Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımDev-Genç’ten Yıkımlara İlişkin Açıklama: BİZİ BİTİREMEZSİNİZ, FAŞİZMİ YENECEĞİZ!

Dev-Genç’ten Yıkımlara İlişkin Açıklama: BİZİ BİTİREMEZSİNİZ, FAŞİZMİ YENECEĞİZ!

Tarih 12 Ocak 2018, 18:22 Editör yorumcahaber.com

DEV-GENÇLİYİZ BİZ; MEVZİLERİMİZİ YAKMAKLA, YIKMAKLA BİZLERİ BİTİREMEZSİNİZ; FAŞİZMİ YENECEĞİZ!

11 Ocak Çarşamba günü Küçük Armutlu'da bin bir emekle kurduğumuz gençlik binamız, Halkın Mühendis Mimarları ile Armutlu halkının emeğiyle kurulan mantar üretim evi ve halka ait olan bir gecekondu, AKP'nin paralı katilleri tarafından yıkıldı. Sabah saat 09.00 civarı Baltalimanı’nı 8 adet gözaltı aracı ve onlarca zırhlıları ile ablukaya alan katiller, yaklaşık bir saat sonra gençlik binamızın bulunduğu sokağı kuşattı. Saatler boyu mahalleyi ablukaya alan, Armutlu halkını taciz eden işgal ordusu, evlerimizi yıktıktan sonra sokaklarda Dev-Gençli avına çıkarak Küçük Armutlu'da resmen terör estirdi. Saat 16.30 civarı ise Küçük Armutlu Cemevini kuşatan katiller istediklerini alamayınca korkularını daha fazla dizginleyemeyip, 10 dakika bile beklemeden kaçarcasına tenekeleriyle Cemevimizi terketmek zorunda kaldılar.
Halk düşmanları size sesleniyoruz! Bizleri yakmakla, yıkmakla bitiremezsiniz! Okmeydanı'nda Gençlik Federasyonu Derneğimizi yaktınız, duvarlarını yıkıp harabeye çevirdiniz. Ne dedik? ‘Dev-Genç bir binadan ibaret değildir, ideolojimizle, netliğimizle dikileceğiz karşınıza, hiçbir saldırınız cevapsız kalmayacak!’ 48 yıldır söylediğini yapan, yaptığını savunan bir hareket var karşınızda. Siz tenekelerinizden kafanızı çıkaramayıp, yaktığınız evimizin önünde işgal nöbetinize devam ederken ‘Dev-Genç’i Bitiremezsiniz!’ diye haykırdık o söktüğünüz camlardan aşağı. Orayı yaktınız, daha güzelini kurduk Küçük Armutlu'da. Şimdi yıktınız. Daha güzelini yapacağız. Sizler sürü gibi gelip yıkarsınız, bizler tek bir kişi dahi kalsak vatanımızı onurumuzla savunur, yeniden inşa ederiz evlerimizi.
Bir kez daha diyoruz: Yine yapacağız! Tekrar yıksanız da daha güzelini yapacağız! Biz kazanacağız! Her bir tuğlasında halkın emeği olan evlerimizi yıkmanın hesabını soracağız! O yerinden söktüğünüz her bir tuğla parçası, birer birer yağacak üzerinize.
Küçük Armutlu vatanımızdır! Her bir karış toprağında yoksul emekçi halkımızın, şehitlerimizin alınteri, emeği vardır. Mahallemizi savunacak, rant kavganıza kurban etmeyeceğiz. Nasıl ki her saldırınızda en yiğitlerimizi gördünüz karşınızda, nasıl ki tanklarınızla toplarınızla işgal ettiğinizde bir halk ordusu dikildiyse karşınıza korkusuzca, yine herhangi bir saldırınızda bizleri bulacaksınız karşınızda. Yine savaşacağız ve zaferi direnişlerimizle karşılayacak, biz kazanacağız!
Yıktığınız evimizden filizlenen çiçeklerimiz yepyeni mevzilerimizde boy verecek şimdi. Çaresiz ve korkaksınız. Çünkü biliyorsunuz ki ideolojimiz yenilmezdir, korkunuz bundan. Evet, korkun halk düşmanları! Dev-Gençliler bu halkın adalete olan özleminin en somut halidir. Dev-Gençliler en soylu, en onurlu çocuklarıdır bu halkın! Vatanımızın her bir karış toprağı bizim mevziimizdir. Mevzilerimizi size bırakmayacak, korkularınızı büyütmeye devam edeceğiz. On kere de yıksanız yüz kere bin kere de yıksanız yeniden yapacağız!
ARMUTLU BİZİMDİR, BİZİM KALACAK!
DEV-GENÇ'LİYİZ BİZ, FAŞİZMİ YENECEĞİZ!
KAHROLSUN FAŞİZM, YAŞASIN MÜCADELEMİZ!
YAŞASIN DEV-GENÇ, YAŞASIN DEV-GENÇ'LİLER!

DEV-GENÇ

Bu haber 138 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

DHKC Açıklama: 471 Tarih: 20.09.2018

DHKC Açıklama: 471 Tarih: 20.09.2018 DHKC Açıklama: 471 Tarih: 20.09.2018

Yürüyüş Dergisi 84. Sayısı Yazı Seslendirmeleri Yayında

Yürüyüş Dergisi 84. Sayısı Yazı Seslendirmeleri Yayında Emperyalizme ve Oligarşiye Karşı Yürüyüş Dergimizin 84. sayısının yazı seslendirmelerini paylaşıyoruz.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi