Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımÇocuklarımız İncirlik'de ABD Askerlerine Mi Satılıyor?

Çocuklarımız İncirlik'de ABD Askerlerine Mi Satılıyor?

Tarih 11 Ocak 2018, 21:31 Editör yorumcahaber.com

Bir televizyon programına katıldı, dünyanın en normal şeyiymiş gibi, 2 kardeşinin ABD’li askerlere para karşılığında evlatlık verildiğini anlattı. Yani satıldığını… Sebiha Berberoğlu’nun bu açıklaması korkunç bir gerçeği gün yüzüne çıkardı.

Adana’nın İncirlik ilçesindeki ABD üssünde görev yapan ABD askerleri, marketten ekmek alır gibi Türk çocuğu mu satın alıyor? İddialara ve tanık ifadelerine göre bu sorunun yanıtı EVET…

Önce bu iddiaların gün yüzüne çıkmasını sağlayan gelişmeyi kısaca hatırlatmak istiyorum. ATV’de yayınlanan Esra Erol’da programına katılan Cumali ve Sebiha Berberoğlu kardeşler, küçükken iki kardeşlerinin ABD’lilere satıldığını söyledi. Bu işleme aracılık eden Elife Kumak adlı bir avukattı. Satıldığında 4 yaşında olan Hatice’nin ismi Michelle ve 7 aylık olan Seçil’in ismi ise Brittany olarak değiştirilmişti. Michelle ve Brittany önce ABD’de birbirlerini buldu. Ardından da Esra Erol aracılığıyla Türkiye’deki kardeşlerine ulaştı. 4 kardeş canlı yayında kavuştu.
Bu skandal olay üzerine Adana halkına mikrofon uzatan gazeteciler inanılmaz hikayeler dinledi. Evet. İncirlik Üssü’ndeki ABD’li askerlerin Türk ailelerinin çocuklarını satın alıp ABD’ye götürdüğü, çocukların adının ve dininin değiştirildiği doğruydu.
Mesela, 40 yıldır İncirlik’te yaşadığını söyleyen Mahmut Açar, “ABD’li askerlerin Türk çocuklarını satın almaları doğrudur. ABD’lilere evlatlık veren çok aile var. Bir tanıdığım hem kızını, hem de oğlunu ABD’lilere verdi. Bir süre önce de öldü. Sanki bakkalda alış veriş yapar gibi çocukları para karşılığında ailelerden istiyorlardı” dedi.

Haber Ayyıldız’a göre; İncirlik Üssü’nde görevli ABD’li bir kadının evine gelip, o zaman 1.5 yaşında olan kızını eşinden para karşılığı istediğini anlatan Mahmut Açar, “Eşim bana kızımı satın almaya geldiklerini söyledi. O an beynimden vurulmuşa döndüm. Bir insan yavrusunu nasıl satar? Dünyayı verseler çocuğun satılır mı? Çocuğunu satan insanın deli olması lazım” dedi.

Korkunç iddia… Çocuklarımız İncirlik’teki ABD askerlerine mi satılıyor?

Uzun yıllar İncirlik Üssü’nün girişinde taksicilik yaptığını söyleyen 65 yaşındaki Ali Aslan, ABD’li askerlerin Türk ailelerden çocuk satın almalarını çok duyduğunu anlattı: “Özellikle yoksul aileleri seçip çocuklarını satın alıyorlardı. İncirlik Üssü’nde çalışan Türkler ya da İncirlik’i iyi bilen ABD’li kadın mahallede kimin maddi durumunun iyi olmadığını araştırıyor, ona göre ailelerin yanlarına gidip çocukları alıyorlarmış.”

Bu durum Adana’da öyle yaygın ki, herkes biliyor ama kimse bir şey yapmıyor. Sanki bir alan razı-veren razı durumu var. Bazı aileler sattıkları çocuklarıyla ilişkilerini sürdürüyor ama çoğu bir daha onlardan haber alamıyor.

Sonuçta ortaya çıktı ki, Adana’da bir market ürünüymüş gibi parayla satılan yüzlerce belki de binlerce çocuk var.

Günlükbakış.com

Bu haber 205 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

TC (Tımarhane Cumhuriyeti): Mahkemede ölen hasta tutuklu hakkında yurtdışı yasağı

TC (Tımarhane Cumhuriyeti): Mahkemede ölen hasta tutuklu hakkında yurtdışı yasağı Tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden Mardin’de görülen dava duruşmasına SEGBİS'le bağlandığı sırada...

‘Ya sosyalizm ya barbarlık’ diyen Rosa Luxemburg ve yoldaşı Karl Liebknecht 100 yıl önce bugün katledildiler

‘Ya sosyalizm ya barbarlık’ diyen Rosa Luxemburg ve yoldaşı Karl Liebknecht 100 yıl önce bugün katledildiler Lenin: 'O bir kartaldı ve kartal olarak kalacaktır; ve anısı bütün dünya komünistleri için daima değerli olmakl...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi