Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımHuzurlarınızda Erdoğan: Grev yasağıyla övündü, işçilerin haklarını çaldı bir de 1 Mayıs mesajı yayımladı!

Huzurlarınızda Erdoğan: Grev yasağıyla övündü, işçilerin haklarını çaldı bir de 1 Mayıs mesajı yayımladı!

Tarih 30 Nisan 2018, 17:19 Editör yorumcahaber.com

16 yıllık iktidarında patronlara büyük destek veren, işçilerin haklarını bir bir tırpanlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs mesajında, 'İşçilerimizin hakkının, hukukunun korunması doğrultusunda yapılacak her türlü samimi çalışmayı desteklemeye devam edecek, işçi ve emekçi kardeşlerimizle sonuna kadar kol kola, omuz omuza yürüyeceğiz' dedi.

İşçileri açlık sınırının altında bir asgari ücrete mahkum eden, yıllar içinde tüm kazanılmış haklarını ortadan kaldıran, daha geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda OHAL'in patronlar için nasıl büyük bir nimet olduğunu grevleri anında yasaklıyorum diyerek açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs mesajı yayımladı.

"İşçilerimizin hakkının, hukukunun korunması doğrultusunda yapılacak her türlü samimi çalışmayı desteklemeye devam edecek, işçi ve emekçi kardeşlerimizle sonuna kadar kol kola, omuz omuza yürüyeceğiz" diyen Erdoğan, daha geçen gün itiraf ettiği grev yasağı tutumlarına rağmen, "Çalışanların üretimden gelen güçlerini kullanmalarının, haklı taleplerini demokratik yollardan göstermelerinin, sorunlarını müzakere yoluyla halletmelerinin önünü açtık" ifadelerini kullandı.

İşçilerin haklarını korumayı aklından geçirmeyen, AKP ne emrediyorsa onu yapan sendikalara verdiği destekle övünen Erdoğan, "Sahiden meselesi işçi hakkı olan, gerçekten emekçilerin özlük hakları için mücadele eden sendikalarla, sivil toplum kuruluşlarıyla şartsız, ön yargısız masaya oturduk, konuştuk, uzlaştık. İşçileri, emekçileri, 1 Mayıs gibi anlamlı bir günü araçsallaştıranlardan olmamaya daima özen gösterdik" dedi.

soL

Bu haber 403 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Neyin telaşı bu?: İçişleri Bakanı Soylu yine tehdit etti

Neyin telaşı bu?: İçişleri Bakanı Soylu yine tehdit etti İçişleri Bakanı Soylu, "Muhalefetten 178 aday hakkında PKK'dan adli işlem var, 45'i hakkında FETÖ'den, ...

Şık’tan Ağar’a: Cürüm işlemek için silahlı örgüt kurmak ve yönetmekten hüküm yemiş olan kişi konuşmuş

Şık’tan Ağar’a: Cürüm işlemek için silahlı örgüt kurmak ve yönetmekten hüküm yemiş olan kişi konuşmuş Sarıyer'da AKP yemeğinde konuşan Mehmet Ağar'ın CHP'li belediyelere yönelik sözüne yanıt HDP milletveki...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi