Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: MEHMET GÜVEN'E BASİT SORULAR

Mihrac Ural Yazdı: MEHMET GÜVEN'E BASİT SORULAR

Tarih 14 Nisan 2018, 18:48 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural – 13 Nisan 2018 / Cuma - Lazkiye

Değerli dostum Ali Taş, detaylarını yayınlayınca anlayacağımız bir röportajı Mehmet Güven adlı kişiyle yapmış. Mehmet Güven, mahalle ve çocukluk arkadaşım. İlkokuldan kaçarak,mesleği olan badana boyacılığını sürdürdü ( açıklamalarında, okuldan kaçmayı fakirlikten dolayı olarak açıklar, her zaman yaptığı gibi bu da kocaman bir yalandır. O kesitte tüm mahalle çocukları fakir ailelere mensuptu ve okudular, kardeşi Edip'te okudu pedagog oldu). Sorun bu değil badanacı. boyacı olmak da onurlu bir emek çabasıdır ve buna kimse karışamaz. Ayrıca türbeleri karşılıksız boyaması da öyle. Ancak o, kökleri hiçbir şekilde Arap Aleviliğine dayanmayan, daha çok Sünni tarikatların, özellikle Rufailerin yaptığı şiş batırma gibi saçmalıkları ibadet diye yutturan “Zikir” işleriyle uğraşmaya yönelmiştir. Oradan da türbe onarımına yürüyen bir çizgi üzerinde kendi tarikatını bir mafya örgütü gibi vurdumlu kırdımlı çete olarak geliştirmiş.

Bu adamın yaptıkları kesinlikle Alevilikle Hasibi (Kas) inancıyla uzak yakın bir ilişiği bulunmamaktadır. Ama ezilen kimliği yok edilen halkın acı kaderi, böylesi bir sürece kimi destekler verdiği ve bunu kırsal alanda en ilkel akıl algılarının olduğu yerde yaptığı gözlemlenmiştir. Bu sosyolojik açıdan normal bir süreç normal bir refleks olarak algılanabilir.

Sorun, bu çetenin derin devletin MİT’in denetimine girerek ırkçı yayılmacı milliyetçi eli kanlı diktatör Erdoğan’ın Alevi halkı arasında 5. Kol gibi faaliyet göstermesidir; Arap alevi halkı derin devletin bir kuklası haline getirip kirli amaçlarına kitle tabanı olarak ikame etmektir. Bununla da kalmayıp, Teröre ve sömürgeciliğe direnen Suriye düşmanlığı, özellikle kapalı alanlarda ısrarla sürdürülen Esad düşmanlığı ve Alevi fraksiyonları arasındaki ayrımı körükleme çabaları ve Suriye aleyhine, MİT lehine casusluk faaliyetlerine başlanması, bu çeteye karşı açık bir duruş sergilemek gerektiğini gündeme getirmiştir.

Uzun bir süre sesiz kaldığım, direk Mehmet Güven’le yaptığım telefon konuşmalarıyla kulağını çekerek yaptığım uyarı ve çabalar yetersiz kalınca bunları açıkça eleştirip takibe başladım başladık.

Bu adam, derin devletin ve MİT'in kanatları altına girerek aldığı güçle (özellikle 15 Temmuz askeri sahte darbesi ardından ) daha da pervasızlaşarak saldırganlaşmaya başlamıştır. Alevi tarihinde olmayan şebeke işleriyle egemenlik kurma girişimleri, derin devletin halkımıza ve inancımıza yönelik kirli amaçlarıyla kesişmeye başlamıştır. Ben de bu hayasızlığa karşı sorumluluğumu yerine getirmek üzere eleştirel yazılara yöneldim.

Ne yazık kı aralarında ne batini nede zahiri cevap verecek bir düzeyli insanın olmaması en iyisinin hayal aleminde ruhi ve hurafi cümlelerle işi geçiştirmesi halkıma bu yazıları iletmemi zorunlu kılmıştır.

Halkımızın değerli sanatçısı Ali Taş’ın, bu zeka özürlüsüyle yaptığı röportajın tanıtımına ilişkin benim yaptığım yorumu sizlerle paylaşıyorum.

YORUMUM

Sorduğunuz 50 soruda bu sokak tilkisi zeka özürlüsü Mehmet Güven, eli kanlı diktatöre karşı NATO kuklası işgalci yayılmacı TSK'ya karşı bir tek cümle kurdu mu? Suriye'nin kahramanca direnişine ilişkin olumlu bir tek cümle söz söyledi mi? Zaman tünelinde kırık Arapçasıyla Adem'e kadar gidip geldiğinden, aynı anda her yerde olabildiğinden söz etti mi? Yer adı (sıfat olan) Sıffin savaşanı "Saffayn" (iki saf) olarak telafuz edip o savaşta savaştığından söz etti mi? inanç insanının mafya şebekesi kurup şeyhlerimizi darp etmek ve bunu inkar ederek örtmekten söz etti mi?Aydınların işkence zindan içinde eritilmek istendiği bir kesitte halkı adına kendi çevresi adına bir tek fiili adımı olup olmadığını dile getirdi mi? 2019'da "mehdi" zuhur etmezse kimin yalancı olacağını sorup da cevap alabildiniz mi?

AKP-MHP "CUMHUR İTTİFAKI" ile sürdürdüğü dirsek temasını açıkladı mı? eli kanlı ülkücü faşist. Suriye Türkmen dağındaki terör şebekelerine meydan hastanesi yapmasını, silah ve mühimmat vererek kardeşlerimizin katledilmesine ön ayak olan Adana Büyük Şehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile kanka olmasının hikmetini sordunuz da cevap verdi mi?

Kendini Hz. İsa gibi "Nurani" olduğunu iddia eden birinin Hatay Ticaret odası seçimlerini kaybetmesinin hikmetini beceriksizliğinin nedenlerini sordunuz da cevap verdi mi? 21.yy bilim ve tekniğe yönelmesi gereken evrimci aydınlanmacı Hasibi (Kas) Alevi öğretisi yerine bir sokak tilkisi, zeka özgürlü birini, derin devlet örtüsü altında Suriye'de abes faaliyetler için çırpınan bir kuklayı öne almanızı kınıyorum. (yaptığım kendi sözlerinden videolarından alıntıdır bilmenizi isterim)

Teşekkür ederim (Mihrac Ural)

BİR SALAK BU YORUMUMA ŞÖYLE CEVAP VERDİ;

” İdealotokiralama Ördek Mihraç sen çamur atmadığın insan kaldımı bende şeyhim şimdi şeyhleri savunuyorsun bir kaç gun önce şeuhlere çamur atıyodun sen şeyhlerin konusunu birdaha ağzını alma sen ordan konuşuyorsun sana kolay geliyor erkeksen gel burda konuş”

CEVABIMDIR

Bak aklını satmış kişi. Ben de şeyh oğluyum (Antakya Dırdıyak mahallesi EL KASIM şeyhleri). Babam Hatay davası için Türk işgaline karşı Zeki el Arsuzi ile omuz omuza URUBA hareketinde yerini aldı. Şeyhti ama halkına duyarlı bir insandı. Anavatanı için dik durdu.

Ben de belki sen daha anandan doğmadan Türk hakim sınıflarına karşı özgürlük ve demokrasi mücadelesinde işkence ve zindan yatarak mücadele ettim. Senin gibi çömezlerin bini bir araya gelse ortaya koyduğum duruşu koyamayacak bir mücadele içinde oldum.

Zindan duvarlarını aştım, anavatanıma geldim ve İsrail’e karşı (Haziran 1982) savaşında, 1980’lerin Müslüman kardeşler terör örgütüne karşı olduğu gibi bu gün de teröre karşı elde silah mücadele vererek anavatanım için dik durdum. Bu çabalarımla senin savunduğun çirkef şeyhlerin TSK kuklası duacıların karşısında halkımı savunup korudum. Halkımın iradesini temsil eden hiç bir şeyhe saygısızlığım olmadı olmayacak da. Ama NATO köpeği olan, anavatanımı işgal eden TSK'ya dualarıyla gösteri yapan şeyhleri dün de bu günde lanetliyorum.

İşin ilginci şu sahtekar “mehdi “ bozuntusu, zeka özürlü Mehmet Güven'de aynı şekilde, malum Eskiocak şeyhlerine karşı gelirken vatan millet Sakarya diyerek devlet adamlarının, işgalci alçaklar ordusu TSK' nın arkasında olacağını açıklamamsına karşı da duruyorum. Bu uçun cadıyı batini ilimle olduğu kadar zahiri aklın verileriyle yerden yere vurdum.

Ben ve benim gibi düşünen onurlu insanlar her ikisini de lanetliyoruz. Bunlar asla halkımın iradesini temsil etmez diyorum. Her kim ki bu eli kanlı diktatöre bu deli saçması aydınlanma düşmanı örümcek akıllı hırsız namusuz livatacı diktatör Erdoğan’a omuz verirse o benim de halkımın da düşmanıdır, diyorum.

Bundan sonra da öyle diyeceğim. Ya sen ne diyorsun soruyorum;

NATO kuklası TSK, teröre ve sömürgecilere karşı savaşan Suriye halk Ordusuyla yüz yüze gelince kimden yanasın?

Buyur buna açık cevap ver kaçamak yapma.

Bu soru tüm Türkleşmiş Arap dönmelerine sorulur.

Buna Liva İskenderun'un (Hatay) anavatanı Suriye'mi Türkiye mi? cevap ver de çapını okur da görsün. Sakın ağzını bozma seni yerden yere en galiz küfürlerle süpürge ederim. Anladın mı?

Mihrac URAL

Otomatik alternatif metin yok.

Bu haber 720 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Cemil Hayek Yazdı: SİYASETÇİLER VE SOYTARILAR

Cemil Hayek Yazdı: SİYASETÇİLER VE SOYTARILAR Hatırlayalım, seçim kampanyasından Müslümanlara bu kadar hakaret eden Trump’a ses çıkarmayan Erdoğan, Yeni Zelanda’...

Ömer Ödemiş Yazdı: Bu seçimlerde her parti kendi oyununu kuruyor

Ömer Ödemiş Yazdı: Bu seçimlerde her parti kendi oyununu kuruyor Önümüzdeki seçimler aslında yerel bir seçim. Kentleri yönetecek belediye başkanları seçilecek. Ama yaşanılan süreçl...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi