Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCemil Hayek Yazdı: BU SİYASETTE ÇIKIŞ YOK!

Cemil Hayek Yazdı: BU SİYASETTE ÇIKIŞ YOK!

Tarih 27 Aralık 2017, 22:45 Editör yorumcahaber.com

Recep Tayyip Erdoğan, eline tutuşturulan ve siyaset denilen yumağı öyle bir hale getirdi ki, bu yumağın hangi ucunun kolunu, hangi ucunun bacağını sardığı belli değil, kırk âlim de gelse, bilemez. Türkiye, iyi, kötü bir parlamenter sistemle yönetiliyordu ve o sistemin bir siyaset sistemi vardı; O artık yok, o sistemde umut yok.

Türkiye siyaseti ve dolayısı ile demokrasisi, Recep’in birikimi, yetenekleri ve bilgi dağarcığına sığacak kadar sadeleştirildi. Kafasında Osmanlı modeli olan bir diplomasızın bizi getireceği son durak budur, artık ‘Demokrasiye geçit yok!’ diyen bir diktatörlüğün iktidarını yaşıyoruz.

NASIL BAKMALI?

Türkiye tesadüfen kutuplaştırılmadı, bu siyasetin bizi getireceği nokta, baştan beri belli idi. Recep efendi bu nedenle getirildi. Artık demokrasi tramvayından atlayacaktı, Recep’i getirenler de, artık onu terk edebilirlerdi. Türkiye, istedikleri noktaya gelmiştir, onlar da masum.

MEŞRU MÜDAFAA ORTAMININ YARATILMASI

Halkı terörize etmenin yolu, meşru müdafaa ortamının yaratılması ile olur. Böyle bir ortamda, hazır örgütlü olanın kazanması beklenir ki, bu da yaratılan terör devletidir. Recep efendinin bilinen ‘Ezer, geçeriz!’ sözü, bugünlerin habercisi olmuştu.

Yaratılan son KHK, artık dönüşü olmayan bir noktaya getiriyordu Türkiye’yi. Meşru müdafaa ortamına sürükleme macerası, devletin başına geçen adamın hazırladığı bir komplodur, baştan beri gelmesini istediği noktadır. Türkiye’de dayanabileceğiniz bir devlet kurumu, ya da bir tek adalet kurumu yoktur artık; Yani devlet bir diplomasızın tam tahakkümü altında.

ASKER DUASI

Biz kara kara yarınımızı ve çocuklarımızı düşünürken, bazıları da imam nikâhından sonra, asker duasını da değiştirdi. Allah adı eklendikten sonra, sıra yakında bu duaya Recep efendiyi eklemeğe geldi, yani ‘Recep efendi çok yaşa!’ gibi. Sultanlıklarda ‘Padişahım çok yaşa!’ denmez miydi? Yakında yemeklerden ve yediğiniz kazıklardan sonra, ‘Yetmez ama evet, hak ediyoruz, beter et!’ duasını da size okuttu mu, işte o zaman Türkiye kıskanılacak bir cumhuriyet olacak; Recep efendinin kıskanılan cumhuriyeti için, Recep efendiyi destekleyelim de, kazlar gülsün.

Ahmet Şık’ın savunması, artık mahkemelerin nasıl bir kepazeliğe dönüştüğünün bir göstergesi. Bundan böyle en iyi savunma, susma hakkı veya biattır. Biri, bir hak, diğeri ise takdir bekleyen yalakalar için. Muhakemenin tek anlamı budur artık, yani mülkün anlamı, yani devletin, haramiler devletinin ne olduğudur bu.

NEREDEN BAŞLADILAR?

Emperyalizm, bir ülkedeki çatlakları bulduğu zaman, o çatlakları fay hattına çevirmeğe çalışır. Oradan mağdurlar, sonra da güçlüler yaratarak, iktidara getirir. O sözde mağdurların diyet borcu vardır ve bu borç, ülke yıkılana kadar devam eder.

BAY ‘X’ KİM?

Zarrab’ın şemasında, en üstte hep bir bay ‘X’ var ve adı bilerek açıklanmıyor. Masa altında pazarlıklar sürdükçe de, açıklanmaz. Ekonomi derslerinde, devletin iflas etmez bir monopol olduğu söylenir. Bu nedenle masa altı pazarlıklar bitmez. Her şeyinizi satsa, geleceğiniz kalır elinde; O da yetmezse, gelmişinizi de, geleceğinizi de satar.

Hukuk adım adım ve sessizce yok edilirken, Kılıçdaroğlu’nun bir zamanlar söylediği ‘Ankara’da hâkimler var!’ sözü, ne de işine yaramıştır diktatör bozuntusunun; Keza laiklik lağvedilirken, Berlin’de söylediği ‘Laiklik şimdilik tehlikede değil!’ sözü gibi.

SEÇİM Mİ VAR?

Şimdi şöyle oturup düşünelim, istediği yasaları tek başına çıkaran adamın sizin oylarınıza ihtiyacı mı var?

İhtiyacı olsa, vatandaşın gözüne baka baka ‘İsteseniz de, istemeseniz de bu yasa çıkacak!2 der miydi?

Seçimleri beklerken, Erdoğan’ın şu sözünü unutmayalım: Olsa ne olur, olmasa ne olur!

Sonra da muhalefete bakalım, Referandumu satan, seçimleri ne istesin?

Bu sistem devletin kölecilik sistemidir, iktidarı da yalan, muhalefeti de yalan, bir halkın direnişidir arta kalan!

Evlatlarınızla ödüyorsunuz bu diktatörün diyetini.

Merak ediyorum da, Suudi iktidarının ayakta kalabilmesi için ha bire silah satın alması gerekiyor. Sonunda iflasın eşiğine gelen devlet, prenslerin paralarına el koymuştur; Sonunda Amerika bay ‘X’i açıklamama karşılığında, sultan efendinin paralarına el koyar mı, yoksa şehzade prenslerin, Bilal veya Burak oğlanların paralarından hisse mi ister?

HIRSIZLAR DOYMAZ

Damat efendi enerji bakanlığında, Recep efendi de sanayi müsteşarlığını kendine bağladı ya; Orada güzel ihaleler yatar. Her silahın başına ‘Kudüs’ü fethettik, Tayyip’in izni ile diye yazarsanız, ne hesap soran olur, ne de kelam.

SULTANIN MUHAFIZ ORDUSU

Yaratılan 15 Temmuz sözde darbesinin kahramanları, artık siz devlete alternatifsiniz. Hani başta orduya alternatif polisler yaratıldı ya, polise alternatifte siz olursunuz artık. Onlar çocuklarımızın kanını dökerken, siz de payınızı alırsınız, yeri gelince. 
• Size kanun işlemez
• Silahlarınıza kimse karşı gelemez
• Şimdiye kadar ki suçlarınızdan da söz edilemez
Oh gel keyfim gel!

Bundan sonra adım adım yetkileriniz arttırılır.

Çok kan dökülecek, çünkü zalimler örgütleniyor ve mazlumlar sessiz. Bu kararname, yakında çok kan döküleceğinin bariz alametidir.

Olur da, Fetö tekrar hortlatılırsa, işte o zaman ganimetleriniz artar. İlk hedefiniz, etnik ve mezhep kışkırtıcığı olacaktır. Tayyip efendinin işine çok yarayacaksınız, harcadığı yol arkadaşlarına karşı birer fedaisiniz maşallah!

Bu ülkede Erdoğan’ın ihanet etmeyeceği tek kişi, yol arkadaşı, Fethullah Gülen’dir.

Son Osmanlı padişahını, ‘Sarayıma dokunma da, nereyi istersen işgal et!’ dediği kraliçenin bir fırkateyni kurtarmıştı, Tayyip efendiyi de Fetö’nün firkateyni kurtarır mı?

Ha Malta, ha Penislavanya, ne fark eder ki?

Cemil HAYEK

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, mizahi görüntü ve yazı

Bu haber 181 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

AKP, bez torba ve Türk Askeri'nin başına geçirilen çuval

AKP, bez torba ve Türk Askeri'nin başına geçirilen çuval AKP bu seçimde harika bir kampanya yürütüp, halka file ve torba dağıtacak.Üstelik bu torba ve fileler kenevirden ya...

Cemil Hayek Yazdı: ÇÖKÜŞTE İTTİFAKLAR

Cemil Hayek Yazdı: ÇÖKÜŞTE İTTİFAKLAR Tarih şahittir ki, Türk siyasi tarihinde, ne muhalefet, ne de rekabet içerisindeki partiler arasında, parti adaylar...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi