Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşımİzmir Halk Cephesi: Nuriye ve Semih’in Direnişine Destek Eylemleri Sürüyor

İzmir Halk Cephesi: Nuriye ve Semih’in Direnişine Destek Eylemleri Sürüyor

Tarih 12 Kasım 2017, 03:08 Editör yorumcahaber.com

10 Kasım 2017 tarihinde, İzmir Halk Cephesi ve Kaldıraç Dergisi okurlarının ortak olarak Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde düzenlemiş oldukları, Nuriye ve Semih için dayanışma basın açıklamasında;
“Saldırıyorlar, durmadan saldırıyorlar. Yılacağımızı, vazgeçeceğimizi, boyun eğeceğimizi sanarak her gün sahada azgınca saldırıyorlar.

Bir yıl önce 9 Kasım’da, OHAL’e ve KHK’lara karşı direnişin simgesi olmaya başladı Nuriye Gülmen. İşini istedi, yetmez dedi. KHK’lar kaldırılsın, herkes işine dönsün dedi, o da yetmedi. OHAL de kaldırılsın dedi. Kimseye bu zulüm reva görülmesin istedi.  Saldırdılar, gözaltına aldılar, yine sokaktaydı. İşkence yaptılar yine sokaktaydı. Açlık grevine başladı sokakta, direndi sokakta, onuruyla dimdik durdu sokakta. Tutukladılar o yine sokaktaydı!
Avukatlarını tutukladılar, hastaneye kaçırdılar, şimdi de tutuklanan avukatlarını savunan hukuk mücadelesini büyüten Çağdaş Hukukçular Derneğinin Genel Başkanı avukat Selçuk Kozağaçlı’yı gözaltına aldılar. Kozağaçlı da açlık grevinde şimdi. Müvekkillerini, açlık greviyle savunmak zorunda kalan, adalet saraylarında, mahkeme salonlarında devletin bu kirli yüzünü teşhir eden, kendi yasalarını çiğneyenleri kendi yasalarıyla yargılayan avukatlarımıza yönelik saldırılar boşunadır!
Sistematik bir şekilde avukatlara yapılan bu saldırılar ortada bir yasa olmadığını kanıtlar niteliktedir. Gözaltına almak, tutuklamak tarihte hep olduğu gibi bir korkutma ve sindirme politikasının parçası olsa da özellikle OHAL’le birlikte daha çok bizlere karşı bir silah olarak kullanılmaktadır.

Tüm bunlara rağmen, Nuriye Gülmen hala sokaktadır. Semih Özakça, Esra Özakça Yüksel Direnişçileri, onları savundukları için tutuklanan avukatlar, Sokaktadır. Biz sokakta olduğumuz müddetçe de onların sesi, Anadolu’nun her kentinde, her mahallesinde, her Sokağı’nda yankılanmaya devam edecektir. Biz direndikçe bize saldıranlar yok olacak, biz direndikçe onlar tarihin çöplüğüne doğru giden yolların da hız alacaklardır. Çünkü asla teslim olmayacağız! Yılmayacağız! Biz kazanacağız! İşini geri isteyen Nuriye ve Semih kazanacak!”… denildi. ardından ‘Bize Ölüm Yok’ ve ‘Çav Bella’ şarkıları söylenerek sonlandırılan açıklamaya 13 kişi katıldı.Bu haber 96 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Rusya ne teklif etti Kürtler ne yanıt verdi?

Rusya ne teklif etti Kürtler ne yanıt verdi? Türkiye’nin Efrin’e yönelik saldırısı öncesi, çok yönlü ve taraflı askeri ve siyasi diplomasi trafiği yaşandı. Rusy...

Aynı aileden 7’si çocuk 8 kişinin kimlik bilgilerine ulaşıldı

Aynı aileden 7’si çocuk 8 kişinin kimlik bilgilerine ulaşıldı Afrin’in Cilbirê köyünde yaşamını yitiren aynı aileden 7’si çocuk 8 kişinin kimlik bilgilerine ulaşıldı. Arap ailen...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi