Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCemil Hayek Yazdı: FETHULLAH'IN YENİ VERSİYONU MEHMET GÜVEN

Cemil Hayek Yazdı: FETHULLAH'IN YENİ VERSİYONU MEHMET GÜVEN

Tarih 27 Ekim 2017, 17:30 Editör yorumcahaber.com

Geçenlerde bir şeyhimiz daha saldırıya uğradı. Adı, şeyh Yusuf Yılmaz, yaşı 75. Olaya geç vakıf oldum bu nedenle bu önemli konuya değinemedim. Olay lanetlendi, ama detaylar başta geniş açıklanmadı. Olay münferit bir olay olmadığı için, aslında güncelliğini korumaktadır. Bu nedenle olaydan bir süre sonra da olsa, konu hala günceldir, önemlidir ve sürekli gündemde tutulması gerekir.

Yazılarımda, Suriye savaşı esnasında, Alevi kimliği üzerinden ve ‘Nusayri’ lakabı ile yapılan saldırılara karşı savunma gerekiyordu, ama bu hiçbir zaman mezhepsel güdümlü değildi Olaya tarihi, felsefi, sosyolojik ve etik açısından yaklaştım ama asla ayetlerin bitmez, tükenmez polemiklerine girmedim. Biz devrimciler, ibadet özgürlüğüne de saygı gösteririz, yeter ki, amaç onurlu bir amaç taşısın. Siyonistleri lanetlerken, Nazilere karşı Yahudilerin yanında olduk; Fransa’daki Protestan katliamına karşı olduk, ama faşist ve yayılmacı Protestan misyonerlerine karşı olduk; Alevi katliamını lanetledik, ama Alevilerin sahtekâr şeyhlerini teşhir etmekten çekinmedik, doğrularını tenzih ederek. Birkaç sene önce, Yorumca Haber’de ve ‘Şeyhlerin ihaneti’ başlıklı makalem, bunun bir örneğidir.

Şimdi de, saygın şeyhimize yapılan bu haydutça saldırıyı, aynı etikle yorumlayacağım.

Mehmet Güven, şahsen tanıdığım bir adam değil. Ancak adı, ilmi ile değil, çetesi sayesinde her yere yayıldı. Konuşmasından ve çevresinden, eğitim düzeyi çok düşük bir ‘adam’ olduğu bilinir. Dini eğitimi de farklı değil, hatta doğru dürüst Kuran okuması bile olmadığı söyleniyor.

Mehmet Güven tarikatının karakteristik özellikleri:

• Parası sınırsızdır.
• Silahlı bir çetesi vardır.
• Devlet tarafından ne parası, ne de çetesi soruşturulur.
• Kadın düşmanıdır. Kadını kesinlikle kirli bir varlık görür; Suudiler gibi direk, ‘İnsan değildir!’ demese de, kadını ucube bir varlık olarak görür. Kadınının gönlünü alan erkeği lanetler, bir çiçek vereni de. Çünkü erkeği yüce, kadını ucube görür.
• Yandaşlarının eğitim durumlarının ve ufuk darlıklarının tartışmağa yeterli olmamasından dolayı, satın alamadıklarını tehdit ederler. Çünkü tartışma yetenekleri yoktur.
• Kendi taraftarları öldüğü zaman, kutsal şahsiyetler için yapılması gereken türbeleri, Alevi geleneklerini ve ananelerini anlamsızlaştırırcasına, onlar için de yaptırırlar.

Alevi şeyhlerinin Mehmet Güven karşısındaki suskunluklarını görünce, Suriye’de yaşanan Kerbela savaşı karşısındaki suskunluklarına şaşırmamak gerekir.

Şurası bir gerçektir ki, kara cahil bir haydut karşısında susanlar, Yezid’in otuz bin kişilik ordusu karşısında, öleceğini bile bile savaşan 72 yiğidin devamı olamazlar, ‘Lebbek!’ diyenlerden olamazlar. Buna rağmen garip olan, onların devamı olarak şeyhliği elde tutma hakkını tekellerinde tutmalarıdır.

Mehmet Güven’in adamlarının ve müritlerinin konuşmalarında hep kadına saldırı şeklindeki konuşmaları, Alevi Fetos’u olduklarının kanıtıdır; Çünkü kadının alçaltılması, Alevilikten değil, Aleviliğe dayatılan karakterlerden birisidir.

Aranızda Mehmet Güven’e karşı tavrı almazsanız, başka mezhebin yobazlarına da ‘Yezit’ deme hakkınız kalmaz. Önce aranızdaki pislikleri temizleyin derler; Bu pislik, Mehmet Güven'dir.

İDDİALARI

• Mehdi 2019’da gelecek(İddianın Adnan hoca ile benzerliği vardır. Onun da okuma yazması azdır, yazılanlar onun adına ithaf edilir)
• Mehmet Güven, güya ölüm tarihini bilen adamdır. 
• Mehmet Güven’in cebini Allah hiç boş bırakmazmış, hep para ile doldurur
• Mehmet Güven, Ali ve Muhammet’ten yücedir, çünkü onların vermediği, ölüm ve Mehdi’nin geliş tarihlerini bilir. 
• Mehmet Güven, beş dakika içinde Almanya’da olabilir veya Türkiye’ye gelebilirmiş, peygamberle dolaşabilir (Aynı Fethullah Gülen söylemleri. Değişik ülkelerin ülke kodlarını telefonda göstererek, ülkeden ülkeye ışık hızı ile gittiğini ispatlamağa çalışır)

Mehdinin gelişi, Ahmediya mezhebinde de vardır ve her iki senede bir geldiği iddia edilir, yalan çıktığı anlaşılınca, sahte Mehdi öldürülür ve yerine yeni bir iddiacı gelir.

BEKLEMEK ÇÖZÜM MÜ?

Mehmet Güven’in yalanının ortaya çıkması için 2019 yılını bekleyenler fazla heveslenmesin, duygular sömürülünce, yeni yalanlar kolay uydurulur. Ne yapacaksanız, şimdi yapın. Gençler, örgütlenerek önlem almalıdır. Devlet, istese bir günde onun pasaportuna el koyabilirdi. Oyuna daha geniş bakalım.

Teolojik olarak, İsa’nın geleceğine inanalar, önce sahte İsa’nın, Mehdi’yi bekleyenler, önce Deccal ’in, Hızır’ın geleceğine inanlar, önce sahte Hızır’ın geleceğine inanırlar. İlk gelen veya iddia edilen, daima sahtesidir. O halde günümüzün sahtekârı ortadadır.

Kadınlar, bu kadın düşmanı adamı, eşlerine sahip çıkarak engelleyebilir. Mehmet Güven’in veya adamlarının bulunduğu cemaat terk edilir veya protesto edilebilir. Mehmet Güven’in bir çok ikametgahı olup, sabit yeri yoksa sizin de iletişim olanaklarınız var, örgütlenin.

Mehmet Güven’i görüntüleyen veya öven tüm yayınlar, para ile yaptırılmaktadır. Bu nedenle, Mehmet Güven reklamı yapan dergi ve gazeteleri boykot ve teşhir edelim.

Mehmet Güven denen şarlatanın ve çetesinin, Alevi toplumundan süratle uzaklaştırılmasının, Aleviler için hayati önemi vardır. Unutmayalım ki, İngilizlerin yarattığı Wahhabi mezhebi, Suudi sultanının tehdidi ile kuruldu, itiraz edenler, ertesi gün vaat edilen idam dolayısı ile birden Wahabi’leşti. Sıkıntısı hep duyulacak bu haydutluğun gücü, Suudi kralı kadar değil ama yolu aynı

Kabul edecek misiniz?

Gençler, uyumayın!

Cemil HAYEK

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

Bu haber 3304 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Cemil Hayek Yazdı: SON KIRPMALAR

Cemil Hayek Yazdı: SON KIRPMALAR CHP, kırpıla kırpıla, yetmedi; İçeriden ihraçlarla da devam var. Maşallah, CHP’yi demir yumrukla yöneten Sakar Kema...

Şırnak'ta düşürülen bomba yüklü Drone'lar aynı 15 Temmuz bombaları gibi!..

Şırnak'ta düşürülen bomba yüklü Drone'lar aynı 15 Temmuz bombaları gibi!.. A Haber'de de videosu var, Drone'un inişini yakalamış etraftaki kameralar, anlayamadığım tek şey, alanda on...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi