Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSuriye'nin BM Daimi Temsilcisi Caferi: ABD, Fransa ve İngiltere bizden hesap soracak konumda değil

Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Caferi: ABD, Fransa ve İngiltere bizden hesap soracak konumda değil

Tarih 11 Nisan 2018, 06:09 Editör yorumcahaber.com

BMGK'nin Suriye konulu oturumunda konuşma yapan Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, 'ABD Japonya ve Vietnam'da, Fransa Cezayir'de canlı şekilde Cezayirliler üzerinde çöl ortasında, İngiltere sömürdüğü ülkelerde yasaklı silahları kullandı. Bu devletler bizden hesap soracak konumda değil' dedi.

BMGK'nin Suriye konulu oturumunda konuşma yapan Suriye'nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

''ABD Japonya ve Vietnam'da, Fransa Cezayir'de canlı şekilde Cezayirliler üzerinde çöl ortasında, İngiltere sömürdüğü ülkelerde yasaklı silahları kullandı. Bu devletler bizden hesap soracak konumda değil'' diyen Caferi, ''İngiltere ve Fransa geçen sene soruşturma komitesinden habersiz olarak istihbarat ajanlarını Han Şeyhun'a gönderip veri topladı. Kimseye de hesap vermedi. İngiltere Suudi Arabistan'a 100 milyar dolarlık silah satmaya hazırlanıyor'' ifadelerini kullandı.

'ABD, KİMYASAL TESİSLERİNİ YOK ETMEYİ REDDEDİYOR'

Konuşmasında, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Suriye'nin kuzeyinde imza attığı katliamlara da değinen Caferi, ''ABD şu ana kadar kimyasal tesislerini yok etmeyi reddediyor ve başkalarına ders vermeye çalışıyor. Fransız temsilci hayatını kaybedenlerle ilgili sözde üzüntüleri sunarken Fransız uçaklarının 2016'da Menbiç'teki Tuha köyünde katlettiği 200 sivili hatırlıyor mu?'' diye konuştu.

'CANAVAR OLAN FRANSA, İNGİLTERE VE ABD'DİR'

Caferi, ''Canavar olan, terör örgütlerini Suriye'de destekleyen Fransa, İngiltere ve ABD'dir. Bu mecliste bugün şahit olduğumuz sahne, geçen sene yaşadığımızın aynısı bir tiyatrodur. Kanunları tanımayan bu saldırgan tavır bu ülkelerin tarihinde vardır'' şeklinde konuşarak, ''ABD eski Dış İşleri bakanı Colin Powell burada oturup Irak'ta kimyasal var diyerek haritalar ve veriler sundu. Sonra da yalan olduğunu itiraf etti. Bu devletler burada Irak işgalinin önünü bu tiyatrolarla açtılar'' dedi.

'KORKMUYORUZ'

Caferi, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

''Bu üçlü devlet (Fransa, İngiltere, ABD) kanunsuz davranarak dünya halklarınının kendi kaderlerini tayin etme haklarını ellerinden almaktadır. Bu devletler, Akdeniz'deki filolarını harekete geçireceklerini bilerek buraya geldiler. Ama açık bir şekilde söylüyorum, korkmuyoruz. Suriye'ye yönelik saldırılara; kaynağı ne olursa olsun karşı koyup cevap vereceğimizi ve Suriye'nin Irak veya Libya'ya dönüşmesine asla izin vermeyeceğimizi ülkem adına teyit ediyorum.''

soL

Bu haber 593 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Demokratik Suriye Güçleri, IŞİD’in kontrolündeki son büyük kasabayı ele geçirdi

Demokratik Suriye Güçleri, IŞİD’in kontrolündeki son büyük kasabayı ele geçirdi Demokratik Suriye Güçleri (DSG), bugün İslam Devleti’nin (IŞİD/DAEŞ) kontrolündeki Fırat Nehri Vadisi’nin Doğu bölg...

Lavrov: Erdoğan’la İdlip konuşulacak, Kuzey Suriye’nin kontrolü Şam’da olmalı

Lavrov: Erdoğan’la İdlip konuşulacak, Kuzey Suriye’nin kontrolü Şam’da olmalı Putin ve Erdoğan’ın 23 Ocak’taki görüşmesinde ana gündemin İdlip olacağını belirten Rusya Dışişleri Bakanı Sergey L...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi