Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: İSRAİL… BİZ HAZIRIZ… YA SEN...?

Mihrac Ural Yazdı: İSRAİL… BİZ HAZIRIZ… YA SEN...?

Tarih 11 Şubat 2018, 07:44 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural - 10 Şubat 2018 / Cumartesi – Lazkiye

Biz Suriyelilerin tarihi bellidir. Roma’ya karşı direndik, imparatoriçemiz Zennubiya tarihin ilk vatan savunma önderi olarak bunu gösterdi. Haçlı Seferlerine, Moğol, Selçuklu, Osmanlıya direndik; Cemal Paşa el Seffah’ın Beyrut ve Merci/Şam'da astığı liderler bu direnişin şehitleridir. Fransızlara karşı direndik, Antakya'da Zeki el Arsuzi vatanın her yerinde Şeyh Salih el Ali, İbrahim Hanano, Yusuf el azım, Hasan Harrat, Sultan Başa el Atraş, her etnik ve inançtan Suriyeliler olarak Fransızlara karşı durduk. 20 .yy ortasından itibaren de ölümsüz lider Hafız Esad önderliğinde, Amerikan-siyonist senaryoların kirli amaçlarına direndik. Tarih bizi haklı çıkardı. Hani onlar nerede, imparatorluklarıyla göçüp gittiler ama biz Suriyeliler hep vatanımızda kaldı egemen olduk.

Şimdi 2011'den itibaren üzerimize 80 kirli amaçlı kukla devlet Amerika-Türkiye’nin diktatörü RTE- İsrail- Katar- Suudi hep birden yığıldılar kuklalarına her türden destek sunarak ülkemizi kan gölüne çevirdiler. Ama yılmadık umutsuzluğa kapılmadık kahraman Suriye ordusunun yanında durduk Mukaveme Suriyyi ve diğer sivil savaş güçleriyle bu toprakların evladı olarak direnerek ve kazandık.

Bu kahramanlık ve zaferlerden korkan siyonist İsrail durmadan teröre destek olmak üzere bizleri vurdu, Türkiye diktatörü NATO kuklası TSK ile bahaneler eşiğinde işgale girişti, Carablus bölgesi, İdlip ve şimdi Afrin’e saldırıp duruyor, Amerika, Fırat’ın doğusunu işgal ediyor ve kuklalarıyla bu karmaşada pay arıyor, İsrail siyonizmi ise bölgenin sürekli savaş halinde tutulması amacıyla, zafere giden suriye ordusunun yolunu kesmek ve oyalamak için hava saldırılarına hiç ara vermiyor.

Bütün bu düşmanlıklar sadece bencil ekonomik çıkarlar ve hegemonya için, bölge halklarını helak eden savaşlara sürüyor. Böyle de olsa biz buradayız bin kez ölsek de yine dirilip direneceğiz. Onlar ise bir kez kaybedince her şeylerini yitirerek bu bölgeden çekip gitmek zorunda kalacaklardır.

İsrail’e gelince...

Bölgemize yama gibi oturtulan, II. Dünya savaşının kefareti olarak Batılıların Filistin halkının toprakları üzerine zorbaca konuşlandırdığı, emperyalist rahimde doğun ve bölgemizde yayılmacı amaçlarla bu genetik özelliğini dayatan kıyım ve yakım devleti siyonizmin Nazi yöntemleriyle ikame edildiği İsrail, yenilmez değilsin.

12 Temmuz 2006 Lübnan’ saldırının sonuçlarını hatırla İsrail. Ezilerek onursuzlaşarak kaçmak zorunda kaldın. Direnen halkların tokadını yiyerek yere serildin. Sen ki bin kez kazansan da bir kez kaybedince her şeyi kaybedecek olansın. Bölgede barış ve güven içinde yaşamak için hiçbir şey yapmayarak, sürekli düşman üreten hayalin ve kurgularınla bu topraklarda var olmanın mümkünü olmadığını gördün görmeye de devam edeceksin.

Biz Suriyeliler, zamanı gelince yaptığın her saldırganlığın cevabını alacaksın dedik. Bunu bu gün yerine getirdik daha sı da var.

Bu aklınla bu bölgede yerli halklarımızın üzerine tepinerek var olacağını sanıyorsan sonuçları bekle de gör.

İsrail biz hazırız ya sen….?

Mihrac URAL

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, açık hava ve doğa

Bu haber 2779 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Ömer Ödemiş Yazdı: Savaş yaşayan Suriye de yaşam bizden daha ucuz!

Ömer Ödemiş Yazdı: Savaş yaşayan Suriye de yaşam bizden daha ucuz! 2019 yılının Türkiye’sinde devlet artan sebze fiyatları ile baş edemeyince çareyi tanzim satış yerleri açarak kendi...

Cemil Hayek Yazdı: SEÇMEN YOK Kİ, SEÇİM OLSUN

Cemil Hayek Yazdı: SEÇMEN YOK Kİ, SEÇİM OLSUN Seçmen seçime giderken, dış ilişkiler konusunda olduğu kadar, iç siyasetten de habersizdir.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi