Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAhmet Nesin: Savaş için anket yapılır mı Abdülkadir Selvi? Katil oylaması mı bu?

Ahmet Nesin: Savaş için anket yapılır mı Abdülkadir Selvi? Katil oylaması mı bu?

Tarih 10 Şubat 2018, 08:20 Editör yorumcahaber.com

Selvi'nin programdaki mimikleri işlerin nasıl gittiğinin tam bir göstergesi. Ne yalan söyleyeyim, bu aralar pek de iyi sayılmaz, Erdoğan'ın açtığı savaş pek de istedikleri gibi gitmiyor.

Gazetecilik mazoşistliktir diyorum da kimse inanmıyor, eşim Hilal bile anlam veremiyor bana kimileyin. En büyük tartışmamız Erdoğan'ı nasıl devamlı dinlemeye dayandığım üzerine. Üstüne üstlük bir de siyasi programları izlemiyor muyum, ne yalan söyleyeyim, bana bakışları değişiyor. O sırada 2 öpücük kondurmazsam benden tam şüphelenecek. Hele programda Abdülkadir Selvi varsa bana bakışları tam değişiyor, Sıvaslı ya, hemşehrisi olduğundan tam gaz kızıyor.

Esasında ben haklıyım, bütün gazeteleri okuyun, banda alın ve bütün siyaset programlarını seyredin, zamanınıza yazık edersiniz, Abdülkadir Selvi'yi seyredin yeter. Selvi'nin programdaki mimikleri işlerin nasıl gittiğinin tam bir göstergesi. Ne yalan söyleyeyim, bu aralar pek de iyi sayılmaz Selvi, Erdoğan'ın Efrin'de açtığı savaş pek de istedikleri gibi gitmiyor.

Son yazısında Erfin'e açılan savaş için yapılan anketten bahsediyor. Mazoşistim ya, yazısını geceden okudum, ertesi gün de Fransa'dan Almanya'ya geçeceğim, yani erken kalkmam lazım, geçirdiğim kalp krizinden dolayı verdiğim mola yeter, ARTI TV'ye program yapmam lazım, USTURA programı yarından itibaren devam edecek ve Arif Ünal'la savaş psikolojisini konuşacağız. İyi de uykum kaçtı, kendi kendime söylenmeye başladım, evde volta atıyorum, Hilal iyice şüphelenmeye başladı, yarı yardım etmek ister gibi ama diğer yanı kaçıyor benden. Neyse, mecburen anlattım savaş için anket yapıldığını. Anlam veremedi, garip garip baktı yüzüme, konuşsak o da benim gibi olacak, basacak yaygarayı, iyisi mi dedi kendi kendine ve beni kendi halime bıraktı. İşte o an ben de rahatladım, çünkü Hilal Çamşıklı ağzını açarsa Selvi bizi Paris'ten duyardı, ucuz yırttı.

Selvi son yazısında gayet mutlu görünüyor, çünkü Erdoğan'ın yalakası bir araştırma şirketi var MAK diye, onlar Efrin üzerinden bir anket yapmışlar ve sonuçlar çok iyi çıkmış. İyi çıkmış derken halk bu savaşı istiyormuş. Yazısının başlığı da "Anketlerde Afrin Nasıl Görünüyor" Benim yanıt olarak nasıl göründüğüne ne dediğimi anlamışsınızdır, terbiyem de müsait ama yasalar müsait olmadığından yazamayacağım. AKP ve MHP'ye oy verenlerde destek %100'e yakınmış, CHP'de % 75'e yakınmış ama Doğu ve Güney Doğu'da bozuluyormuş. Ama olsunmuş, halk savaşı destekliyormuş.

Halk neyi destekliyor:

Bebeklerin öldürülmesini mi,

Kadınların öldürülmesini mi,

8 kişinin gazla öldürülmesini mi,

İhtiyarların öldürülmesini mi,

Başka bir ülkenin iç işlerine karışılmasını mı

Savaşa Fetih Suresi okutularak gidilmesini mi,

Savaş eğitimi almayan askerlerin ölmesini mi,

Savaşa ÖSO gibi şeriatçı düzensiz orduyla beraber katılmamızı mı,

Erdoğan'ın bu savaş için "Bu daha ısınma turlarımız" demesini mi,

Asker kaçağı damat ve oğulların savaş komuta odasından savaşı seyretmesini mi,

Neredeyse bütün dünyanın Erdoğan'ın yaptığına karşı çıkmasını mı?..

Daha hangisini yazayım, bu anket yapılırken bunları mı sordular acaba? Nasıl bir toplum olduk ki, o anketör gençler, ellerinde buna benzer sorularla halka bunu sorabiliyorlar, hiç mi utanma yada arlanma kalmadı bu insanlarda, toplumun nereye kaydığının farkına varan yok mu acaba?

Peki, Abdülkadir Selvi, bunca yıllık gazetecisin, yalaka da olsan bir deneyimin var, savaşın yanında da olabilirsin ama hiç mi aklına savaş için halka sorulmayacağı gelmiyor a be.......... diyeceğim ama diyemiyorum. A be düdük makarnası, oh be sonunda buldum, rahatladım.

Ahmet NESİN/ artıgerçek.com

Bu haber 406 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Cemil Hayek Yazdı: NİZAMSIZLARIN TANZİMİ

Cemil Hayek Yazdı: NİZAMSIZLARIN TANZİMİ Erdoğan nihayet baklayı ağzından çıkardı: Sen bir merminin kaç para ettiğini biliyor musun?

Ömer Ödemiş Yazdı: Savaş yaşayan Suriye de yaşam bizden daha ucuz!

Ömer Ödemiş Yazdı: Savaş yaşayan Suriye de yaşam bizden daha ucuz! 2019 yılının Türkiye’sinde devlet artan sebze fiyatları ile baş edemeyince çareyi tanzim satış yerleri açarak kendi...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi