Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: DİKTATÖR ERDOĞAN'IN AĞZI SALYALI SURİYE DÜŞMANLIĞI

Mihrac Ural Yazdı: DİKTATÖR ERDOĞAN'IN AĞZI SALYALI SURİYE DÜŞMANLIĞI

Tarih 27 Aralık 2017, 21:33 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural – 27 Aralık 2017 / Çarşamba - Lazkiye

Diktatör RTE, Suriye ve Esad düşmanlığını Sudan’da da sürdürdü. “eli kanlı” dedi, 1 milyon vatandaşını öldürdü “dedi, attı tutu kendisine soran varmış gibi de “geçiş sürecinde Esad yer alamaz” diye buyurdu. Bu tırmanış esasında diktatörü önemsemeyen ve kendisiyle asla buluşmayacak olan Esad’ın gösterdiği ilkeli duruşa karşı bir refleks olarak okunmalıdır. Ölenmiş kimliksizleştirilmiş bölgeden kovulmuş bir serserinin refleksleridir bunlar.

Gelişmeler, Ulusalcı-Turancıların ve Türkleşmiş Arap ve Kürdlerin yalan kurgularla “Diktatör RTE ile Suriye lideri Esad arasında yakınlaşma” olduğu yalan üretimine sürüklüyor. Bunun tek bir nedeni var o da Kürd ve Suriye düşmanlığıdır. Bu vehim "Esad diktatör RTE ile birleşip Kürtleri yok edecekler" gibi akıl zoru, sahtekar yaklaşımlar için yapılmaktadır.

Kendi adıma her defasında bu yalanların asılsız ve karanlık amaçlarla üretilip servis edildiğini yazdım. Özellikle Aydınlık çevresi kadim ve yeni muhabirleri bu yalan yeniden üretip piyasaya sürdüler. Kimisi "Cezayir'de buluştular" dedi, kimisi "Şama gizlice bir heyet gönderildi" dedi, kimisi ise " görüşme için her şey hazır yakında buluşurlar" diye akılla dalga geçen yalan kurgu haberler üretilip bulanıklık yaratıldı.

Bizler isi olayların içinde halkın arasında olanlar bu haberleri hep yalanladık ve ısrarla iddiayla şunu söyledik;

“Uzun zamandır algılarımı verilerle oluşturan ve deneylerle doğrulanan sonuçlar için iki cümle belirteceğim;

1-Suriye siyasi-askeri örgütlü Kürd güçleriyle çatışmayacak, hep diyalog hep dostluk olacak. Lokal sorunlar ise anında ve yerinde çözülecek; Halep'te teröristlerden aldıkları devlet kurumlarını YPG, bir haftadır diyalogla Suriyeli yetkililere devrediyorlar. Karayılanın direk bana ilettiği mesajda bunu teyit ediyor.

2- Esad, ülkesini kana boyayan halkını katleden, yakıp yıkan bir diktatörle asla barışmayacak asla bir araya gelmeyecek. Esad Türk halkıyla barış içinde kardeşçe yaşamak için diktatörün defolmasını bekleyecek kadar sabrı da var. Suriye'nin bu tutarlılığı Esad'ın, asla Amerika'ya gitmemesi asla Lübnan ve Türkiye’ye gitmemesiyle tutarlı bir yol olarak belirmiş devam edilmektedir. Ulusalcılar ise hep tersini söyleyip yanılacaklar.

Sözlerime zamanı hakem koyuyorum”

(https://www.facebook.com/zoalfekar.alasad.75/posts/1843995322558456 )

Bu iki cümlemi tekrar ediyorum. Son açıklamalar bir kez daha gösterdi ki, bu ahlaksız diktatör Türk halkını temsil edemez dolaysıyla Esad’ın bu çirkin yaratığı tanıması el sıkışması bir araya gelmesi mümkün değildir. Kimse heveslenmesin Suriye ilkelerin vatanıdır onu yöneten kahramanlar da direnme hattının önderleridir. Kürd halkının de en güvenilir dostu Suriye’dir. Bu böyle biline. Çünkü siyasilerin öznel iradelerinden bağımsız olarak Suriye ve Kürdlerin tarihsel misyonları ortak paydada kesişmektedir ve bunun gereği dayanışma içinde olacaklardır.


Mihrac URAL

Bu haber 367 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Cemil Hayek Yazdı: TİYATRO

Cemil Hayek Yazdı: TİYATRO Dünyanın en güzel tiyatrosu Türkiye halklarına karşı oynandı. Oyuncular Erdoğan ve AKP, yazanlar Erdoğan’ın akıl ho...

EN BÜYÜK MAFYA, ÇETE, EMPERYALİST İTİ KURUMSAL DEVLET FAŞİZMİNİN TA KENDİSİDİR

EN BÜYÜK MAFYA, ÇETE, EMPERYALİST İTİ KURUMSAL DEVLET FAŞİZMİNİN TA KENDİSİDİR 12 Mart ve 12 Eylül gibi faşist cuntalar, açık faşizmler olmadan emperyalizm ve İşbirlikçi oligarşi kendi krizlerin...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi