Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımLiberal soytarının yalanı tescillendi: Hesaptan kaçamayacak!

Liberal soytarının yalanı tescillendi: Hesaptan kaçamayacak!

Tarih 02 Mart 2018, 16:24 Editör yorumcahaber.com

Liberallerin ihanetinin üstüne giden devrimci ve yurtsever aydınların katledilmesini (itlaf edilmesini) isteyen liberal Sevan Nişanyan, kendisini eleştiren Merdan Yanardağ'a iftira atmıştı. Söz konusu iddiada adı geçen kişiler de, Nişanyan'ı yalanladı..

Yıllarca AKP'ye doğrudan hizmet ettikten sonra iplikleri pazara çıkan, söyledikleri ve tezleri tarih ve yaşam tarafından yanlışlanan liberallerin ve sol liberallerin umutsuz saldırıları sürüyor. Miadını dolduran liberallerden son olarak, Sevan Nişanyan'ın Merdan Yanardağ'a attığı iftira da, iddiada adı geçen kişiler tarafından açık ve net şekilde yalanlandı.

Murat Belge'nin, "kaçma hamlesi" diye yorumlanan, "baskı altındaki akademisyenler" programı kapsamında Oxford Üniversitesi'ne (İngiltere) gitme girişimi ortaya çıkınca, yeni bir tartışma başlamıştı. Kırmızı Kedi Yayınevi, bu tartışmaların ardından çok önemli bir hatırlatma yaparak, yazarı Merdan Yanardağ'ın liberallerin ipliğini ta 2013'te pazara çıkardığı kitabı 'Liberal İhanet'i okuma önerisi olarak kamuyuna sunmuştu. Bunun üzerine liberaller eski alışkanlıklarıyla başarısız bir linç girişimine başlamış, ama eskisi gibi iktidar desteğine sahip olmayan bu girişim çabucak sönümlenmişti. ABC ve Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Yanardağ ise bu gelişme üzerine gündemi sarsan bir değerlendirme yaparak, "Liberaller yolunu döşedikleri cehennemi kurbanlara bırakıp kaçıyor!" demişti...

İlerleyen günlerde basında söz konusu tartışmayla ilgili çok sayıda yazı ve değerlendirme ortaya çıktı. Bunlardan, soL'da yayınlanan Taylan Kara imzalı yazıyla tartışma tekrar alevlendi. Bu kez topa Ali Nesin ve firari liberal Sevan Nişanyan girdi.

Nesin'in Taylan Kara eleştirilerini görüp 'el yükselten' Sevan Nişanyan, yurtsever aydınların katledilmesi (itlaf edilmesi, yani hayvan gibi öldürülmesi) gerektiğini söyledi. 

Birikim dergisi yazarı ve 'Yetmez Ama Evet'çi liberal Sevan Nişanyan, Ali Nesin'in paylaşımının altına şöyle bir yorum bıraktı:

“Bunlar organize vurucu tim. Aptal değiller, görevliler. İtlaftan başka çare yok.”

Bu skandal sözlerle yetinmeyen Sevan Nişanyan, kendisini eleştirenlere de küfürler ve benzer katliam tehditleriyle karşılık verdi. Tartışmaya Merdan Yanardağ da girdi. Yanardağ'ın ilk mesajı şöyleydi:

Merdan Yanardağ'ın açıklamalarından sonra Sevan Nişanyan, saldırısının yönünü Yanardağ'a çevirerek, yukarıda da görüldüğü gibi, "Bunların leşi çöplüğü kirletir" diye, akla sığmayacak bir yanıt verdi. Nişanyan bu yanıtıyla, ilk attığı mesajdaki sözlerinde ısrar ettiğini, sadece bir "metafor" yapmadığını da göstermiş oldu. 

Yanardağ' bunun üzerine, "Eski Birikimci, 'yetmez ama evetçi' Sevan Nişanyan, Murat Belge'yi eleştirenlerin 'itlaf' edilmesini, yani hayvan gibi öldürülmelerini istemiş. Kadına karşı şiddet suçundan yargılanan bu liberal soytarı, hangi yüzle insan içine çıkacak?" diye ikinci bir mesaj atınca, Nişanyan hiçbir kanıtı ve temeli olmayan bir iddia ortaya atarak saldırılarını sürdürmeye çalıştı.

SADECE LİBERAL BİR HAİN DEĞİL, AYNI ZAMANDA ALÇAK BİR YALANCI

Peş peşe küfürlü paylaşımlar yaptığı görülen Nişanyan, ayrıca Yanardağ'ın Enver Yücel isimli bir şahıstan birilerine (bu 'birileri'nin kim olduğu belli değil) kitap yazdırmak için 50 bin dolar aldığını iddia etti. İşadamları ve kurumlar / firmalar bir tv programına ya da bir araştırmaya sponsor olabilirler. Kurallara uyulduğu sürece bu konuda bir sorun yok. Yaygın bir uygulamadır. Ancak, Yanardağ'ın ne yaptığı televizyon programlarına ne de yazdığı kitaplara bu güne kadar hiç kimse ve hiçbir kurum ya da firma sponsor olmadı. Yanardağ, herhangi bir proje için böyle bir sponsorluk girişimine aracılık da yapmadı. Bu nedenle Yanardağ, içinde, "parayla kitap yazıyor ya da yazdırıyor" imasını taşıyan bu iddiaya sert tepki gösterdi.

Bu iddialarla ilgili açıklama yapan Yanardağ, Nişanyan'ın bir yalancı olduğunu, Enver Yücel diye birini tanımadığını söyledi. Daha sonra Google'dan bu ismi aradağını ve Yücel'in eskiden MHP'ye, son dönemlerde de iktidara yakın duran bir eğitimci ve işadamı olduğunu öğrendiğini söyleyen Merdan Yanardağ, şu mesajı attı:

"Murat Belge'yi eleştiren yurtseverlerin, solcuların ve sosyalistlerin 'itlaf' edilmesi gerektiğini, yani hayvan gibi öldürülmelerini savunan 'yetmez ama evetçi' liberal Sevan Nişanyan, ortaya akıl almaz bir iftira attı. Halka ihanet eden yeni liberallerin en ahlaksızı galiba Sevan Nişanyan. Bahçeşehir Üniversitesi'nin sahibi Enver Yücel'i tanımıyorum. İktidar yanlısı biridir. Kadına şiddet uygulayan, dolandırıcılıktan mahkum bu soytarının peşini bırakmayacağım; iddiasını ispatlayamazsa onursuzdur."

LİBERAL HAİNİN YALANI ORTAYA ÇIKTI

Yanardağ'ın bu tepkisine kendisini Twitter ortamında engelleyerek yanıt veren Sevan Nişanyan, bundan sonra bir sessizliğe gömüldü. Ancak Merdan Yanardağ, "İspatlayamazsa onursuzdur" dediği Nişanyan'ın iddialarının peşini bırakmadı. Nişanyan'ın iddialarında, geçmişte Fethullah Gülen çetesinin üst düzey yöneticiliği yapan ve daha sonra Cemaatten ayrılarak bu örgütün deşifre olmasında önemli rol oynayan Nurettin Veren ile bir özel üniversite sahibi Enver Yücel'in ismi geçiyordu. İki isim de liberal Sevan Nişanyan'ın yalanını ortaya çıkardı. 

Merdan Yanardağ, 'liberal soytarı' dediği Nişanyan'ın yalanını şöyle tarihe not düştü:

Benim FETÖ hakkındaki kitabımı hazırlama sürecini yakından bilen kişilerden eğitimci dostum Bahattin Durmuş, Bahçeşehir Üniversitesi sahibi Enver Yücel'i aradı. Amerika'daymış. Liberal faşist S. Nişanyan'ın iddialarını ona iletti. Yücel, "Kendisini tanmıyorum. Yok öyle bir şey, iddia yalan. Açıklama yapmaya bile değmez" demiş.

 

Ben Enver Yücel'i, Nişanyan'ın iddiaları konusunda ayrıca (ve eğer varsa) resmi hesabından yazılı açıklama yapmaya çağırıyorum. Nişanyan denilen ruh hastası liberalin yalanı yüzüne çarpılmalı.

 

Liberal soytarı Sevan Nişanyan'ın sözünü ettiği, Nurettin Veren'e de ulaştım. Halen Akit'te yazan Veren, benim Fethullahçı Çete hakkında 2006 yılında yaptığım iki tv programına katılmış, program büyük ses getirmişti. O programın bant çözümünü bir kitabıma da (Kuşatılan Türkiye) aldım.

 

Nurettin Veren, liberal soytarı S.Nişanyan'ın ortaya attığı "dolandırıldığına" ilişkin iddiayı hiçbir zaman ve hiçbir yerde söylemediğini, Nişanyan'ı tanımadığını ve bu iddianın tümüyle yalan olduğunu söyledi. Veren, dava açarsam tanık olabileceğini de belirtti.

 

Kadına karşı şiddet kullanan, doğa ve tarihi doku yağmacısı liberal soytarı Sevan Nişanyan durumu budur. Hakkımda ortaya attığı iddialarda adı geçen her iki kişi de (Enver Yücel ve Nurettin Veren) kendisini yalanladı. Gerekirse yazılı açıklama yapacaklarını da belirttiler.

 

Murat Belge'yi savunmaya kalkarken ortaya attığı yalanlarını bu liberal soytarının suratına çarpacağımı belirtmiştim. İşte suratına çarpıyorum. Sıra bu alçaklığın hesabını fiilen sormakta. M. Belge'yi eleştirenlerin "itlaf" edilmesini isteyen namus yoksunu, bu hesabı vermekten kaçamayacak.

 

Somut bir ahlak enkazı durumundaki Sevan Nişanyan konusunda değerli izleyici ve dostlarımı bu kadar meşgul ettiğim için özür dilerim. Söz uçuyor yazı kalıyor. AKP-Cemaat iktidarına zamanında destek veren liberallerin "Çamur at izi kalsın" tutumuna izin vermemek gerekiyordu.

 

Not: Merdan Yanardağ'ın Twitter masajlarğnda, kendisi tarafından tashih yapılmıştır. Dolayısıyla mesajlar tashih yapılmış halleriyle de Yanardağ'ı bire bir bağlamaktadır. 


ABC Gazetesi

Bu haber 2724 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yürüyüş Dergisi 101 Sayısı Yazı Seslendirmeleri Yayında

Yürüyüş Dergisi 101 Sayısı Yazı Seslendirmeleri Yayında Emperyalizme ve Oligarşiye Karşı Yürüyüş Dergimizin 101. sayısının yazı seslendirmelerini paylaşıyoruz.

'Dindar, kindar, tacizci nesil': Beykoz’daki bir cemaat yurdunda yaşanan çocuk istismarı görevliler tarafından örtbas edildi

'Dindar, kindar, tacizci nesil': Beykoz’daki bir cemaat yurdunda yaşanan çocuk istismarı görevliler tarafından örtbas edildi Beykoz’un İshaklı Köyü’nde bulunan bir cemaatin Kuran kursu ve yurdunda çocuk istismarı yaşandığı ve yurt görevlile...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi