Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: BÖLGEDE SON DURUM NEDİR?

Mihrac Ural Yazdı: BÖLGEDE SON DURUM NEDİR?

Tarih 05 Mart 2018, 09:31 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural – 5 Mart 2018 / Pazartesi- Lazkiye

Muzaffer Suriye ordusu Der el Zor’a girdiğinde, savaşta sathı maile girmişti. Ama nefes aldırmadan tüm sömürgeci güçler tetikçileri terör şebekeleriyle yeni hamleyi sürece sürdüler. Sömürgecilerin hamleleri tükenmez derler aynen öyle. Daha sonrası da olabilir, Suriye’nin akıl almaz zenginlikteki Akdeniz suları altında yatan gaz ve petrol rezervleri gündeme gelebilir. Bu bitip tükenmez oyunun evveli de ahiri de İsrail ve Amerikan çıkarlarının korunması için bölgenin tüm kukla yönetimlerinin tetikçilik yapması ve terör şebekeleriyle yaratıcı anarşinin ikamesine işaret eder.

Kaybedecekler bu kesin, Roma’dan Bizans’a, Haçlı seferlerinden Moğol, Selçuklu Osmanlı barbarlarına Fransız–İngiliz sömürgecilerinden, Siyonist İsrail – Amerikan yayılmacı planlarına kadar bu bölge bu halklar hep galip gelmiştir.

Çağdaş Suriye’nin ölümsüz lideri Hafız Esad, “halkların davası yıllarla ölçülmez, sabır ve kararlılık gerektirir atalarımızın emek vererek yaşama açıp vatan edindiği bu toraklarda hiçbir yabancı mütecaviz güç yaşam bulamaz, biz ve gelecek kuşaklarımı ve toprak bunları kusacaktır” Pusula budur; bu Roma’ya karşı Zennubiya’nın açtığı direnme yoludur, Beşşar Esad bu direnme sürecinin tarihsel önderidir.

Suriye’nin ölümsüz lideri Hafız Esad’a, “Akdaniz karasularınızdaki dev gaz ve petrolünüz sizi dünyanın en zengin ülkeleri arasına sokacak ölçektedir bunu neden çıkartmıyorsunuz ?” diye soran gazeteciye, “Biz BOP’a karşı direnme saflarını oluşturmak için defalarca savaş kazandık (1990 Lübnan iç savaşı ve 2000 Haziran’ında İsrail’in Güney Lübnan’dan kaçışı) ama onlar karşımıza yeni sorunlarla geldiler yine direnmeye devam ediyoruz, Gaz ve petrolümüz, bu günün koşullarında servet değil sömürgeci güçlerin saldırıları için bir gerekçe olacaktır. Gömülü kalsın, zamanı gelince bu toprakların evlatlarına ait olan bu servetleri onlar özgürlük ve güven içinde çıkaracak ve kendileri kadar gelecek kuşaklarına huzur sunacaktır”

İşte bu toprakların evladı olayları böyle yorumluyor ve heyecana kapılmadan adım adım zafer üzerine zafer kazanarak gelecek kuşakların emaneti olan bu uygar toprakları barbarlara karşı koruyarak teslim ediyor.

BÖLGENİN BU GÜNKÜ TABLOSUNU 12 TVİTTE ANLATTIM.

1-Türkiye aydını maalesef bölgeden çok uzakta başını kuma gömmüştür. Bu sağ için olduğu kadar sol için de aynen geçerlidir. Abu Dabi'de yapılmakta olan "Hizbullah'ın Şifresini Çözmek" adlı "gazeteci-akademisyen" konferansı, İsrail için bilgi toplama konferansı olarak bağlandı.

2-Konferansta, savaş meydanlarında zafer kazanarak güçlenin İsrail karşıtı direnme safları ve bölge halklarını direniş örgütlerini güçlendirme ve yapılandırma etkinliklerinin nasıl çökertilebileceği tartışıldı.Amaç, bölgede halkların direnme etkinliği yaratması nasıl engellenir.

3-Sözde akademisyenlerin elçilik kuklası gazetecilerin kendini satarak ancak ifade edebilen medya etkinliklerinin "Hizbullah’ın Şifresini Çözmek" konferansı, Irak'ta, Lübnan'da ve Suriye'de İran ve Rusların desteğiyle güçlenen halk direnişinin önünü kesme amacı taşıyor.

4- Hizbullah'ın bölgede hesaba katılmaya başlayan askeri gücü 12 Temmuz 2006 savaşındaki başarısı ve son Suriye başarısıyla İsrail'le karşı oluşturduğu denge, nasıl ters yüz edilebilir üzerinde duran konferans, Direnme güçlerinin halktan koparılması için önermeler yapıp durdu.

5- Amerika'nın bölgede kaybolan etkinliğini yeniden diriltmek için İsrail'in de korunması ve güçlendirilmesi için Fırat'ın doğusunda bir sömürgeci işgalci güç olarak, yayılmacı vatan haini Arap aşiretleriyle güçlerini yeniden yapılandırılması bu kapsamdaki dengeleri düzenliyor

6- Amerika Kürd halkının direnme gücünün bölge direnme gücüne katılımını engellemek için, NATO kuklası TSK'nın Afrin saldırısına gözünü kırpması, Bir tarafta Fırat’ın doğusundaki planları için olduğu kadar Rusların da çevre etkinliğini kırmayı amaçlıyor.

7- Kuzeyde Yeni Osmanlı TC'nin Afrin saldırısına göz yuman Rusların olduğu kadar Suriye'nin de Ruslara muhalif bir hava savunma adımı atamamasının sonuçları Kürd direnme gücünü bölge direnme saflarında uzaklaştırıcı nitelikte olmuştur. Bu siyaset, sahiplerinin handikabıdır.

8-Güneyde İsrail'in, terörle iç içe süren abesleri, Kuzeyde NATO kuklası TSK'nın eli kanlı diktatör Erdoğan siyasetiyle gösterdiği yayılmacılık ve Doğuda Amerika'nın girişimleri yükselen ve güçlenen direnme saflarına yıkıcı darbenin adımlarıdır.

9- Doğu Ğuta’da süren vekalet savaşlarının kaderi de bu denklem içindedir. Suriye ordusu ilerlemektedir ama Afrin'de olası gerilemeler, direnme hattının yüz yüze kalacağı Fırat'ın doğusu, Suriye'nin kuzeyi ve güneydeki ezeli düşman İsrail'in yayılmacı saldırganlığı bir kuşatmadır.

10-Bu karmaşanını yıkıcı etkileri başta Rusların ele geçirdiği tarihi olanağı yerle bir edebilir, İran’ın gücünü en azından coğrafi olarak sınırlar ve Suriye'yi bitmeyen kaos içine sürebilir. Tek yol Afrin'de Kürdlerin ve Suriye'nin kazanmasıdır. Direnme safları bu yolla kazanır.

11-Bölge saflaşmasında direnme hattının kazanması bu temel sonuçlara bağlı olmasına karşı, yayılmacı güçlerin, halkların düşmanlarının alternatifi pek çoktur. Ruslar Afrin konusunda artık bu kadar göz yumucu olamaz Suriye de daha fazla bekleyemez durumdadır. Tablo budur.

12-Diktatör Erdoğan'ın Amerika'yla pozitif gerginliğine bakmayın. Bunlar aynı çamurdandır. Lübnan'dan İran'a, tüm bölge direniş güçlerinin çökertilmesi için her biri yazılı olmazsa da rollerini oynuyorlar.Buna karşı yapılması gereken Kürdler dahil direnen halkların dayanışmasıdır

Mihrac URAL

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Celal Mahmoud dahil, gülümseyen insanlar

Bu haber 1687 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

FAZIL SAY KONSERİ: DÖNEN DÖNSÜN BİZ DÖNMEYİZ YOLUMUZDAN!

FAZIL SAY KONSERİ:  DÖNEN DÖNSÜN BİZ DÖNMEYİZ YOLUMUZDAN! O beklenen buluşma bir konser salonunda gerçekleşti , DEVLETİN zirvesi oradaydı , Erdoğan , eşi , yakınları , bakan...

En iyi seçmen ölü, en güçlü milli irade hayali olandır!

En iyi seçmen ölü, en güçlü milli irade hayali olandır! 31 Mart’ı ‘beka sorunu’na dönüştüren AKP-MHP ittifakı rakibi düşman, seçimi de savaş olarak görünce her türlü hile,...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi