Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMilli Eğitim izniyle camide anaokulu açtılar!

Milli Eğitim izniyle camide anaokulu açtılar!

Tarih 02 Kasım 2017, 09:19 Editör yorumcahaber.com

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu köyünde, devletin izniyle cami içinde anaokulu sınıfı açıldığı ortaya çıktı. Köye gidip incelemelerde bulunan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, haberi doğruladı ve cami sınıfının nasıl oluşturulduğunu şöyle anlattı:

“Köyde anaokulu çağında çok çocuk var ve aileler haklı olarak küçücük çocuklarını taşımalı eğitimle uzağa göndermek istememişler. Köyde bir sınıf açılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe vermişler.”

İLÇE MİLLİ EĞİTİMDEN ONAY, KAYMAKAMDAN İZİN

Köylülerin talebinin bir türlü yerine getirilmediğini, bunun üzerine köydeki 4 ailenin “O zaman camide bir sınıf açın” diyerek ikinci bir dilekçe verdiğini aktaran Atıcı, “İlçe Milli Eğitim Müdürü talebi onaylıyor ve köy çocuklarının taşımalı sistemle gittiği okulun müdürüne yazı gönderiyor. ‘Camide ana sınıfı açın ve öğretmen gönderin’ diyor. Okul müdürü, yetkinin kendisinde değil kaymakamda olduğunu bildiriyor. Sonuç olarak kaymakamın onayı ile camide anaokulu sınıfı açılıyor ve öğretmen gönderiliyor” dedi.

Atıcı, incelemelerde bulunduğu camiye dair de izlenimlerini de şu şekilde aktardı: “İbadet yapılan yerin sağ tarafında bir oda ayarlanmış. Öğretmen kapıyı kapatmaya çalıştı, kendisinin kaymakam emriyle gönderildiğini söyledi. Çıkışımızda imam da bizimle görüşmek istedi, ‘Mülki amir talimat verdi, biz de sınıfı açtık’ dedi.”

“AMAÇLARI TERFİ”

Cami yerine birçok seçeneğin düşünülebileceğini söyleyen Atıcı, Silifke Belediyesi’nin CHP’li olduğuna dikkat çekerek, “Silifke Belediyesi’nden, Büyükşehir Belediyesi’nden bir konteyner derslik yapılması istenebilirdi. Buradaki hadise, çocukların camide eğitim almalarının sağlanması ve Milli Eğitim’de görevli bir öğretmenin camiye gönderilmesi” dedi. Yeni eğitim öğretim yılı açılışında yine Silifke’de bir okul müdürünün açılışta Kuranıkerim tilaveti okuttuğunu hatırlatan Atıcı, “O müdür bir hafta içinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı yapıldı. Böyle davrananlar terfi ettirilince diğer yetkililere de örnek oluyor. Yoksa bunun başka bir izahı yok” diye konuştu.

“ÇOCUKLARINI GÖNDERMEYEN DIŞLANABİLİR”

Cumhuriyet’in haberine göre cami, mescit, cemevi, havra içinde sınıf açılmasının anayasaya aykırı olduğuna dikkat çeken Atıcı, şöyle devam etti: “Hem hukuki hem de toplumsal dengeler açısından yanlış. Yalnız 4 velinin başvurusuyla bu oluyor. Diğer 12 veli de çocuklarını göndermek zorunda kalıyor. Yoksa köyden dahi dışlanabilirler. Bu uygulamayla hükümet yaşam alanını dinselleştiriyor. Bizlere hayatımızın her alanında İslami yaşam tarzını dayatıyorlar. Bu hamleler, körpecik beyinlere kadar inmiş durumda. Bütün bunlar yaşam tarzının hedef alınmasıdır.”

ilerihaber.org

Bu haber 312 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Melih'in kirli zihniyeti: ‘Mini etek giymek, cilveleşmek, sarhoş olmak… Bunları yapıyorsan...'

Melih'in kirli zihniyeti: ‘Mini etek giymek, cilveleşmek, sarhoş olmak… Bunları yapıyorsan...' Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, tecavüze ilişkin skandal paylaşımına ilişkin soruya kadınlara...

Stuttgart Halk Cephesi Açıklama

Stuttgart Halk Cephesi Açıklama Stuttgart Halk Cephesi Açıklama

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi