Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBekir Bozdağ: Türkiye'de hilenin-hurdanın olmadığı yer seçimlerdir

Bekir Bozdağ: Türkiye'de hilenin-hurdanın olmadığı yer seçimlerdir

Tarih 05 Mart 2018, 18:07 Editör yorumcahaber.com

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı düzenlediği basın toplantısında, "Türkiye'de hilenin-hurdanın olmadığı yer seçimlerdir. Gerçekten Yüksek Seçim Kurulu Türkiye'nin güven müesseselerinden bir tanesidir" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi.

Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Zeytin Dalı Harekatı'nın başladığı günden bugüne kadar toplam 41 kahraman Mehmetçiğimiz şehit olmuş, 200 kahraman Mehmetçiğimiz de yaralanmıştır. Teröristler tarafından Afrin'den Türkiye sınırlarına gerçekleştirilen saldırılarda 7 sivil vatandaşımız şehit olmuş, 125 vatandaşımız da yaralanmıştır. 2795 terörist etkisiz hale getirilmiştir. 112 köy 30'u kritik nokta olmak üzere toplam 142 bölge kontrol altına alınmıştır. 702 kilometre kare alan kontrol altına alınmıştır neredeyse harekat bölgesinin yarıya yakını TSK'nın kontrolü altına alınmıştır. Harekat planlandığı şekilde başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Bütün hedefler gerçekleşene kadar da harekat devam edecektir" ifadelerini kullandı.

ABD'NİN GÜVENLİK UYARISI

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ni bugün güvenlik endişesi ile kapatma kararına ilişkin bir soru üzerine Bozdağ, "ABD Büyükelçiliği elindeki bazı istihbarat bilgileri Türk istihbaratı ile paylaşılmıştır. İstihbarat, güvenlik birimlerimiz gerekli adımları atmıştır. Şu ana kadar önemli, neticeler elde edilmiştir.  Sadece büyükelçilik değil Türkiye'nin dört bir yanında terörle mücadelede güvenlik güçlerimiz teyakkuz halinde. Bundan sonra da devam edecek. Herhangi bir saldırının olmaması için güvenlik güçlerimiz gece gündüz çalışıyor. Büyükelçiliklerin güvenliğinden Türkiye devleti sorumludur. Güvenlik tedbirleri arttırılmıştır. Her şey detaylı bir şekilde yerine getirilmektedir. DEAŞ ile ilgili ABD'den gelen bazı açıklamalarda DEAŞ'a odaklanalım vurgusu çok sık yapılıyor. Türkiye'de aynı şeyi söylüyor ama PKK, KCK, PYD, YPG terör örgütlerine de odaklanalım. Hepsi eli kanlı terör örgütü. ABD'nin terör örgütlerini aynı şekilde değerlendirmemesi Türkiye'yi rahatsız etmektedir. Bütün terör örgütleri ile aynı düzeyde mücadele etmenin doğru olduğuna inanıyoruz" diye konuştu. 

TÜRKİYE'DE TUTUKLANAN YUNAN ASKERLERİ

Bozdağ, "Yunanistan'dan Türkiye sınırını geçen iki askerin Türkiye'de tutuklanması ile ilgili bir takas söz konusu değildir. İki ülke bununla ilgili bir takas talebinde bulunmamıştır. Bu askerler, askeri yasak bölgelere girme, askeri casusluk suçlarından adli soruşturmaya tabi tutulmuştur. Savcılığın talebi üzerinden askeri yasak bölgelere girme suçundan tutuklanmalarına karar verilmiştir. Bunları Türkiye'nin  takas konusu yapması söz konusu değildir. Darbeci askerlerin iadesi Türkiye'nin haklı olduğu bir konudur" dedi. 

CİNSEL İSTİSMAR YASA TASARISI

Bozdağ şöyle devam etti: Bu çalışma kapsamında cezalar artırılmaktadır. Hadım yasal dayanağa kavuşturulmaktadır.

Çocukların istismarı konusunda detaylı bir değerlendirme yapıldı. Her yıl risk haritası çıkarılacak. Bu tür eğilimleri olanların bazı mesleklerde çalışması yasaklanacaktır. Bazı psiki teknik kontroller yapılacaktır.

SİLİVLLERİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İDDİASI

Afrin operasyonunda sivillere zarar verildiği iddiası mesnetsizdir. Zeytin Dalı Harekâtı'nda tek bir sivilin burnu bile kanamamıştır.

SALİH MÜSLİM'İN ALMANYA'DA MİTİNGE KATILMASI

Çekya Salih Müslim'i serbest bırakarak terör örgütünü destekleyen bir karara imza atmıştır. Salih Müslim'in Almanya'ya gideceğine ilişkin bilgiler gelince, Cuma günü tutuklanması yönündeki talep Almanya'ya iletildi. Almanya'yı dürüst davranmaya davet ediyoruz.

SEÇİM DÜZENLEMESİ

Terör örgütü, aynı binada oturan kişiler aynı sandıkta oy kullandığı için vatandaşları fişliyor. Bundan dolayı aileler farklı sandıklara dağıtılacak. Böylece vatandaş terör örgütünün tehdidinden kurtulacak.

Seçim çevresine polisin girmesi konusu... Çağrı üzerine polis girebilecek. Neden geldi bu? Terörist sivil kıyafetli, siz bunu bilmiyorsunuz. Vatandaş oy kullanıyor. Terörist onu izliyor. PKK'lılar herkesin gözü önünde vatandaşı tehdit edecek. Biz de bunu izleyecek miyiz? 

Türkiye'nin en iyi yaptığı işlerin başında seçim gelir. Sandık kurulunda her partinin üyesi var. Türkiye'de sandıkta kim hile yapılıyor diyorsa bilin ki kaybetmiştir. Ana muhalefet partisi başarısızlıklarına kılıf aramaktadır. Türkiye'de hilenin-hurdanın olmadığı yer seçimdir. Gerçekten Yüksek Seçim Kurulu Türkiye'nin güven müesseselerinden bir tanesidir.

Cumhuriyet.com.tr

Bu haber 207 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

AKP’li belediyede skandal: İhale aldığı kurumun bütçesine onay verdi

AKP’li belediyede skandal: İhale aldığı kurumun bütçesine onay verdi AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nden 1 milyon TL’yi aşan 3 ihale aldığı belirtilen eski Bakan Fatma Betül Sayan Kay...

Bakan Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatında ölen işçi sayısını açıkladı: Ve ölen işçileri suçladı...

Bakan Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatında ölen işçi sayısını açıkladı: Ve ölen işçileri suçladı... Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı'nda yaşanan ölümlere ilişkin açıklama yaptı. Buna...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi