Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: FATİH PORTAKAL'A AÇIK MEKTUP...

Mihrac Ural Yazdı: FATİH PORTAKAL'A AÇIK MEKTUP...

Tarih 13 Şubat 2018, 13:41 Editör yorumcahaber.com

(Lütfen beni izleyenler hep birlikte bu mektubu Fatih Portakal'a FOX TV'ye gönderelim)

Sayın Fatih Portakal,

Ben Mihrac Ural.

Beni günlerdir yargısız infazlarınızla terörist diye mahkum ettiniz. Yayın ilkelerinize aykırı olan bu durum bana söz hakkı oluşturdu. Ama buna bu hakkı vermeyeceksiniz; çünkü ülke karanlık bir baskı döneminden geçiyor. Sizi anlayışla karşılıyorum. Ama sesimi bari siz duyun.

Ama siz de aynı baskıcı rejimin izinden bana yargısız infazlarınızla baskı yapıyorsunuz. Bu satırlarda elbetti ne mahkeme kurulur ne de hüküm verilir. Dünyanın en önemli haber ajanslarına verdiğim röportajlar dahil onlarca makaleyle dile getirdiğim gibi Reyhanlı olayıyla uzak yakın hiç bir ilişkim yoktur ve olamazda. Masum insanları katletmek devrimci ilkelerimle asla bağdaşmaz. Bu eli kanlı diktatör olaydan yarım saat sonra yolsuzlukları ispatlanmış İçişleri bakanı Muammer Güler, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yla beni “suçlu” ilan ettiler.

Kriminoloji bilimine hakaret edercesine yapılan bu suçlama, tutuklanan 32 kişinin ne polis sorgusunda ne de savcılıkta karşılığı bulunmamıştır. Sorgulananlar, hakkımda zerre kadar ne tanıdık ne olayla ilgili yerimin olduğunu gösterecek bir amere sunmamıştır. Hiç birini de tanımam etmem.

Adım paraşütle bu Reyhanlı davasına eklenmiş, olaya siyasi süs verilmek istenmiştir. Tüm amaçları Türkiye’yle, Suriye’yi savaştırmaktı, bölgeyi cehenneme çevirmekti (benim bu olayı ilgili derinlemesine yaptığım araştırmalarda gördüğüm; MİT içinde kimi unsurlar MOSSAD ve Lübnan+Antakya uyuşturucu mafyasının tetikçiliğini yaptığı. similayson masasında Türkiye-Suriye savaşını kışkırtmak isteyen bir proje olarak tezgahlandığıdır.

Bu iddiamı ispata da hazırım. Kanalınızda canlı yayın yapalım katılayım ve konuşayım. Belgeleri kanıtları ortaya koyalım.

Bu konuda da henüz mahkeme kararı verilmemişken ısrarla yaptığınız suçlamalar, beni "terörist" ilan edişiniz, hakka, vicdana, izana sığmayacağını ifade edeceğim. Adımı böylesine haksızca kirletip üzerimden eli kanlı rejimi eleştirmek bence etik olmadığı gibi size hiç bir şey kazandırmaz.

40 yıla yakındır ülkemden uzağım ve Türkiye’ye asla hiçbir kötü düşüncem ya da fiilim olmadı olmayacak da. Bu ülke benim de ülkem ona asla zarar vermem iktidarlar değişir halklar kardeş kalır ilkem budur. Ülkem Türkiye ve anavatanım Suriye’nin kardeşliği için çalışan bir insanım. Başında olduğum Mukaveme Suriyyi örgütü sivil bir vatan savunma örgütüdür başka ülkelerde asla ve hiçbir biçimde eylemi olamaz. Görevi, dış güçlerin ve vatan hanilerinin ülkeyi yakıp yıkma istemlerine karşı durmak temas hattında savunu yapmaktır ; bu örgütte kendim Cenevre anlaşmaları ve ek protokollerinin ilkelerini militanlara öğrettim; esire takat bile vurulmaz, terörist de olsa cesedine ilişilmez, doğa korunur kasıtlı orman yangınlarına karşı durulur eğitim sağlık ve ibadet yerlerine silahsızlara kadın çocuk yaşlılara esle dokunulmaz. Etnik ya da dini ve mezhebi ayrımcılık yapılmaz: Laik olan bu örgütte Arap, Türkmen, Kürd, Alevi, Sünni, Hıristiyan, Dürzi, İsmaili, Ezidi vb tüm Suriye mozaik dokusu vatan savunma ortaklığında yerini alır.

Bu algılarda olan bir yapıyı ve başında olan beni teröristlikle suçlamak hangi vicdana sığar sorusunu vicdanınıza bırakıyorum

Bu diktatörlük rejimi o kadar karanlık işler yaptı ve yapmaya devam ediyor ki, güzelim ülkeyi bölmekten maceralara sürüklemekten başka bir anlamı yoktur. Gerçek terörist işte budur, ben değilim. O ayrıca ülkeyi bölünmeye götüren iç ve dış siyasetlerin mimardır. Türkiye terör diye bir şey varsa o da bu iktidarın kışkırtıcı baskı rejiminin ürünüdür. Buna rağmen, gerçek mücrimlerin bile savunma hakkını sağlamak gerek çünkü adalet ve hukuk hepimizin ihtiyacıdır. Hukuksuzluk orman kanunlarının hükmünü getirir ki bu da insanlık evrimine ve vardığı düzeye bir hançer darbesidir.

Soçi barış konferansına katılmam meselesine gelince. Bu konferans, Suriye halkının kendi arasında bağlanan bir barış konferansıdır. Belki tarihin en kapsamlı en farklı barış konferansı da budur, niteliği genişliği katılımcılarıyla ortaya koyduğu tarihsel boyut, insanlığa ve torunlarımıza insanlık adına barış ve güvenlik adına dev bir mesaj olmuştur.

Suriyeli bir vatandaş olarak anavatanımın bu barışçıl girişiminde, hem Rusların önermesi ve ısrarı, hem de Suriye devletinin onayıyla katıldım. Gayri meşru bir katılım değil, kimliğimle adımla sanımla, oğlumun devletler hukukunda hukuk doktoru olmasının, diğer oğlumun Suriye ordusunda subay olma konumunun ve diğer evlatlarımın öğrenci olması sıfatıyla, bir Suriye vatandaşı olarak ülkemin barışı ve birliği için bu konferansta yer aldım. Bundan kime ne?

Bu konferansa açık delileriyle kelle kesen muhalifler, selefi, tekfirci cihadist, ruh hastaları Türkiye’nin bir ayıbı olarak, diktatörün şemsiyesi altında katılması dururken, beni hedef almanız doğru olabilir mi ? Kendinizi, kendi vicdanınızla sorgulayın bana yaptığınız suçlama insaf dairesine sığar mı?

Teşekkür ederim.

Not: (Bu satırları özelden size yazmak istedim ama özeliinize yazacak bir adres bulamadığım için buradan iletmek istedim.)

Mihrac URAL

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta

Bu haber 759 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Korkak AKP faşizmi tam hız: Bu kez rapçi bir genci tutukladılar!

Korkak AKP faşizmi tam hız: Bu kez rapçi bir genci tutukladılar! 'Ezhel' adıyla tanınan rapçi Sercan İpekçioğlu, şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği ve kullanım...

Erdoğan'ın faşist tetikçisinden seçim tehdidi: 25 Haziran sonrası olmadı gömdüklerimizi çıkarırız

Erdoğan'ın faşist tetikçisinden seçim tehdidi:  25 Haziran sonrası olmadı gömdüklerimizi çıkarırız Akit TV ekranlarında yayınlanan 'Bilgi Savaşları' isimli programa katılan Prof. Dr. Ahmet Maranki, 24 Hazir...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi