Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım10 Kasım: İkinci Tür Atatürkçüler İçin Gösteri Zamanı

10 Kasım: İkinci Tür Atatürkçüler İçin Gösteri Zamanı

Tarih 10 Kasım 2017, 08:20 Editör Bahattin Gülyuva

Her gün değerini kaybettirmeye çalışılan bir lider. Emperyalizme karşı vermiş olduğu mücadele ve kazandığı zafer ile kendisini dünya ya kanıtlamış, zekası, askeri dehası herkes tarafından taktir görmüş bir lider.

10 Kasım.

Şimdi ülkede herkesin Atatürkçülük oynayacağı bir anma günü. Yalnızca 10 Kasımlarda televizyonlara reklamlar vererek, gazetelere tam sayfa ilanlar koyarak ne kadar Atatürkçü olduğunu göstermeye çalışan sermayenin şirketlerini yine aynı şekilde göreceğiz.

Ders programlarından, okullardan, devlet kurumlarından Atatürk adını ve izini yok etmeye çalışanlar, devletin yasal bütün gücünü elinde bulundurarak, laiklik ile birlikte Cumhuriyetin tüm değerlerini yok etmeye çalışırken, Osmanlıcılık sevdalarıyla meydana çıkanlar, 10 Kasım da ne hikmetse birden Atatürkçü olmaya karar verdiler. Ne kadar inandırıcı olabilir. Atanın bıraktığı mirası darmadağın edip, ülkenin temeline dinamit koyarak eğitimi ve parlamentoyu ortadan kaldıranların bu günkü Atatürkçülüğü olduğundan başka görünmeye çalışmaktır.

Ülkenin sermaye gücü ise, bu iktidarla el ele vererek sırtından milyonlarca dolar kazandığı çalışanlarını sömürürken bu iktidarla ortak hareket etmiş, sizlere iş verdik, biz olmasak işinizde olmaz mantığı ile, işçiye iyilik yapmış pozlarıyla iktidara destek olmuştur. Bu gün onların duygu yüklü reklamları da inandırıcı değil, olamaz da. Cumhuriyetin ve laikliğin yıkılmasında iktidar kadar paya sahip olan sermaye, göstermelik Atatürkçülüğünü bir kenara bıraksın.

Halkın hiç mi suçu yok diye de sormak gerekmez mi? İktidar suçlu, sermaye suçlu da halk bu suçun neresinde duruyor? Herkes ağzını açtığında Atatürk e söz ettirmez, ettirmez de, çocuklarını bu konuda nasıl eğitmişlerdir? Kaç kişi NUTUK okumuş, kaç kişi Kurtuluş savaşı bilgisini okul dersleri dışına taşımıştır. Elbette bu söylediklerimizi fazlasıyla yapanlar da vardır. Sayıları çok az olsa bile. Büyük çoğunluğun yakın tarihimizi ve Atatürk ün değerlerini çok fazla önemseyerek hazmettiğini sanmıyorum. Bunu söylüyorum diye bana kızanlar olacaktır. Kızmayın. Atatürk yalnızca milli bayramlarda, 10 kasım da anılacak bir değer değildir.

Atatürk, hayatın her alanında, her gün, her saat aklımızda olması gereken bir yaşam sunmuştur bu ülkeye. Emperyalizmi silip atarken verilen mücadelenin boşa gitmemesi için kurulan bu sistemin en önemli iki özelliği, laiklik ve Cumhuriyettir.

Nasıl sahip çıktığımızı oturup bir düşünmeye ne dersiniz?

NOT: Lise öğrencisi dahil, 758 kişi ile yapmış olduğumuz görüşmede yalnızca 6 kişinin NUTUK okuduğunu gördük.

Ahmetferit Dede/ Günlükbakış.com

Bu haber 184 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Faşist Almanya'dan cihatçı ‘Beyaz Miğferler’e açık destek

Faşist Almanya'dan cihatçı ‘Beyaz Miğferler’e açık destek Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, cihatçı Raed al-Saleh ile bir araya geldi. Beyaz Baretliler hakkında "insalık ...

Trump: 'Brunson için Türkiye’ye bir şey ödemeyeceğiz, Türkiye’ye ödeteceğiz!'

Trump: 'Brunson için Türkiye’ye bir şey ödemeyeceğiz, Türkiye’ye ödeteceğiz!' Donald Trump yeni bir Twitter mesajı paylaşarak, “yurtsever bir rehine” olarak tanımladığı Rahip Andrew Brunson’un ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi