Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCemil Hayek Yazdı: TERSİNE DÖNEN DÜNYA

Cemil Hayek Yazdı: TERSİNE DÖNEN DÜNYA

Tarih 16 Nisan 2018, 12:25 Editör yorumcahaber.com

Suriye’ye yapılan bu kahpece saldırıda iki nokta dikkate alınmalıdır:

Suriye’ye yapılan bu kahpece saldırıda iki nokta dikkate alınmalıdır:

• Suriye’nin kimyasal silah kullanmadığını en iyi bilen, onu suçlayan Amerika ve müttefikleridir
• Hiç kimse, Suriye nihai zafere doğru mesafe kaydederken, bu savaşın seyrinin bu saldırı ile değişeceğini beklememelidir.

Dünyanın en çok silah satan ülkesi, bir başka ülkeyi kimyasal silah kullanma ithamında bulunarak, bağımsızlık savaşı veren bu ülkeyi cezalandırmaya hazırlanıyor. BOP’u gömen bir lideri karalamak için son kozunu oynayan Amerika’ya, tüm emperyalist ülkeler destek vermektedir.

Bakın bu dünyanın haline! İşgal ettiği topraklar üzerinde her türlü nükleer ve kimyasal silaha sahip İsrail dururken, bağımsızlığı için dişi ve tırnağı ile savaşan Suriye, katliam yapmakla suçlanıyor. Eminim ki, batı kamuoyu, bu konuda en geri kalmış toplumlardan daha cahildir. Bu nedenle, uyanan Orta doğu, emperyalizme kök söktürecek bir direnişle ve Suriye’den aldığı ilhamla, zaferine son noktasını koyacaktır.

EMPERYALİZMİN SİLAHI DİN

Suriye, Tomahawk füzeleri ile vurulurken, aslında kullanılan en büyük silah, Tomahawklar değil, din olmuştur; Geri tepen de, yine bu silah olmuştur. Bu nedenle, siyasetçiler ve emperyalistler tarafından kullanılan dinin Türkiye ve Orta doğu’da getirildiği duruma işaret etmek istiyorum.

Ramazan aylarında yemek yiyen insanlara saldıracak kadar dincilikte azanlar eğer dinlerine bu kadar düşkünlerse, dinlerine en çok kimlerin itibar kaybettirdiğini de bilmelidirler.

Gerek Türkiye’de ve gerekse Suriye’de, hatta tüm orta doğuda kullandığınız en büyük silahınız din bile geri tepti. Beslediğiniz en kanlı şeriatçı teröristler teker teker temizlenirken, resmi kurumlarınız, gençlerin deizme kaydığını tespit ediyor. Yani bırakın ateistleri, Allah’a inananlar bile, temsil etmek istediğiniz dine artık inanmıyor. Siz ise bunu ancak yalanlamakla meşgulsünüz.

İNANMAK YERİNE İNANÇ SÖMÜRÜSÜ

Wahabizm ile Orta doğu halklarını birbirine kırdıran Suudi Arabistan'ın parlatılan veliaht prensi, Wahabizm’i emperyalist güçlerin istekleri doğrultusunda yaydıklarını itiraf etmiştir. Öte yandan, İsrail ile ortaklıkları yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Keza aynı dinbazlar, Müslüman ve laik Suriye halkını kırdırmak için ABD’yı finanse etmiştir.

Düşünün, dokunduğunuz her şey gibi, en kutsalınızı, yani dininizi dahi kirletiyorsunuz. İnsan en azından kutsalını kirletmek istemeyeceğine göre, soru şu:

Acaba en büyük ateistlerimiz, din adamlarımız mı?

• Ahlakı dinde aradık, en büyük ahlaksızlar, dine sarılanlar oldu
• Adı ’selam’, yani barış olan dinde barışı aradık, en büyük savaşları teşvik edenler onlar oldu
• Vatanı için savaşmayı şart koşan dinde vatanseverliği aradık, vatanını satanların hepsi, dinci çıktı
• Adaleti, Allah’ın isimlerinden biri olan hakta aradık, en büyük haksızlıklar, aptesle yıkanır oldu
• Mert insanları dinde aradık, ahlaksızlıkları ayyuka çıkınca, kendini örnek göstererek bize dini telkin edenler, ‘Yaptığımı değil, dediğimi yap!’ diyen ve kendi söylediğine bile inanmayan imamlar çıktı.
• Aileyi korumak için, zinayı yasaklayan dine sığındık, en büyük tecavüzcüler imam çıktı
• Alçak gönüllü yaşamayı tavsiye eden din adamlarında tevazü aradık, en kibirli insanlar, kendine mehdi, tanrının vasıflarını kendinde gören din adamlarını bulduk.

Şimdi buldukları tek çare, gençlerin yeni dini yönelimi konusundaki gerçekleri inkâra kaldı.

Batıl bir inançmış ve gençler buna inanmıyormuş.

Gerek savaşlarda, gerekse eylemlerde yalanlarınız hep öyle değil miydi?

DİNE KURBAN EDİLEN HUKUK

Yurt içinde açlık sınırının altında milyonlar kıvranırken teröristleri besleyen, devletin temeli olan adaleti temsil eden cumhuriyet savcılarını diktatörlüğün özel tutuklama memuruna dönüştüren güya devlet kurtaran aslan görüntüsü altındaki Tayyip, Suriye’ye adalet dağıtmak için çırpınıyor(!) Oysa Türkiye’de ne avukatlar savunma yapabiliyor, ne de gazeteciler haber yapabiliyor. Çünkü her yolsuzluk haberi devlet sırrı ilan ediliyor, her direnen adam da terörist olmakla suçlanıyor, onları savunan avukatlar, güya teröristleri savunmaktan dolayı, gazetecileri ise, bunu haber etmekten dolay suçlanıyor. Böylece, devletin başına musallat olan adam, her yolsuzluğun ucu kendisine ulaşacağından, her yolsuzluğu ve savaş suçunu devlet sırrına dönüştürerek, ülkenin bekasını, kendi bekasına endeksliyor.

DIŞARIDA ALAN DARALIYOR

Ancak dış politikada oyun alanı daralıyor. Gerek Amerika’nın, gerekse Rusya’nın bundan sonra Erdoğan’ın entrikalarına karşı pek sessiz kalacaklarını sanmıyorum. Mesele zaman meselesidir. Bundan böyle Tayyip, geceleri daha büyük korkularla yatacak. Her iki süper gücün ona karşı kullanabilecekleri kozlar, saymakla bitmez.

SURİYENİN KONUMU

Oysa Suriye açısından bu durum çok farklı. Suriye, hava saldırıları ile durdurulamaz hale geldi. Dünyanın süper gücüne karşı kendini savunabilen Suriye, bundan sonra teröristlere karşı, önünde bir engel görmeyecektir.

Bir tek askerini dahi savaşa sokmağa cesaret edemeyen ABD’nin Suriye’ye yaptığı bu saldırıdan sonra, Suriye’de mevcut hiçbir askeri güvende olamayacaktır. 200 bin askerini Irak’tan çekmek zorunda kalan ABD, 2 bin askerini Suriye’de ne zamana kadar tutabilir ki?

Öte yandan git gide Suriye’de üsler kuran ve Hizbullah gibi dünyanın en kuvvetli komandolarını yetiştiren İran, İsrail’in daha çok korkulu rüyası haline gelecektir. Kara gücü ile durdurulan İsrail, deniz gücünün etkin olamadığı ve hava saldırılarına karşı kendini savunabileceğini kanıtlayan Suriye karşısında, sürekli Hizbullah tehdidi altında yaşamak zorunda kalacaktır. Bu durum sadece İsrail’in istemediği veya beklemediği bir tehdit değil, onun bekasını tehdit eder bir durum haline gelmiştir.

Son günlerde İran ve Hizbullah’a yapılan terörist saldırılar, İsrail’in eseridir.

Şimdiye kadar Suriye’nin ulaştığı en büyük zafer, budur.

SAVUNMADAN TAARRUZA

Şimdiye kadar Suriye’nin DEAŞ(IŞİD)’i ortadan kaldırmasını hava kuvvetleri ile engelleyen ABD, bundan sonra önce kendini savunma, sonra da kaçma pozisyonuna geçecektir. O halde bu saldırı, Suriye’nin bundan sonraki zaferinin testi olup, bu testi kazanan Suriye ordusu, kendinden daha emin bir şekilde ülkesini savunacak ve pek yakında, zaferden zafere koşarak, eski sınırlarına kavuşacaktır.

BU SALDIRI NEDEN?

• Bir yandan yeni silah denemesi yapmak için, 
• Diğer yandan eli boş dönüp, perstij kaybını önlemek için, 
• Yandaş kuklalarına hala süper güç olduğunu gösterip, otoritesini kaybetmemek için..

Bundan sonra, saldırgan ABD’nin güç göstererek Suriye’de kalabileceğini sananlar, yanılır.

Aynı tehlike, Erdoğan Türkiye’sini de tehdit etmektedir, hatta Suriye’den çekilse bile.

Prestijini korumak için Tomahawk’larla saldıran Amerika, Suriye’deki varlığını bile koruyamaz hale gelmiştir.

Zafer, Suriye’nindir.

Kazanan tüm Orta doğu halklarıdır, ama kukla despotlar değil.

Suriye’nin bombalanmasına sevinenler, bir taraflarına kına yaksınlar!

Cemil HAYEK
15. 04. 2018

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gözlük ve takım elbise

Bu haber 470 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

FAZIL SAY KONSERİ: DÖNEN DÖNSÜN BİZ DÖNMEYİZ YOLUMUZDAN!

FAZIL SAY KONSERİ:  DÖNEN DÖNSÜN BİZ DÖNMEYİZ YOLUMUZDAN! O beklenen buluşma bir konser salonunda gerçekleşti , DEVLETİN zirvesi oradaydı , Erdoğan , eşi , yakınları , bakan...

En iyi seçmen ölü, en güçlü milli irade hayali olandır!

En iyi seçmen ölü, en güçlü milli irade hayali olandır! 31 Mart’ı ‘beka sorunu’na dönüştüren AKP-MHP ittifakı rakibi düşman, seçimi de savaş olarak görünce her türlü hile,...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi