Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBir kadın polis yanaşıyor ve şöyle diyor: 'Müjdemi isterim oğlunu öldürdük'

Bir kadın polis yanaşıyor ve şöyle diyor: 'Müjdemi isterim oğlunu öldürdük'

Tarih 12 Kasım 2017, 10:14 Editör yorumcahaber.com

Çatışma esnasında oğlunun evinin önünde tutulan anne Hatun Çelik’e, silah sesleri kesildikten sonra bir kadın polis yanaşıyor ve şöyle diyor: “Müjdemi isterim oğlunu öldürdük”

3 Kasım Cuma günü Diyarbakır yine çatışma haberiyle uyandı. Pek çok medya kuruluşunun “Diyarbakır’da PKK’nin hücre evine baskın: 1 terörist öldürüldü” başlığıyla duyurulan çatışmada bir polis yaşamını yitirmiş, 9 polis de yaralanmıştı.

Çatışmaya ilişkin AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker’in “Terörist, bir kadın ve 3 çocuğu kalkan olarak kullandı” sözleri basında yer buldu. Eker şöyle diyordu: “3 çocuk ve bir kadın, çocuklar emniyet güçlerimiz tarafından emniyete alındı. Onların bu çatışmada zarar görmemesi için de emniyet güçlerimiz tarafından itinayla korundular ve emniyet güçlerimiz burada büyük bir fedakarlık yaptı çocuklara zarar gelmemesi için.”

Mezopotamya Ajansı’ndan Zuhal Atlan ve Semra Turan’ın haberine göre ise gerçek bambaşkaydı.

2 helikopter, yüzlerce özel harekat timi ve onlarca zırhlı araçla yapılan baskın sonrası mahalledeki abluka kaldırılınca, öldürülenin 3 çocuk babası Murat Çelik olduğu ortaya çıktı. “Rehin alındı” denilen de Çelik’in eşi ve çocuklarıydı. Komşular ve görgü tanıkları, çıkan haberlerin tersine, Murat Çelik’in çocuklarını ve eşini evden çıkardıktan sonra çatışmanın başladığını ve yaklaşık 4 saat sürdüğünü aktardı.

‘Müjdemi isterim oğlunu öldürdük’

Murat Çelik’in annesi Hatun Çelik, oğlunun evine baskın yapıldığı haberini alır almaz, dayanamamış ve soluğu oğlunun evinin bulunduğu mahallede almış. Polisin her tarafı kuşatan ablukasıyla karşı karşıya kalmış. O yaşlı ve hasta haliyle ablukayı geçmeye çalışmış ve kendisini engelleyen polislere, “Bırakın, oğlumun yanına gideyim, beni de öldürüp yanıma silah koyarsınız” demiş. Polisler, Hatun Çelik’in gitmesine engel olmuş ve saatlerce arabada tutmuşlar. Çatışma sesleri, polis, helikopter, barut kokusu… 4 saat boyunca yaşamış bunları Hatun Çelik. Sesler kesildiği an kadın bir polis gelmiş yanına ve şöyle demiş: “Müjdemi isterim, oğlunu öldürdük.”

Kim çocuklarını kalkan olarak kullanabilirdi ki?

Taziyeleri kabul eden Murat Çelik’in eşi Asiye Çelik’in de, hem olay günü gördüğü, hem de gözaltında maruz kaldığı şiddet nedeniyle gözaltı morarmış.

Büyük oğlu İbrahim, yaşananları hala unutamamış ve boşlukta asılı kalan bakışlarla sessizce oturuyor.

Ailenin en büyük çocuğu ağabey Oktay Çelik ise, “Çocukları kalkan olarak kullandı” sözlerine de şu sözlerle tepki gösteriyor: “Murat’ın ilk işi eşini ve çocuklarını o evden çıkarmak oldu. Kim çocuklarını kalkan olarak kullanabilir ki?”

Sendika.Org

Bu haber 935 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Silopi Belediyesi haberi doğruladı, 'mağduriyet' savunması yaptı

Silopi Belediyesi haberi doğruladı, 'mağduriyet' savunması yaptı Kayyum atanan Silopi Belediyesi, değerli arsaların AKP’li yöneticiler ve yakınlarına piyasa değerinin çok altında b...

Anti emperyalist Cephe’den Dayanışma Kampanyası

Anti emperyalist Cephe’den Dayanışma Kampanyası Anti emperyalist Cephe Ayten Öztürk hakkındaki gerçekleri aktararak dünyanın birçok yerinde, insanım diyen herkese ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi