Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımBeşar Esad Duma halkıyla buluştu: Hiçbir vatandaşımızdan vazgeçmeyiz

Beşar Esad Duma halkıyla buluştu: Hiçbir vatandaşımızdan vazgeçmeyiz

Tarih 11 Nisan 2018, 09:34 Editör yorumcahaber.com

Suriye Cumhurbaşkanı Esad, Doğu Guta’da bulunan Duma bölgesindeki vatandaşlarla bir araya geldi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Ceyşul İslam Ceyş-ül İslam adlı çetenin farklı bölgelerden kaçırıp getirerek Duma bölgesinde rehin tutmasının ardından son iki gün içinde Suriye ordusu tarafından kurtarılanların arasında çocuklarını bulamayanların aileleriyle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Esad, teröristler tarafından kaçırılan vatandaşları kurtarmanın sadece insani bir mesele olmadığını, aynı zamdan ulusal bir mesele olduğunu belirtti.

‘HİÇBİR VATANDAŞIMIZDAN VAZGEÇMEYİZ’

Devletin bu temelde hareket ettiğine dikkat çeken Esad, kaçırılmış ya da kayıp hiçbir vatandaştan vazgeçmenin kesinlikle mümkün olmadığını, hayatta olması halinde ne pahasına olursa olsun bu vatandaşların kurtarılacağını vurguladı.

‘KAYIP VATANDAŞLAR ÖNCELİĞİMİZ’

Kaçırılmış ya da kayıp vatandaşların meselesinin istisnasız tüm kurumlarıyla devletin temel önceliği olduğunu vurgulayan Esad, kayıp her vatandaş hakkında bilgi edinme ve kurtarmada hiçbir çabanın kesinlikle esirgenmeyeceğinin altını çizdi.

DUMALI AİLELER: GÜVENİMİZ TAM

Resmi Suriye Arap Haber Ajansı’nın (SANA) haberine göre çeteler tarafından çocukları kaçırılan aileler ise görüşmede, evlatları hakkında bilgi edinme ve onları kurtarmada devletin gösterdiği özen ve harcadığı çaba konusunda büyük ve sabit bir güvenleri olduğunu ifade etti.

ESAD: ORDUMUZ FEDAKARCA ÇALIŞIYOR

Esad gerek daha önce farklı bölgelerde gerekse son iki günde Duma’da kurtarılan vatandaşların ordu birliklerimizin fedakarlıkları ve kahramanlıkları sayesinde kurtarıldıklarını vurgularken, Suriye ordusunun Suriye ve halkı için bulunduğu fedakarlıklara dikkat çekti.

DUMA

Duma bölgesi silahlı grupların Suriye'nin Doğu Guta bölgesinde elinde tuttuğu son bölgeydi. Silahlı grupların son yılların en büyük yenilgisini aldığı bölge Suriye ordusu tarafından kontrol altına alınmıştı. Rusya Savunma Bakanlığı'nın Suriye'deki ateşkesi izleme merkezi yöneticisi Yuriy Yevtuşenko, Ceyşul İslam’ın 8 bin militanının Doğu Guta’dan tahliyesinin edilmesinin planlandığını açıklamıştı. Yevtuşenko, “Duma’daki çatışmalara son verildi. Militanların ve aile fertlerinin tahliye edilmesi için Duma’ya 100 otobüsten oluşan bir konvoy giriş yaptı, ilk grup bu otobüslerle tahliye edilecek. Toplamda 8 bine kadar militanın ve aile fertlerinden yaklaşık 40 bin kişinin çıkarılması planlanıyor” demişti.

'TAHLİYENİN BAŞLAMASI HERHANGİ BİR KİMYASAL SİLAHIN KULLANILMADIĞINI BİR KEZ DAHA KANITLIYOR'

Tümgeneral Yevtuşenko, militanların tahliye operasyonunun başlamasının bu bölgede herhangi bir kimyasal silahın kullanılmadığını bir kez daha kanıtladığını ve Batı’nın Şam'a yönelttiği tüm suçlamaların uydurma haberden başka bir şey olmadığını söylemişti.

ilerihaber.org

Bu haber 401 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Paris Direnişçileri Sarı Yelekliler Eyleminde!

Paris Direnişçileri Sarı Yelekliler Eyleminde! Fransa’nın başkenti Paris’te oturum hakları için direnen Veli Yatı ile Zehra Kurtay eylemlerinin 4. haftasının ikin...

Ömer el Beşir’in evinden 105 milyon 351 bin dolar ve 6 milyon euro çıktı

Ömer el Beşir’in evinden 105 milyon 351 bin dolar ve 6 milyon euro çıktı Ajanslar bu paranın ülkenin merkez bankasına yatırıldığını iddia ediyor.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi