Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımTrump’ın itleri, korkutamaz siyahileri!

Trump’ın itleri, korkutamaz siyahileri!

Tarih 12 Şubat 2018, 10:39 Editör yorumcahaber.com

Ku Klux Klan icazetli Trump hükümetiyle, MC dönemlerinin ya da IŞİD tabanlı AKP hükümetinin hiçbir farkı olmadığı, cinayetten cinayete aynı pervasızlıkla koşturduğu, Black Lives Matter önderlerinden olarak anılan Muhiyidin d’Baha faili meçhul cinayetiyle bir daha kanıtlandı.


D’Baha’nın ırkçı Konfederasyon bayrağına saldırdığı anın görüntüleri…

Muhiyidin d’Baha adıyla tanınan Muhiyidin Elamin Moye, salı sabahı, bisikletini sürerken arkadan vurulmuş şekilde ölü bulundu. New Orleans polisi, olası neden ya da şüpheliler hakkında ilk etapta bilgi olmadığı beyanında bulundu.

32 yaşındaki D’Baha, Poughkeepsie’den Güney Carolina’ya 19 yıl önce taşınmıştı. New Orleans’ta ise kişisel bir yolculuk yapıyordu.

Kuzeni Camillie Weaver, d’Baha için “Charleston’ı ve uğruna mücadele verdiklerini seviyordu. Hayatımda mücadelesine kendini O’ndan daha çok adamış ve daha çalışkan kimseyi tanımadım. Charleston halkı için bir değerdi ve halk O’nu çok özleyecek” dedi.

D’Baha, son olarak geçen şubat ayında Charleston Koleji’nde gösteri yapan sağcıların elinde sallanan bir konfederasyon bayrağını almak için barikatın üstünden atlarken gözaltına alınmasıyla dikkatleri toplamıştı.

Olayda, Güney Carolina Ayrılıkçı Partisi mensupları, 2015’te eyalet ana bayrak gönderine, konfederasyon bayrağını indirmek için tırmanmasıyla meşhur eylemci Bree Newsome’ın kolejde ders vermesine karşı toplanmıştı.

D’Baha’nın canlı yayında konfederasyon bayrağının sallanmasını önlemek ve bayrağı almak için davranması, orantısız cezalarla karşılanmıştı.

Takiben, gazetelere verdiği demeçte, “Bir kuşağı daha bu bayrağı sallayarak sindiremeyecekler, bir kuşağın daha gözünü korkutamayacaklar” demiş ve “Bu yaptığımla gerçek direnişin ne olduğunu ve insanların korkmadıklarını anlarlar” diyerek de ilave etmişti.

D’Baha’nın cenazesinin Charleston’a getirilmesi için web üzerinden imece başlatıldı ve şimdiye kadar 7500 dolar toplandı.

Hayred.net

Bu haber 155 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Suriye: Savaşla ya da barışçıl şekilde İdlib'e geliyoruz

Suriye: Savaşla ya da barışçıl şekilde İdlib'e geliyoruz Suriye'de İdlib'de kontrolü elinde bulunduran cihatçılarla müzakereler sürerken Şam yönetimi, iç savaşta gö...

Dikkat çekici belge: AKP Şam'da namaz hayalleri kurarken ABD 'Esad düşmeyecek' kararını vermiş bile...

Dikkat çekici belge: AKP Şam'da namaz hayalleri kurarken ABD 'Esad düşmeyecek' kararını vermiş bile... ABD askeri belgelerine göre ABD, Suriye'de savaşın başından itibaren 'rejim değişikliğini' olası görmem...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi