Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSürgün Sevkler İşkencedir İşkenceye Son

Sürgün Sevkler İşkencedir İşkenceye Son

Tarih 23 Nisan 2018, 12:17 Editör yorumcahaber.com

Şakran 2 no’lu T tipi hapishanesinden Özgür tutsak Fikret Kara 18.04.2018 Çarşamba günü Adana Kürkçüler F tipi hapishanesine sürgün edilmiştir.


Şakran 2 no’lu T tipi hapishanesinden Özgür tutsak Fikret Kara 18.04.2018 Çarşamba günü Adana Kürkçüler F tipi hapishanesine sürgün edilmiştir.
Oğlum Fikret Kara ve 4 arkadaşı Kandıra F tipi hapishanesinden 30.10.2017 tarihinde Şakran 2 no’lu T tipi hapishanesine sürgün edilmiş hapishaneye girişte onursuz arama ve tehditlere maruz kalmışlardı. Konuldukları hücrenin havalandırması daha öncesinden çift tel kafesle kapatılmış sekiz metre yükseklikte olan dört duvar arası adeta üstü açık bir kuyu başını kaldırdıklarında gördükleri bir avuç gökyüzü ki onuda dar etmek istediler tutsaklara tel kafes insan onuruna aykırı psikolojik işkence yöntemidir. Vahşi hayvan kafesi gibi dayatılan bu kafesli yaşamı özgür tutsaklar elbette kabul etmedi. Dilekçe yazdılar, suç duyurusunda bulundular adalet bakanlığına yazdılar sonuç alamadılar. Birçok hak ihlalleri ile birlikte tel kafes tel kafes işkencesine karşı direndiler. Talepleri tel kafesin kaldırılması veya tel kafes olmayan başka bir hücreye geçmek ve ohal bahanesiyle kazanılmış haklarının uygulanmasını istediler. TTE dayatmasını protesto etmek için kapı dövme oturma eylemi yapma gibi eylemleri yaşama geçirerek aylardır direniyorlardı. Havalandırma duvarına tel kafesli yaşamı kabul etmiyoruz TTE giymedik giymeyeceğiz yazılamaları yapmışlar oğlum 10 gün önce telefon görüşmemizde 5 aydır idareyi uyarıyoruz tel kafesi kaldırın sorunu çözün ki Yaşar Kemal’in dediği gibi mecbur insan etmeyin ama bizi mecbur ettiler ve biz tel kafesi bir ucundan parçaladık. Parçalamaya devam edeceğiz TTE’ yide parçalayıp çöpe atacağız. Özgür tutsakların bu haklı direnişlerini hapishane idaresi ceza üstüne ceza vererek yıldırmaya çalışsa da başaramadı. Bir kez daha direniş bir kez daha direniş zaferle sonuçlandı 18.04.2018 Çarşamba günü özgür tutsaklar tel kafessiz bir hücreye götürüldüler. Bunun hazımsızlığını yaşayan idare tutsaklara saldırarak oğlum Fikret Kara’yı zorla Adana Kürkçüler F tipi hapishanesine sürgün etmişlerdir kocaman hapishanede sanki bir kişiye yer yok muydu? Sürgünler yıldırma teslim alma politikasının bir parçasıdır. Yüzlerce kez denediler sonuç alamadılar zulüm karşısında direnen insanı hiçbir zorbalık teslim alamaz

Bu haber 2023 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

BUNLARI TANIYIN! Hukukçu Değil Tetikçi: Akın Gürlek

BUNLARI TANIYIN! Hukukçu Değil Tetikçi: Akın Gürlek Tüm hukuk kitaplarında hakimin yalnızca yasaları uygulayan değil aynı zamanda yorumlayan olduğu yazılıdır.

PARTİZAN: Faşist Saldırganlığa, Krize ve Sömürüye Karşı 1 Mayıs’ın Kızıllığıyla Taksim’deyiz!

PARTİZAN: Faşist Saldırganlığa, Krize ve Sömürüye Karşı 1 Mayıs’ın Kızıllığıyla Taksim’deyiz! Faşist Saldırganlığa, Krize ve Sömürüye Karşı 1 Mayıs’ın Kızıllığıyla Taksim’deyiz!

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi