Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımHALK CEPHESİ AÇIKLAMA: HALKIMIZA!

HALK CEPHESİ AÇIKLAMA: HALKIMIZA!

Tarih 10 Şubat 2018, 19:59 Editör yorumcahaber.com

Halkımız!
Faşizm, eylül ayından beri Halk Cephesine yönelik sürdürdüğü saldırılara devam ediyor. AKP faşizmi; Halkın avukatlarını, Grup Yorum üyelerini, direnen ve işini isteyen memurları, parasız eğitim isteyen binaları yıkılan ve yakılan Dev-Genç'lileri, tutsak çocuklarını sahiplenen hapishaneler önünde işkence gören TAYAD'lıları, patron sendikacılığına karşı mücadele eden DİH'lileri, halkı ve devrimcilik yapan halk çocuklarını gözaltılarla, tutuklamalarla sindirmeye ve bitirmeye çalışıyor.

Halkımız!
Faşizm, eylül ayından beri Halk Cephesine yönelik sürdürdüğü saldırılara devam ediyor. AKP faşizmi; Halkın avukatlarını, Grup Yorum üyelerini, direnen ve işini isteyen memurları, parasız eğitim isteyen binaları yıkılan ve yakılan Dev-Genç'lileri,  tutsak çocuklarını sahiplenen hapishaneler önünde işkence gören TAYAD'lıları, patron sendikacılığına karşı mücadele eden DİH'lileri, halkı ve devrimcilik yapan halk çocuklarını gözaltılarla, tutuklamalarla sindirmeye ve bitirmeye çalışıyor. AKP faşizmi OHAL adı altında yayınladığı KHK’larla tüm halkı teslim almaya çalışıyor. Fakat ne Katil AKP ve Soysuz Bakan’nıın açıklamaları ne de yapılan işkenceler, gözaltılar, tutuklamalar bizi yıldıramayacak,  bitiremeyecek.
Bizler her gün alanlarda, Yüksel’de, Konak’ta, mahallelerde, üniversitelerde direnmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizler 100ler değil milyonlarız,  faşizmin aşağılıkça saldırıları karşısında duran ve direnen 80 milyon halkız. Çünkü bizim köklerimiz Pir Sultan’dan, Bedrettin’den, Köroğlu’ndan, Mahirler ‘den, Sabolar’dan; onların kararlılığı, inancı ve cesaretinden geliyor. Bizler bu halkın evlatları olarak hiç bir zaman faşizme boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Tarihsel haklılığımız, meşruluğumuz ve halkımızdan aldığımız güçle mücadelemizi büyütmeye ve faşizmin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz. 
Son olarak diyoruz ki, faşizmin devrimciler üzerindeki tutuklama terörüne ve bununla yetinmeyip hapishanelerde Tek Tip Elbise dayatmasına karşı ne tutsaklarımıza ne de onların tutsak avukatlarına hiç bir güç TTE giydiremedi, giydiremeyecek.  Faşizmin bu dayatmasına Karşı Bizler Tek Tipleşmeyeceğiz. Faşizmi Yeneceğiz. Biz Kazanacağız; Çünkü Biz Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!
Keyfi Tutuklamalara Son!
Devrimci Tutsaklara Özgürlük!
İzmir Halk Cephesi

Bu haber 524 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

CEZAEVLERİNDE TUTSAK YOLDAŞLARIMIZIN ADRESLERİ: MEKTUP YAZARAK TECRİDİ KIRALIM

CEZAEVLERİNDE TUTSAK YOLDAŞLARIMIZIN ADRESLERİ: MEKTUP YAZARAK TECRİDİ KIRALIM CEZAEVLERİNDE TUTSAK YOLDAŞLARIMIZIN ADRESLERİ: MEKTUP YAZARAK TECRİDİ KIRALIM

3. havalimanında eylemler sürüyor: Yüzlerce işçi eyleme katıldı, gözaltılar var

3. havalimanında eylemler sürüyor: Yüzlerce işçi eyleme katıldı, gözaltılar var İnşaat-İş Sendikası 3. havalimanında 400 işçinin servis eylemi yaptığını, bu dört işçinin gözaltına alındığını duyu...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi