken, kimse elimiz kolumuz bağlı sanmasın. Devletin alçak faşist diktatörüne ve onun Suriye'deki 80 devlet destekli köpekleri terör şebekelerine baş kaldırmış Mihrac Ural ve yoldaşlarının çömezleri hesaba katacağını kimse sanmasın. Ezer geçeriz hepsi bu. 

Tekrar edeyim benim sert dilimi eleştirmeden önce herkes çıksın bu yaşlı şeyhe el uzatan kim ise olayın arkasında duran kim ise onu lanetlesin ondan sonra gelsin diyalog tartışalım. 

“Ben şiddet uygularım millette yutar” deniyorsa, zamanı hakem koyalım bakalım ne olacak. 

İnancımızda kardeşleşme vardır, birbirimizin elini sıkar öper ve birbirimize kardeşlik üzerine şahit oluruz. Batini namazımızı tekmil eden de bu kardeşleşmedir. Buna aykırı davrananlar kendi bataklıklarında boğulacak bunu da herkes bilsin.

Mihrac URAL

Bu haber 261 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Levent Sultan Yazdı: DEMOKRASİ TALEBİNDE ZİKZAKLI YOLLAR

Levent Sultan Yazdı: DEMOKRASİ TALEBİNDE ZİKZAKLI YOLLAR Suriye'nin Rakka şehrine ait TABAKA'da "Demokratik Suriye Meclisi" 3. Kongresini topladı. 16 Temmuz 2018...

Cemil Hayek Yazdı: ORTAÇAĞ YOLUNDA SEYİR DEFTERİ

Cemil Hayek Yazdı: ORTAÇAĞ YOLUNDA SEYİR DEFTERİ Ortadoğu ve tüm dünyada siyasi hava daha da ısınacak gibi. Dünya halkları daha güçlü demokrasiler ararken, daha güç...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi