Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: ŞU FİKREN DÖNMELER ÖYLE AHLAKSIZ Kİ!..

Mihrac Ural Yazdı: ŞU FİKREN DÖNMELER ÖYLE AHLAKSIZ Kİ!..

Tarih 05 Şubat 2018, 15:12 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural – 5 Şubat 2018 / Pazartesi / Lazkiye

Samandağlı kimi kendini bilmez hayasız DÖNME sürüsü, Suriye’yi işgale girişen NATO kuklası TSK saflarında gönüllü savaşmak için müracaat yapmıştır. Kendilerini “üst kimlikte” Türk saydıklarını iddia eden bu bedbaht serseriler, alt ve üst kimlik nedir bilmeyen cahiller olarak, Türk olsalar da asla kabul etmeyecekleri işgalci TSK ve diktatör fillerine ortak olmaya koşmaları başlı başına bir ahlaksızlık olarak gündeme gelmiştir. Benim bu DÖNME ve TÜRKLEŞMİŞ ARAP sürüleriyle bitmeyen bir mücadelem var.

Sayfama girmemelerini istememe rağmen, gelip yorum yapmaları karşısında onlar için olmasa da okur için cevaplamayı gerekli görüyorum. İşte bu DÖNME lerden birinin yorumu, birlikte okuyalım.

“Bu ülkede yaşayıp bu ülkenin okullarında okuyup,bu ülkenin kimliğini taşıyıp,bu ülkenin pasaportuna sahip, bu ülkenin kültürüyle yetişmiş,bu ülkenin hastanelerinde şifa bulmuş,bu ülkede askerliğini tamamlamış.
Vatan olarak Türkiye yi benimsemiş olmak bu ülke uğruna canını verecek olmak ayıp mı?
Arap kökenliyim evet ama üst kimliğim Türktür.Bunu derken ne Araplığı aşağılıyorum ne de Türklüğü yüceltiyorum.
Bu topraklarda kardeşliğe inanan Arap kökenli Türk olmak ayıp mı,suç mu,günah mı?”

CEVABIMDIR

Üst kimliğin Türk olabilir buna kimse karışamaz. Türk duygusu içinde Türklüğü ve değerlerini savunabilirsin. Türk olmak da Arap olmak da onurludur hiçbir ulus diğerinden üstün değildir. Karşılıklı saygı içinde, mütecavizler hariç tüm uluslar eşittir. Bu halde bile, başka bir ülkenin topraklarını işgale giden, Kürd halkını katletmek için mütecaviz olan NATO kuklası ABD askeri üsleriyle örülü bir ülkede faşist bir diktatörlük rejiminin yayılmacı Yeni Osmanlıcı emelleriyle hareket eden saldırganlığın yanında olmak zorunda değilsin. Onurlu Türklere bak nasılda NATO kuklası TSK’nın bu zalim girişimine karşı çıkıyor. Ama sen DÖNEME olduğun için çok daha saldırgansın askere alınmayacağını bile bile yalakalık için bu girişimdesin ya da bu girişimi destekliyorsun.

Bu yaptığınıza onurlu her Türk bile rezil bir gösteri iğrenç ve erdemsiz bir davranış olarak görecektir. Çünkü anavatanımız, akrabalarımız ve insanlık onurunun ayaklar altına alındığı bir kirli saldırganlıktan yanasınız. Bırakın Türk ya da Arap olmayı, bırakın Suriye’yi sevip sevmemeyi ya da oradaki akrabalık ilişkisini insan olmadığınız için bunu bilmiyorsunuz.

Savununa gelinci, Okullarında okuduğunuzu, ekmeğini yediğinizi, askerliğini zorunlu yaptığın bu ülkenin tüm değerlerinde senin ve dedelerinin ödediği vergiler mevcuttur. Seni ve babanı da zorla askere almış zorla Türkçe okullarda okutmuştur. Kendi dilini yok etmiş kendi tercihlerine yasak koymuş ve sen hala, utanmadan sana bedava sunulmuş bir nimet gibi bunları anlatıyorsun. Önce aklını başına topla ve bilgisizce yazma diyeceğim. Sömürgecilerde, sömürgelerinde okul, yol, köprü, üniversite, elektrik, su, hastane yapıyor, üstelik bunların önemli bir kısmını bedava sunuyor, anadillerini yasaklamıyor, zorla askerliğe de almadığı oluyor. O zaman her sömürge sömürgeciye biat etmelidir diyorsun sen. Bu çok ahlaksızca bir şeydir.

130 yıl Fransızlar Cezayir’i sömürgeleştirdi. Hatta oralara Fransız Cezayir’i dendi. Fransızca temel dildi, üst kimlik olarak Fransızlık dayatılmıştı. Orada da sizin gibi DÖNMELER biz Fransız’ız demeye başlamışlardı. Tam 130 dile kolay bizler Hatay’da henüz 77 yıldır işgal altındayız. Sen değil kuşağın da değil birkaç kuşak sonra da olsa, bu toprakların yaşı henüz 94 olan “Türkiye”nin yaşayıp yaşamayacağı bile belli değilken, ayağa kalkıp anavatanlarına ya da kendi bağımsız iradeleriyle nasıl yönetileceklerine kendilerinin karar vermesi mutlaka gerçek olacaktır. Bu kuşaklar sizleri DÖNME olarak anarak lanetleyecektir.

O zaman Atatürk neden kurtuluş savaşını verdi. Sömürgeci devletler Türkiye’yi refaha kavuştururlardı geliştirirlerdi ilkelikten kurtarabilirlerdi. Baban da deden de sömürgelerin hükmü altında okul okur, hastaneye gider ekmek yer askerliğini yapardı ve o zaman onların biatçisi olarak senin gibi konuşurdu. Bunları düşünmeden konuşuyorsun ama yanındaki nene sor bakalım Türkçe biliyorum, kültürü gelenek göreneği Türk mü. Burada Türk halkını tenzih ederek sinin benliksizliğine işaret ediyorum.

Türkiye Hatay’ı gayrimeşru olarak gasp etti . Hatay bir sömürgedir ve bizler hep Sömürgecinin okullarında okuduk ama ona biat etmedik. Sömürgeciler topraklarımızdan defolan kadar da mücadele edeceğiz. İlhakçı TC ye karşı bu savaşımız dünden bu güne de sürüyor; feylesof Zeki el Arsuzi’nin başını çektiği URUBA hareketi ve geride bıraktığı mirasın üzerinden bu günün algılarına direnişine geldik.

Kindi Türk halkını bile ezen ayaklar altına alan onursuzlaştıran girişimleriyle bu faşist diktatörlük rejimi, dün de bu günde komşuları için bir tehlike bir saldırganlık kaynağı olmuştur. Bu gün ısrarla Amerika yaltakçılığı yapılarak Suriye’ye savaş açmak için çırpınmıştır. Dengelerin fırsatından da askeriyle işgale girmiştir. Bahanesi de “Kürd teröristleri”. Henüz kendi ülkesinde Kürd halkının görkemli özgürlük direnişiyle baş edemeyen bir alçak yönetimin bir hayasız iktidarın komşu ülkedeki Kürd örgütlerini terörist ilan ederek yayılmaya başlamasının ana amacı asla “terörle” savaş değildir. Bu diktatörlük rejiminin tek isteği yeni toprak işgal ve ilhakıdır, bu kanalla da bölgede siyasal rol oynama hevesidir.

Bu girişimler başta Türkiye’yi yıkıma, bölmeye, yeni Sevr anlaşmalarına, maceralara sürüklemektir. Sen ve senin gibi DÖNMELER Türk olsa da yapması gereken şey, “Türk milletinizin bekası” için bu maceralara karşı çıkmaktır. Kalkıp burada, utanmazca ” ben alt kimlikte Arap’ım üst kimlikte Türküm” diyerek bu maceracı , bu kumar oynayışına destek vermek için askerli şubesi önünde köpek sürüsü gibi öbekleşmek değildir.

Arap olmak bir alt kimlik ifadesi olmadığını bilmeyecek kadar cahil olduğun için şunu öğrenmen gerek. Araplar yer kürenin en önemli ulusal topluluğudur alt kimlik değil birinci derecede üst kimliktir. Birilerinin gayri meşru tarzda askerleriyle çizdiği sınırlarda yaptığı oranlamalarla alt ya da üst kimlik belirlenmez. Bu ancak sizin gibi DÖVNMELER için anlamlı olabilir ama ne bilimsel ne de sosyolojik açıdan bu tanımlama geçerli değildir. Ulus bileşenine göre mezhepler, tarikatlar, hatta dinler bir alt kimlik sayılsa da ulusal bileşkeleri kimse bir ulusa göre alt kimlik sayamaz. “alt ulus üst ulus” ırkçı bir Nazi, bir Hitler tezidir ve tarihe ayaklar altına alınarak, utanç duyulacak bir söylem olarak ceza kapsamına bile alınmıştır.

Siz Türkleşmiş ahlaksız Araplar öyle bir şeysiniz. Ama onurlu Türkleri aldatamazsınız. Çünkü kraldan çok kralcılığınızın sahte olduğunu onlar da biliyor. Askere alınmayacağınızı bile bile bu gösteriyi yaptığınızı, ilk kurşunda ise kancık itler gibi kaçacağınızı çok iyi biliyorlar. Onurlu Türkler, kendi kimliğine ihanet edenlerin, her kimliğe ihanet edeceğini iyi bilirler; I. Dünya savaşından kalma ünlü “hain Arap” deyimini sizlere layık göreceklerini de çok iyi biliyoruz.

DÖNMELER, TÜRKLEŞMİŞ ARAPLAR siz insan bile değilsiniz alçaklığınızla her yerde ezilecek , onursuz muamelesi görecek, tarihte namussuzluğunuzla anılacaksınız.


Mihrac URAL

Bu haber 421 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Cemil Hayek Yazdı: NİZAMSIZLARIN TANZİMİ

Cemil Hayek Yazdı: NİZAMSIZLARIN TANZİMİ Erdoğan nihayet baklayı ağzından çıkardı: Sen bir merminin kaç para ettiğini biliyor musun?

Ömer Ödemiş Yazdı: Savaş yaşayan Suriye de yaşam bizden daha ucuz!

Ömer Ödemiş Yazdı: Savaş yaşayan Suriye de yaşam bizden daha ucuz! 2019 yılının Türkiye’sinde devlet artan sebze fiyatları ile baş edemeyince çareyi tanzim satış yerleri açarak kendi...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi