Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: MEHMET GÜVENCİ BİR PEDEGOGA CEVABIMDIR...

Mihrac Ural Yazdı: MEHMET GÜVENCİ BİR PEDEGOGA CEVABIMDIR...

Tarih 12 Şubat 2018, 09:37 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural -12 şubat 2018 / Pazartesi - Lazkiye

İki gündür kapsamlı tartışmalarla bu cahillerin Suriye düşmanlıklarını MHP yandaşlıklarını demagojilerini iki yüzlü riyakarlıklarını kendi yazdıklarıyla anlattıklarıyla halkımıza gösterip duruyorum. Mehmet Güven mahallem Antakya /Dırdyak’tan çocukluk arkadaşımdır. Saf temiz bir insandı. Emeğiyle yaşayan türbelerimizi onaran biriydi. Bundan dolayı da belli bir çevrede, bu tür iyilik sevenlere karşı gösterilen sevgiyi kazanmıştı. Ama zaman bu işin çıkar servet sermeye taahüt okul yol kaldırım yapımına uzanınca artık din insanı değil bir tüccarla ve ticaretin çıkarları gereği her türden ilkesizliğe ve halkımız içinde nifaka kadar uzanan yollara düştüğüne tanıklık etmeye başladık.

Tarihte böylesi çoktur. Şu an ülkemizde en az 13 mehdi yaşamakta ve TV yayınları bile yapmaktadır. Bunları da kullanan kullananan kendi çıkarları içinde bunu yol yapan yapana devam etmektedir. Tümü sahtekar riyakar ve halkı aldatmak için kutsiyeti kullananlardır. Mehmet’te sonuçta vardığı yer burası. Bu yeri gelirken payandalar gereklidir. Tarihte bu payandaları müflis ilkesiz kendini aydın sananlar oluşturur. Mehmet eğitimsiz biri ilk okulu bitirmemiş kem küm bildiği Arapçayla kutsal metinleri asla kavrama şansı olmayan akıl algı yetileriyle bu süreci sürdürmesinin imkanı yoktur. Bunun için bu müflisler devreye girer. Mehmetd7in tartışma düzeyinde yeri olmadığı için bu müflisler konuşur; ama bunlarda savundukları değerleri bilmedikleri için saçmalayıp dururlar.

İşte bunlardan biri de Nassr Lilleh Nassr rumuzlu bildik şahıstır. Son iki gündür yaptığımız tartışma ve eleştirilerde asla kişisel bir hakarete yönelmedim ve sözlerimin tamamen fikirleri kast ettiğinin bilinmesini isterim. Riyakar, cahil, tutarsız, değdim yerde tam anlamıyla savunulan fikirleri kast ettim. Zaten şahsileştirmekte bir işim yoktur olamaz da. Çünkü bu insanları yaşamda yada siyasal sahnede hiçbir ortaklığım yoktur tanımam etmemde. Fikirleriyle ilgiliyim, bu fikirlerin, halkımın 1400 yıl içinde oluşmuş inanç kimliğini bozmasına karşı tepkiliyim. Olay budur.

Tartışmanın son ucunda Nassr Lilleh Nassr şunları yazdı;

“1970 lerın paradıgmasıyla olayı algılamak hareket ve eşyanın tabıatına ayrkırı .....MAWLEYE CAA3FEER es SAADEK takıyye (polıtık eylem )yöntemını bize boşunamı öğrettı 
.
hz ALİ yi sevmek suç değildir ..kendısının adı huseyın babası ALİ olan beledıye başkanı ..ĞADİR KHUM bayramımızı kutlaması politikte olsa bu yenilmıiş bir halk olan alevıler için bir kazançtır "eğer yezıdle ALİ arasında bi taraf seçmem gerekıyorsa terddutsuz ALİ nin yanındayız diyecek kadar curetkar.ayrıca sitelerıne bakma zahmetı görursenız bahceköy ve yeşilköye yapılan yatırmın (spor salonu hala saha yol zıftleme vb.)eskı parayla bir trilyon 800 mılyon olduğunu görursunuz (bir mılyon 800 bın).adanada butun alevı kültür derneklerı bu etkınlıye katılmışken onlara bi sözunuz yokta neden sadece sayın Güven ..tek açıklaması kıskançlık çünkü sayın Güven gerçek anlamda kımsenın başaramadığını başarmıştır EMEKÇİ ALEVİ HALKIN asıl unsurlarını toplamayı bır araya getirmeyı başarmıştır ve şuan emınım Sayın Güven için gerçek bir ALEVİ nin TIRNAĞI 10 hüseyin sözlü eder”

CEVABİMDİR

1-

Buraya kadar düşeceğinizi iyi biliyorum, uzun yılların polemik deneylerinden bunu doğru tespit ettim. Utanmadan karşıma geçmiş MHP’li bir katili bir halkımın düşmanını çıkarlarımızı sağlıyor diyerek bana savunma küstahlığı yapıyorsun. Sen ve senin gibi köleler Mehmet Güven ve dar halkası çıkarları için bu ülkücü köpek sürüsünün yalakası olabilirsiniz. Ama bunu halkım adına yapamazsınız ve size yaptırmayız da. Çok ağır hesap ödersiniz bilginiz olsun.

Öncelikle utanmanız gerek, Mehmet Güven dinilen kişi nedir, “din adamı mı?” Mütaahit mi? İş takipçisi mi?. Ne işi var bu ayak oyunlarında güvendiği adam mı yok, yoksa sonuçları bir tek kendi cebine mi indirme çabasında? Nedir? Anlatabilir misiniz? İnanç kimliğimizin tüm tarihini araştırın bir tek bilgemiz bir tek inanç şeyhimizin böylesine rezillik içinde olduğunu gösterebilir misiniz. Siz salak mısınız kimi aldatıyorsunuz . Tarihler boyunca paranın abisinden uzak olmak için dünyasal her şeyi terk eden bilgelerim varken bun sefilleri mi örnek alacağız, bu davranış FTEÖ sitili bir din algısıdır Muaviye’nini devletsiz ve yüklü mali imkanlar olmadan hüküm sürememem kaygısıdır. Buna din buna inanç denmez din maskesiyle çıkar hesapları Bizans ayak oyunları denir?

2-

Seyidine Caf er el Sadık’ı kendi çirkefinize örnek göstermen ise bu inancı hiç bilmediğini gösteriyor. Be aptal sürüleri. Seyidine Cafer el Saddık’ın “takiyye” dediği şey, sır tutmaktır, Ehlibeytin düşmanlarına karşı onların batini öğretisini korumaktır ser verip sır vermemektir. Siz bunu düşmanla çıkar için işbirliği yapılabilir haline getirmişsiniz utanın utanın. Bunu hangi alevi kabil eder. Anlaşılıyor ki siz bunun için bu inancı bölmeye parçalamaya, çıkarlarınız ve maddi dünyan şehvetleriniz için düşman önünde yatılabileceğini ilke edinmişsiniz. Bozulmuş ahlaksızlaşmış bir süreçtesiniz. Bu çabalarınızı her yerde deşifre edeceğiz.

3-

Din adamı sosyal irşad yapar, okul, asfalt, kaldırım, spor tesisi gibi işiyle uğraşmaz. Kendi çevresine hizmet edecekse bile bunu bir kurul bir hayır dernekle yapar ama asla gösteri niyetine yeni ihalelerin alınmasına payanda olmak üzere yapmaz. Bunu bilmiyorsunuz ve Eskiocak’lara bunun için çatıyorsunuz. Adamlara etmediğiniz söz kalmadı ahlaksızca da saldırdınız. Eski ocaklar din ve serveti birbirine karıştırdılar ve doğal sonuçlarına derin devletin köleliğine kadar uzandılar NATO kuklası TSK’ya “dua” etmeye anavatanları Suriye’ye ihanete kadar gittiler. Siz yolun başındasınız ama hızla oraya gidiyorsunuz. Bunun için de “Malula olayından sonra Esad’ı desteklemeyi bıraktık” diyorsunuz. Be hain sürüsü siz ilk andan itibaren derin devletin maşası olarak Suriye üzerine yönelen kirli savaşı duruşunuzla ilgisizliğinizle desteklediniz. Güvencileri bu konuda bir tek adımları yok, hiç de olmayacak bu belli oldu.

4-

İhale, taahüt, okul, yol vb dünyevi işler için açık net bir muhasebeniz var mı? Bunu yayınlayın da görelim . kaynağı ve sarfı bir denklem içine alalım. Bunu yapamazsınız. Sanki babanızın cebinden bunca mali yükü karşılıyor gibi sahtekarca açıklamalar yapıyorsunuz ve mimletin yuttuğunu sanıyorsunuz.

Bu kaynaklar nereden bunu sorgulamanın zamanı var hele bir bekleyin. Sonra diğer yazılarında Esad'ın kilise gezisini Hıristiyan şehitleri ziyaret etti, Ertürk’le görüştü diye yaygara yapıyorsun. Adana büyük Şehir belediye başkanı MHP’li katil eli Suriye kanına bulaşmış Hüseyin Sözlü’nün kıçına sokulan seyidin Mehdi Memeti görmüyorsun, ama Esad’ın laik bir devlet adamı olduğunu bile bile, onun kilise ziyaretine öfke duyuyorsun. Be salak bu topraklardaki geçmişimiz nedir bizim bunu bilmiyor musun? Hepimiz Hıristiyan’dık hem de inançlıydık kendi topraklarımızda çalışıyor yaşalı organize ederek bakir toprakları vatana çeviriyorduk. Geçmişimiz bu. Arap İslam ve emevi saldırıları altında malımızı ırzımızı korumak için İslamlaştık ve beraberimizde onlarca Hıristiyan bayramını da birlikte getirdik. Bu gün bu bayramları ( Kıdas, Milad, Salib, Barbra, Cuma el azima vb) kutlamadan Alevi inancı tam olur mu? Sıklıkla sana diyorum sen bu inancı bilmiyorsun bu kemsin hiç bilmiyorsun sadece sallıyorsun. Memet7e sözüm yok o nın algı kapasitesi bu ayrıntıları denklem haline getiri soyutlaması mümkün değil. Siz pedagoglar ona doğruyu öğreteceğinize, yüzme bilmeden denize atıldığınız için boğulup duruyorsunuz.

Bu ikiyüzlülük seni utandırmıyor mu? Esad bir siyasi lider ve Sünni bir devletin başkanı çok doğal olarak her etnik yapıyla ayrı ayrı her farklı dinle ayrı ayrı ilgilenmek yükümlülüğündedir. Her mezhep karşısında da eşit olacaktır. Senin ki MG, ise Alevi geçiniyor ama en çok MHP'li Hüseyin Sözlü’ye yaltaklanıyor bunu gör önce.

5-

Türkmen dağındaki mücadelemi sorguluyorsun. Bu seni birkaç gömlek aşar. Ben okurlara açık olsun diye yazacağım. Türkmen dağındaki başarım ve Suriye zaferi olmasaydı ilk adımda Hatay halkı doğranacaktı biz bun engelledik, Kesab’ı istila eden terör şebekesi ve yeni Osmanlıcıların ayaklarını kırdık, Türkmen dağına yürüyerek tüm hainleri kuklası oldukları Suriye düşmanı diktatörün kucağına döktük.

Bu onursal savaşta, Türkmen dağında elimle esir aldığım hastane, teröristleri tedavi için meydan hastanesi olarak yapılandırılmış ve kapısı önünde bir lahit üzerine bu hastanenin Adana Büyük şehir belediye başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü tarafından hediye edildiği yazılmıştır. Ayaklarımın altına aldım. Halkımı katledenleri tedavi edenleri ezerek hezimete uğrattık,

Hastane siviller için değil, Dağ başında ormanlık içinde tıpkı bir top, bir tüfek, bir bomba gibidir, teröristleri biz Suriyelileri halkımızı inanç kardeşlerimizi katletmek için savaşın bir parçası olarak faaliyet göstermişti. Her yaralı terörist dönüp özellikle bu bölgede Minnana halkını doğrayıp öldürmek üzere bu hastaneden medet umuyordu ve bizim salak Mehmet Güven gidip bunun kıçına sokularak poz veriyor, iftar yapıyordu. Bunun vereceği tirilyon dolarlar halkımızın kanına girmesi karşısında ne değere sahiptir. Söyler misin? Bu kadar riyakarlık olur mu?

6-

Mehmet’in pedagogu bu hikayeleri anlatırken kendi abesini açığa vuruşunun farkında değil mi nedir? Anlattığı hikayelerle bize bu hayasızlığı yutturmak üzere halkımızın ne kadar kar ettiğini anlatmaya çalışıyor. Güler misiniz ağlar mısınız bu nedir Allah aşkına bu ne kepazeliktir söyler misin?

Sizin dininiz para mı? Sizin dininiz ihale mi? Bunu anlatın bize.

Hasibi (Kas) Abbasi imparatorluğunun ünlü Bağdat valisine boyun eğmedi, zindan yattı. Bu örnek varken bu salak Mehmet’in MHP kıçına girmesini mi örnek alacak bu millet. Bunu mu savunacak pedagogolar?

Sizi anlamak esasında zor değil. Halkımızın gençliğimizin ezeli ve ebedi düşmanı ırkçı-milliyetçi MHP kıçına sokulmanın kefaretini size ayrıca ödeteceğiz bunu bir kenara yazın. Siz artık bizden değilsin ve düşmanlığımızı kazanmak için kimliğimizi bozacak her melanete yöneliyorsunuz. Bunu bilin. Kendi abeslerinizi savundukça batıyorsunuz. Hepsi bu

7-

Bana gelince Türkmen dağında temas hattında tüm semavi dinlerin ve medeni hukuk kuralları gereği ana vatanımı savundum, bunun dışında bir esire tokat vurmadım, terörist cesetlerinin eza görmesini engelledim, doğayı korudum, orman yangınlarını engelledim. Teröristlerin kullanımında olmayan okul hastane, ibadet yerlerini gözüm gibi korudum. Bu günde Türkmen dosyasını elimde tutmuş devletimin verdiği görevi, barış için değerlendiriyorum. Türkmenlerin tüm belediye başkanları ve şahsiyetleri doktor ve profları yanımda, barışı birlikte yükseltiyor, vatan severliğimizin ifadesi olarak köylere geri dönüşü organize ediyoruz. Bu açıdan benim ne yaptığımı “acaba Türkmenlere ne yaptı” diye sorgulama git Türkmenlere sor onlar sana gerçeği anlatacak.

Yayınladığın fotoda Ğadir hum kutlamalarında Hüseyin Sözlü’nün konuşmacı olması ise sizin utancınızdır. Bu foto sıklıkla sarıldığınızı ve iddia ettiğiniz batini inancımızın içine sokulan bir çomaktır. Bu kürsüde böylesine bir faşistin halkımızın düşmanın yer alması dine ihanettir insanlık indinde de suçtur.

Siz işte bu riyakarlığı temsil ediyorsunuz. Ötesini değil

8-

Siz farkında değilsiniz ama ben size söyleyeyim. Boyacı Mehmet onurlu bir insandı türbelerimizin bakımını da yapıyordu sevgi kazanıyordu ama işi çıkar kısmına girince servetlere dalınca sevgi kitlesini kaybetti o artık bir mütaahit bir çıkarcı bunun için ne dini ne imanı olmayan bir yalaka haline gelerek MHP ye kadar düşmüş oldu. Ama kitlesi saflık ve cehaletin bileşkesi olarak büyümeye devam etti. Kitlenin talepleri arttıkça bunu ne kutsiyetiyle ne de mali imkanlarıyla karşılama durumunda olmayan Mehmet doğal olarak adım adım devlete sonra derin devlete ve sıradaki kurumlarına yaslanmayı seçti. Bu esasında halk kitlesiyle kurulu olan kadim bağın koparak yeniden yapılandırılmasını getirdi. Bunun için MHP’li katille yetinilmeyecek, derinlere girilecek siz pedagoglar da bunun gerekçelerini, ağdalı demagojik cümlelerle kitleye anlatacaksınız. Zaten tarihte bu dümbelek işler hep öyle yapılmıştır.

Bu gidiş elimizdeki duyumlara göre “bizlerin katline fetvaya” kadar gelmiş bulunuyor. Derin devletle oluşan yazılı olmayan tefahümünüz, MİT’en doğrudan emir almaya kadar uzanacağı kesindir. Bu yapıyı MG’nin başka türlü taşıması mümkün değildir. Devletle mücadelesi olmayanın devletle dost olması kaçınılmazdır. Tarih bize hep bunu anlatır. Siz de bilin. Biatçilarınızı bu işlerle uğraştıracağınız günleri bekliyoruz onları da iyi misafir edeceğiz .

9-
Samandağ belediyesinin Suriyeli göçmenlere yardıma sıcak bakmaması üzerine yazmışsın. Ne kast ettiğini kestiremiyorum ama ben sana söyleyeyim. Bu onurlu bir karardı, çok yerinde bir tutumdu. Çünkü, bu vatan hainleri eli silah tutanları, kardeşlerinizi kıyıma uğrattı katletti. Tabi ki halkına sahip çıkan bu hainlere prim vermeyecektir. Siz ise alttan alta bu yardımları yapmış gibisiniz ki bu da açığa çıkar.

Sen gelmiş kıptı misali sirkatini itiraf ediyorsun. Gidin bir de Suriyeli vatan hani göçmenlere yardım edin ve Suriye’yi destekleyenlere savaşan militanlara sırtınızı dönün. Sizi tu tutumlar belirliyor başkası değil.

Yazıklar olsun utanmadan bir de yaptığınız abesi savunuyorsunuz. Gidin MHP ye katılın, bakın adı Hüseyin’miş, baba adın da Ali imiş, daha ne istersiniz. Allah aşkına sen yazdıklarına inanıyor musun? Bu ne komedi ya kimi aldatıyorsun sen?

10-

Şimdi hazır ol kendi cümlenle Mehmet Güveni bir kalpazan, ikiyüzlü bir soytarı olarak tanımlayın şu cümlene ne diyeceksin bakalım

“eminim Sayın Güven için gerçek bir ALEVİ nin TIRNAĞI 10 Hüseyin sözlü eder “

Şimdi sen bana Mehmet Güven’in, Hüseyin Sözlü’yü kandırmak için mi böyle yalakalık yaptığını söylüyorsun ?

O zaman benim şu soruları sorma hakkım olmaz mı?

Acaba aynı oyunu inanç topluluğu halkımıza da oynuyor olmayasınız? Aynı taktikle dev servetleri cebe cukalayıp görüntü için birkaç hediyeyle çocukları kandırıyor olmayasınız? Bu yaptığınızın hesabını bu saf halk bir gün öyle bir soracak ki siz de şaşıracaksınız.

Her şeyi birbirine katmış, dünyevi maddi çıkar, taahütler, okul yapımı, kaldırım asfalt ihaleleri, hep para, türbe onarımı da eskiden gelme bir göz boyama olarak takiyye mi yapıyorsunuz? Hep bu kirli akılla yapılanıyor her şeyiniz. Başkası da olamazdı çünkü Mehmet’in akıl yetileri ancak bu küçük ayak oyunlarına yeter. Halkının çıkarları için riske girmek, dik durmak açıkça anavatanı Suriye’yi desteklemek gibi zorlu şeylere giremez. Bu onurlu işlere yürek ve inanç ister bu da sizler de asla yoktu olmayacakta.

Zavallı güvenciler sırtınıza binmiş inancınızı sömüren bu bedbahtlara daha ne kadar izin vereceksiniz yazıklar olsun.

Mihrac URAL

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar

Bu haber 702 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Ahmet Nesin: Seçimi kaç cinayete kazanırsın Erdoğan!...

Ahmet Nesin: Seçimi kaç cinayete kazanırsın Erdoğan!... Perde tekrar açıldığında herkes sahneye sırtını dönmüş, kımıldamadan duruyordu. Damat herşeyin farkındaydı ve fısıl...

Cemil Hayek Yazdı: HUKUKUN KATLİ VE SEÇİMLER

Cemil Hayek Yazdı: HUKUKUN KATLİ VE SEÇİMLER 'Sen kimsin ey savcı!’ derken, Erdoğan aslında cevabı kendisi veriyor; ‘Savcı’ diyor.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi