Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımGünün Haberi: Erdoğan Rusya'dan İstedi, Mihrac Ural Kesap'tan Cevap Verdi...

Günün Haberi: Erdoğan Rusya'dan İstedi, Mihrac Ural Kesap'tan Cevap Verdi...

Tarih 08 Şubat 2018, 11:27 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural - 8 Şubat 2018 / Perşembe – Kesap

Konu Şoçi barış konferansına katılmam üzerine, Diktatör RTE ve avenesinin kopardığı yaygara ve bu güne gelen sonuçları üzerine siz okurlarıma bilgi iletmek istiyorum

Malumunuz Soçi barış görüşmesi Suriyelilerin kendi aralarındaki barış görüşmesidir. Bu konferansa Suriyeliler katıldı kimi muhalif kimi Esad yanlısı. Derin bir savaştan dış güçlerin müdahalesinin alıp başını gittiği bir kirli savaştan çıkıp Soçi barışına gelmiştik. Herkes birbirini bin bir olumsuzlukla suçlamasına rağmen barışa kararlıca gelinmiş ve sonuçta bu konferans zaferle taçlanmıştır ki bu hepimizin başarısıydı.

Soçi’ye kadim Suriyeli bir ailenin evladı olarak katıldım. Ne sahte belge ne de kural dışı bir evrakla. Tersini Devletimin onayı ve tercihi Rus dostlarımın ısrarlı talepleri üzerine bu konferansa katıldım. Bu benim ana sütü gibi hakkımdı ve başarıyla tarihsel ve vatani görevimi yerine getirdim bundan da onur duydum. Sonuçları ne kadar riskli olsa da bundan asla korkum olamazdı, bundan sonra da olmaz.

Bu konumda kendi iç barışımızı ararken, muhalefetin özellikle Türkiye’nin koruması altındaki muhalefetin cellat, kelle kesen, yakıp yıkan serseri topluluğundan, terör şebekesi ruh hastalarından oluşmalarına bile bakmadık. Devlet olmanın vatandaşlara eşit yaklaşmanın uygar gereği kapsayıcı olduk. Çünkü, burası Suriye her türden insan dokusuyla bir bütün olan vatandır dedik ve meydanda kazandığımız askeri zaferlerin ardında devlet olmanın sorumluluğuyla tüm vatandaşlara kucak açtık. Bunu diktatörde ezile ezile, onursuzlaşa onursuzlaşa, Rusların derin etkileriyle de kabul etti ve Soçi konferansının spansoru oldu.

Bu arada biz Suriyeliler birbirimizle barışmak için geldiğimiz Soçi’de çok doğal olarak birbirimizle tokalaştık fotolar çekildik hal hatır sorduk gelecek kuşaklarımız için ve tüm insanlık için emsali olmayan bir konferansta vatanımız için bulunuyorduk. Bunlar arasında eski ekonomi bakanı ve başbakan yardımcısı Kadri Cemil’le de Rus İnterfaks Haber Ajansının çektiği bir fotoyu ela alan ve bunun üzerinde akıl zoru kurgular kurarak şahsıma saldırılar başladı. Beni terörist ilan ettiler üstelik uydurdukları hiçbir davada henüz mahkeme kararı yokken bunu yaptılar ve akıllarına nedense yeni gelen “kırmızı bülten” le de interpol tarafından aranmam için müracaatta bulundular.

Ne devlet olmanın ne de Cumhurbaşkanı olmanın kalitesinde olmayan hallere düşen Türkiye alnına yeni kar lekeler süren bir sokak davranışıyla Soçi’de olmam üzerine kıyameti koparmaya başladı. Yandaş basın da yetmedi Muhalefet özellikle CHP akıntıya kendini salarak salakça bana saldırmaya başladı; adım üzerinden aptalların bile yapmayacağı diktatör eleştirisine yöneldi. Oysa binlerce kez açıkladım ne Reyhanlı ne de Banyas’la uzak yakın bir ilişkim yok olamazdı da. Ben devrimciyim halka zarar verecek, masumları katledecek bir yelemin hiçbir boyutunda olamazdım. İlkelerim siyasal algılarım kültürel kimliğin buna el vermez ve yeryüzünün hiçbir gücü bana böylesi bir eylem teklifi bile yapamaz. Ama cahillerin yönettiği iktidar ve muhalefetin aynı çamurdan oluştuğu bir ülkede bunların tümü olabiliyormuş.

Bu iktidar muhalefet aptallarını olduğu bir yerde. Soçi barış konferansına gidişime koparılan yaygaranın bir devlet politikası düzlemine yükselmesi beni sadece bıyık altında güldürüyor. Barbar geleneğin bir uzantısı bir tezahürü gördüğüm bu çılgınlığın akıl ölçütleriyle uzak yakın bağının olmaması yaptıkları tüm çılgınlıkları hafife almama yetti.

Buradan bir kez daha belirteyim diktatör Erdoğan’ı ailece yakından tanıyan Esad ailesini de tabirliyle “görgüsüz, cahil, kültürsüz sıradan bir şahıs” olarak görüyorum. Vatanımı halkımı temsilen bulunduğu Soçi barış konferansına katılma hakkımı gasp edeceğini sanan, buna Putin’i ikna edip Esad’a da onaylatacağını sanan bu salakların Türkiye’de hüküm sürmesinden dolayı sadece onurlu mazlum Türk halkının başına musallat olan belayı acıyla izlediğimi ifade etmekle yetineceğim.

Şimdi gelin birlikte bu aptal sürüsünün son olarak basına yansıyan hezeyanlarını birlikte okuyalım ;

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan,” Soçi'de düzenlenen Suriye kongresinde görülen terörist Mihraç Ural'ın oraya sahte kimlikle girdiğini söyledi. Erdoğan'ın terörist Mihraç Ural ile ilgili gazetecilere açıkladığı detaylar şöyle:
"Cenevre sürecinin çok başarılı olduğuna inanmıyorum. Yapılan tüm çalışmalara rağmen, somut bir şey ortaya çıkarılamadı. Astana süreci ise netice alma bakımından daha verimli oldu. Astana’yı biz Cenevre’nin adeta mütemmim cüzü olarak değerlendiriyoruz. Soçi’yle ilgili sıkıntılar yaşandı, bunların aşılması için Mevlüt Bey’in (Çavuşoğlu) epey gayretleri oldu. O gayretler neticesinde bazı yanlışlar düzeltildi. Ama tamamı düzeltildi diyemem. Örneğin o terörist adamın (Mihraç Ural) oraya gitmiş olması. Bunu Sayın Putin’e söylediğimde, ‘Benim bundan haberim yok’ dedi. Ondan sonra konuyla ilgili görüşmeler yaptı. Bize aktardıklarına göre adam oraya sahte kimlikle giriş yapmış.”

(https://www.cnnturk.com/…/cumhurbaskani-erdogandan-mihrac-u… )

İşte bunların düzeyi budur ötesini yazmama bile gerek yok. Yalan riyakarlık ruhlarına inançlarının sahtekarlığı gibi işlemiştir.

Mihrac URAL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi'de düzenlenen Suriye kongresindeki görüntüleri ortaya çıkan Mihraç Ural'ın oraya sahte kimlikle girdiğini söyledi. "Sayın Putin’e…
CNNTURK.COM

Bu haber 1600 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

TC (Tımarhane Cumhuriyeti): Mahkemede ölen hasta tutuklu hakkında yurtdışı yasağı

TC (Tımarhane Cumhuriyeti): Mahkemede ölen hasta tutuklu hakkında yurtdışı yasağı Tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden Mardin’de görülen dava duruşmasına SEGBİS'le bağlandığı sırada...

‘Ya sosyalizm ya barbarlık’ diyen Rosa Luxemburg ve yoldaşı Karl Liebknecht 100 yıl önce bugün katledildiler

‘Ya sosyalizm ya barbarlık’ diyen Rosa Luxemburg ve yoldaşı Karl Liebknecht 100 yıl önce bugün katledildiler Lenin: 'O bir kartaldı ve kartal olarak kalacaktır; ve anısı bütün dünya komünistleri için daima değerli olmakl...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi