Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşımİntihar Eden Doktor Not Bıraktı: BU BİR MİLAT OLACAK

İntihar Eden Doktor Not Bıraktı: BU BİR MİLAT OLACAK

Tarih 03 Kasım 2017, 11:52 Editör yorumcahaber.com

İntihar eden asistan doktor Ece Ceyda Güdemek'in ağabeyi Hasan Güdemek, kardeşinin intihar etmeden önce bıraktığı notta "Bu bir milat olacak" yazdığını belirterek, intiharın nedenini çarpıtan basın kuruluşları hakkında şikayetçi olacaklarını söyledi.

Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde 29 Ekim'de çalışma koşullarından şikayet ettiği bir not bırakarak yaşamına son veren pediatri asistanı Dr. Ece Ceyda Güdemek (26) için Antep'in merkez Şahinbey ilçesindeki Düztepe Cemevi'nde taziye kuruldu. Taziyede konuşan aile, intiharı "ailevi sorunlardan" kaynaklı yansıtan basına tepki göstererek, kızlarının çalışma koşullarından dolayı yaşamını yitirdiğini söyledi. 

Kızının sorumluluk sahibi ve çok duyarlı bir insan olduğunu kaydeden baba Hamza Güdemek, kızının hastanede herkese yardımcı olduğunu ve çocukların canlarını incitmemek için özverili davrandığını dile getirerek, "Benim kızım çok düşünceliydi. Hayat dolu bir insandı. Hastaları kendisinin yerine koyar, kimsenin üzülmesini istemezdi. Hemşireler kendisiyle alay ediyormuş, bizlere anlatırdı. En azından bu olayın takipçisi olalım. Görevliler bir soruşturma geçirsin. Hiç olmazsa başka gençlerimizin başına böyle şeyler gelmesin. Bizim canımız gitti, başka canlar gitmesin” dedi.
 
'BU MİLLAT OLACAK'
 
Kız kardeşinin intihar etmeden önce bir not bıraktığını anımsatan ağabey Hasan Güdemek de kardeşinin bıraktığı notta intihar nedenini açıkladığını kaydetti. Soruşturmanın devam ettiğini ve bu sebeple notu açıklayamadığını dile getiren Güdemek, "Nottan herkes anlayacak ve elini taşın altına koyacak. Kardeşim notta 'Bu bir milat olacak' diye yazmış. Yorgun olduğu zamanlarda hemşirelerin kendisine uyu dinlen dediklerini, uykuya dalar dalmaz da kendisini doktora şikâyet ettiklerini söylemişti” ifadelerini kullandı. 
 
‘ABİ DAYANAMIYORUM’

 
Kardeşinin ağır çalışma koşullarına değinen Güdemek, şöyle dedi: “Çalışmadan çok yoruluyordu. Çok fazla çalıştırıyorlardı. Bana ‘Abi dayanamıyorum’ diyordu. Kendisine gel buraya, mesleği bırak dedim, gelmedi. Çünkü mesleğini çok seviyordu. Mesleğine devam etmek istiyordu. Benim kardeşim mükemmel bir insandı. Tarif edilemez acılar yaşıyoruz. Fakat bazı haberlerde kardeşimin ailevi sıkıntılardan dolayı intihar ettiği yazılmış. Biz bu yazılara en az kardeşimizin ölümü kadar üzüldük. Biz birbirine çok düşkün bir aileyiz. Kardeşimle her zaman konuşup, dertleşirdik. Basına çıkan bu tür yazılar bizi çok üzdü. Biz bunu yazanlardan şikâyetçi olacağız.” 
 
‘KOŞULLAR DÜZELTİLSİN’
 
Taziyeyi ziyaret edip aileye başsağlığı dileyen Antep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Hamza Ağca ise, asistan doktorun intiharı ile ilgili şöyle dedi: “Meslektaşımızı kaybetmenin çok büyük acısını yaşıyoruz. Onurla sürdürdüğümüz meslek hayatımızda düzelmeyen yoğun ve yorucu çalışma koşulları,uzun süren çalışma saatleri, mesleğimizi uygularken yaşadığımız duygusal fiziksel yüklenmeler biz doktorları çok yıpratmaktadır. Başta sağlık bakanlığı olmak üzere tüm yetkilileri gencecik meslektaşımızın hayatını sonlandırmaya götüren koşullara ilgisiz kalmamaya davet ediyoruz. Bu ölümlerin yaşanmaması için kurum olarak bu olayların takipçisi olacağız.” 

Mezopotamya Ajansı/ Gaziantephaberler.com

Bu haber 399 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Afrin'e giren ÖSO'cular ilk iş Demirci Kawa'nın heykelini yıktılar: Peki Kawa kimdir?

Afrin'e giren ÖSO'cular ilk iş Demirci Kawa'nın heykelini yıktılar: Peki Kawa kimdir? TSK'nın cihatçı ÖSO iş birliği ile Afrin'e yönelik başlattığı saldırının 58. gününde kent merkezine girildi...

'Yalancının mumu üflenmediği sürece yanar'

'Yalancının mumu üflenmediği sürece yanar' Adeta “minareyi çalan kılıfını uydurur” misali sorumluluktan kurtulma adına kurgu ve yalana dayalı şeytani b ve c p...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi