Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımEfrin operasyonun komutanından itiraf: ÖSO savaş suçu işliyor

Efrin operasyonun komutanından itiraf: ÖSO savaş suçu işliyor

Tarih 04 Şubat 2018, 08:07 Editör yorumcahaber.com

Yazar Gazi Edip Yüksel, Efrin operasyonuna katılan bir tabur komutanın kendisine yaptığı itirafları sosyal medya hesabında paylaştı.

Araştırmacı yazar Gazi Edip Yüksel, Twitter hesabında, Efrin operasyonuna katılan bir tabur komutanıyla arasında geçen diyalogu aktardı. Yüksel, adını vermediği söz konusu komutanın, vidan azabı çektiğini ifade etti. Yüksel'in Tiwitter dizisinde şunları aktardı: "Afrin'e yakın bölgeyi işgal eden TSK'de bir tabur komutanı benimle bir süredir haberleşiyor. İki ateş arasında kalmış bir müslüman. Bugün bir tankın YPG tarafından vurulduğunu ve 5 askerin şehit olduğunu söyledi. Savaşta tanık olduklarını anlattı bana... Vicdan azabı çekiyor. Afrin merkezinin YPG tarafından kontrol edildiğini söyledi. Afrin ile TR arasında bazı köyleri ele geçirmişler. Halk sıcak yemeğini, cüzdanını, her şeyini bırakıp kaçmış. Bazı asker ve ÖSO militanlarının korkunç savaş suçları işlediğinden vicdan azabı çekiyor."
 
'EVLERİ TALAN EDİYORLAR'
 
Yüksel, aktarımlarının devamında şunları yazdı: "Kendisi Türk... Sünni... YPG'ye karşı... Ama savaşta tanık oldukları kendisini sorgulamaya itmiş. Sünnilik dininin şeytani olduğuna karar vermiş. Osmanlı hayranı askerlerin ve ÖSO militanlarının sivil-çocuk ayırıma yapmadığına, oradaki evleri talan ettiğine tanık olunca şok olmuş.
 
'KEŞKE YARALANIP KURTULSAM'
 
Sesi çok sakin ama çok karamsar idi tabur komutanı. Kendi ifadesiyle, iki zalim kavmin ABD, ALMAN, RUS silahlarıyla birbirini katlettiğini, gencecik çocukların bu savaşta kullanıldığını söyledi... Şu anda Esad'ın yaptıklarının aynısını yapmaya zorlandığı için işkence çekiyor... Detayı sormayı unuttum, ama Kürtlerin terk ettiği bölgelerdeki bazı evlerde IŞİD militanlarının olduğunu söyledi. TSK'nin IŞİD ile değil, ÖSO ile ortaklık yaptığını biliyorum O IŞİD militanları ile olan ilişkilerini soramadım maalesef. İnşallah yaşarsa, bir dahaki sefere soracağım Tabur komutanı, Afrin'de 'savaş suçu' işlediğine tanık olduğu TSK+ÖSO'nun saflarında olmaktan vicdan azabı çekiyor. Ama "terörist" olarak gördüğü YPG'ye de teslim olma şıkkı yok... İki arada bir derede kalmış... 'Keşke yaralanıp kurtulsam' diye dua etti.
 
Tabur komutanıyla az önce konuştuklarımın özeti bu... Yaşaması için duacıyım. Bölgede savaş değil, barış için duacıyım. Savaş şeytanların dans ettiği bir ortamdır. Savaştan daha çok, barış için gayret göstermeliyiz."

Mezopotamya Ajansı

Bu haber 676 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

HÜSNÜ MAHALLİ KÖŞE YAZILARINDA SOL VE MARKSİST-LENİNİST DEĞERLERE SALDIRMAKTAN VAZGEÇMELİDİR

HÜSNÜ MAHALLİ KÖŞE YAZILARINDA SOL VE MARKSİST-LENİNİST DEĞERLERE SALDIRMAKTAN VAZGEÇMELİDİR Marksizm-Leninizm Kavramlarının Karalanmasına İzin Vermeyeceğiz.

DHKC: Milis Dergisi 10. Sayısı Çıktı

DHKC: Milis Dergisi 10. Sayısı Çıktı Milis Dergisi 10. Sayısı Çıktı Adalet Cephe Milislerinin Elinde sloganıyla selamlayan Milis Dergisi, 14 Şubat 2019...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi