Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSüleyman Soylu hakkında suç duyurusu: 'Suç örgütünün lideri pozisyonunda'

Süleyman Soylu hakkında suç duyurusu: 'Suç örgütünün lideri pozisyonunda'

Tarih 04 Ocak 2018, 13:55 Editör yorumcahaber.com

CHP’li Tur Biçer Yıldız, “Uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Hakkında suç duyurusunda bulundu. Yıldız “Soylu, hukuk devletinin içişleri bakanı gibi değil bir suç örgütünün lideri pozisyonunda” dedi.

CHP Manisa Milletvekili Tur Biçer Yıldız 3 Ocak’ta Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nın açılış konuşmasında “Beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir” ifadelerini kullanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Biçer, Soylu hakkında TCK Madde 38 uyarınca azmettirme; TCK Madde 155 uyarınca güveni kötüye kullanma; TCK Madde 214 uyarınca suç işlemeye tahrik; TCK Madde 257 uyarınca görevi kötüye kullanma; TCK Madde 309 anayasayı ihlal; kamu barışına karşı suçlar, kamu idaresinin güvenilirliğine ve işleyişine karşı suçlar kapsamında suç duyurusunda bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yıldız, Soylu’nun sözlerinin sonunun işkencehaneler, yargısız infazlar, gözaltında kayıplar ve Cumartesi Anneleri’ne yeni annelerin eklenmesi olacağını söyledi.

“Suç örgütünün lideri pozisyonunda”

“Soylu, hukuk devletinin içişleri bakanı gibi değil bir suç örgütünün lideri pozisyonunda” diyen Yıldız Anayasa’nın 137. maddesindeki “Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz” ifadesini hatırlattı.

Yıldız, Türk Ceza Kanunu’nun 214. maddesini de hatırlattı: “Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

“Selefi Mehmet Ağar

Süleyman Soylu’nun bu iki hukuk ihlaliyle hem Anayasa’ya karşı suç işlediğini hem de bulunduğu makamı bir suça azmettirme makamı olarak kullandığını söyleyerek şöyle devam etti:

Süleyman Soylu dünden bütüne yaptıklarıyla bir hukuk devletinin İçişleri Bakanı gibi değil bir suç örgütünün lideri pozisyonundadır.

Süleyman Soylu’nun Selefi Mehmet Ağar’dır. Ağar Susurluk hükümlüsüdür.

Ağar ismi bu ülkede yargısız infazlar, işkenceler, faili meçhul cinayetler, polis-mafya-siyasetçi üçgeni yani Susurluk ile anılır.

Soylu aynı tarihi tekerrür peşindedir.

Sendika.Org

Bu haber 171 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Tanıyın bunları: Hepsi Tayyip’in önünde el pençe divan!

Tanıyın bunları: Hepsi Tayyip’in önünde el pençe divan! 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü dün itibariyle tüm ülkede kutlanırken, Anıtkabir’de bir araya gelen düz...

Haber değeri yok ama gülümseyin: Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu!

Haber değeri yok ama gülümseyin: Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeniden AKP Genel Başkanı seçilen Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi